Alba Flores kimdir? La Casa de Papel'in Nairobi'si - Yorum Güncel

Alba Flores kimdir? La Casa de Papel’in Nairobi’si

02.04.2020
Alba Flores kimdir? La Casa de Papel’in Nairobi’si

Alba Flores kimdir? Hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, instagram hesabı, La Casa de Papel Nairobi karakteri ile ilgili aramalarınız YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Alba Flores hayatı – biyografisi

Alba Flores, 27 Ekim 1986’da İspanya’nın başkenti Madrid’de dünyaya geldi. Müzisyen bir ailede dünyaya gelen Alba’nın babası Antonio Folres, annesi ise tiyatro yapımcısı Ana Villa’dır. Aynı zamanda Babaannesi Lola Flores ve desesi El Pescailla’ da müzisyendir. Sanatçı bir ailede dünyaya gelen Alba Flores’in de sanatçı olmamak için hiçbir sebebi yokmuş.

Küçük yaşlarda piyano çalmayı öğrenen ve şarkı söyleyen Flores, ergenlik yaşalrında ailesinin yaptığı işten farklı bir şey yapmaya karar verdi. Kısa sürede tutkusunun müzik değil de oyunculuk olduğuna karar veren genç isim, 13 yaşından itibaren oyunculuk eğitimlerine başladı. Ailesinin de ideallerine destek vermesi ile oyunculuk üzerine daha çok yoğunlaştı.

Oyunculuk kariyeri

2005 yılında profeyonel oalrak oyunculuğa başlayan Alba Flores, 13 yıllık akriyerinde bir çok dizi ve filmde rol aldı. Tiyatroda da kendini gösteren tecrübeli oyuncu, 2005 yılında Luna de Miek Hiroshima ve Bir Yaz Gecesi Rüyası oyunlarından rüştünü kısa sürede ispat etti. Tiyatrodaki bu başarısı Televizyoncuların da dikkatini çekince, Tv projelerinde de yer almaya başladı.

2013 yılında İspanya İç Savaşı’nı konu alan El Tiempo Entre Costuras adlı dizide Faslı hizmetçi Jamila rolünü oynadı. 2015 yılında ise Vis a Vis adlı dizide cinayetten içeriye giren bir Roman kız karakteri olan Saray Vargas karakteri ile İspanya’da üne kavuştu. Dizilerdeki bu başarısına rağmen tiyatroyu da ihmal etmeyen başarılı oyuncu, sosyla konularda da duyarlılığı ile dikkat çekiyor. Aslen Roman olan Alba Flores, İspanya’daki romnalara karşı olan ırklık ve ayrımcılığa karşı da mücadele ediyor.

La Casa de Papel dizisi ve Nairobi karakteri

Antena 3’te yayınlanan ve 2.sezon sonunda iptal edlen La Casa de Papel adlı dizide Nairobi karakteri canlandıran güzel oyuncu, dizinin bir adan fenomene dönüşmesi ile ününü Dünya’ya duyurdu. Dizinin yeni sezonlarında da yer alan başarılı oyuncu, dizide gösterdiği performansla göz dolduruyor.

Yaşı

33

Boyu

1.76

Kilosu

56

Alba Flores instagram hesabı

www.instagram.com/albafloresoficial

YORUMLAR