After Life 1.sezon incelemesi | Neler olmuştu? - Yorum Güncel

After Life 1.sezon incelemesi | Neler olmuştu?

21.04.2020
After Life 1.sezon incelemesi | Neler olmuştu?

After Life dizisi incelemesi, değerlendirmesi, 1.sezon neler olmuştu? Ricky Gervais, Tony karakteri, konusu, 2.sezon incelemesi gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

After Life, başrolünde İngiliz ünlü komedyen Ricky Gervais’in yer adlığı bir Netflix dizisi. Geçtiğimi yıl 6 bölümlük ilk sezonu çıkmış ve Netflix aboneleri tarafından da beğeni toplamıştı. Dizi 2.sezonu ile 24 Nisan 2020’de yayında olacak. Peki dizinin ilk sezonunda neler olmuştu? Gelin hep birlikte hatırlayalım.

After Life 1.sezon konusu

Tony, yakın zamanda eşini kaybetmiş ve mutsuz bir adamdır. İyi bir evlilik yaşayan Tony, eşinin ölümüne hala alışamamış ve hayatın artık iyi olmayacağını düşünmektedir. Hatta öyle ki intihar etmeyi bile düşünür. Ancak buna rağmen hala eşinin kardeşinin sahip olduğu yerel gazetede çalışmaya devam eder. İşyerinde yaptığı işten e mutsuz olan Tony, iş arkadaşı Lenny ile birlikte komik hatta trajikomik denebilecek haberlere gitmektedir. Gittiği her yerde hayat ile ilgili negatif enerjiler yaymaktadır.

Tony’i değiştiren kişi Emma

İçine düştüğü bu durum devam ederken, Alzheimer olan yaşlı babasını huzurevinde düzenli olarak ziyaret eden Tony, babasının bakıcısı olan Emma ile hayata dair kendisini etkileyen sohbetler etmeye başlar. Her gittiğinde sohbetlerin dozu giderek artar ve Tony’nin hayata olan bakışı küçük küçük de olsa değişmeye başlar. Bu değişim işine, hayatına ve insanlara olan davranışlarını da zamanla değiştirecektir. Eşinin mezarını da düzenli olarak seyahat eden kahramanımız, burada yine kendisi gibi eşini kaybetmiş bir kadınla da iletişim halindedir. Kendisi ile benzer acıyı yaşadığı kadının sözlerinde etkilenen Tony, kendisine yeni bir sayfa açması gerektiğine karar verir. Bu sayfayı açacağı kişiye de seçmiştir. Babasının bakıcısı olan Emma. Emma ile yeniden bir sayfa açmaya karar veren Tony’nin hayatında neler değiştiğini ya da değişeceğini ise 2.sezonda görebileceğiz.

After Life 1.sezon incelemesi

Başrolünde ofansif mizahı ile tanınan İngiliz Stand Up’cı Ricky Gervais’in yer aldığı dizi, 6 bölümlük ilk sezonu ile izleyenleri kendisine sevdirmeyi başardı. Gervais’in yazdığı ve oynadığı dizi aslında ünlü komedyenin hayat bakışından da izler taşıyor. Tony karakteri de ofansif her şeye karşı muhalif olan bir kişi. Hayat karşı bakışı da aynı oranda eleştirel ve acımasız. Buna rağmen kendinden vazgeçmemek için direnen bir karakter görüyoruz. Diyaloglar hayatın anlamını kaybedenler için yeniden hayata tutunmasını sağlayacak türden. Siz de izlerken hayatınızın anlamının ne olduğunu sorgulamadan edemiyorsunuz. 30 dakikalık kısa bölümlerden oluşan dizi bizce izlenecekler kategorisinde. 2.sezonunu da merakla beklediğimizi söyleyebiliriz. 2.sezonun yayınlanmasının ardından 2.sezon incelemesi ile burada olacağız. Bizi takipte kalın!

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR