La Casa de Papel 4.sezon inceleme : Palermo’nun getirdiği kaos!

10.04.2020
La Casa de Papel 4.sezon inceleme : Palermo’nun getirdiği kaos!

La Casa de Papel 4.sezon inceleme, 4.kısım yorumu, konusu, eleştirisi, neler oldu, 5.sezon ile ilgili tahminler gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını YORUM GÜNCEL’den alabilirsiniz.

La Casa de Papel 4.sezon inceleme Neler oldu? (Dikkat Spoiler)

La Casa de Papel 4.sezonu ile 3 Nisan’da yeniden seyircileri ile buluştu. 3.sezondan devam eden hikayede ekibimizi yine bir çok farklı macerada, özgüven dolu planların uygulandığı inişili çıkışlı serüvenine 8 bölüm daha tanıklık ettik. 3. Sezonda yaşanan olayların devamında soygun, Nairobi’nin vurulması ile birlikte yeniden kriz sürecine girmişti. Nairobi’nin yeniden hayat döndürülmesi için harekete geçen ekip, henüz daha Nairobi ölüm döğeşindeyken birbirine girdi ve bildiğimiz Tokyo, megaloman Palermo’nun yönetimine darbe yaptı. Elbette önceki sezonlardan da aşina olduğumuz gibi Tokyo’nun işin başında olduğu zamanlarda kaos hakim olmuştur. Yine öyle oldu. Palermo gibi insanları kısa sürede etkisi altına alabilen birini mahkumların yanına koltuğa bağlama gafletine düşen Dali ekibi, en büyük hatayı da burada yaptı. Palermo’nun yeniden soygunun başına geçme hırsı, ileri daha da kötü hale getirdi haliyle.

Profesörü aşk aptallaştırdı

Ekip iç sorunlarla mücadele ederken, Profesör Lizbon’un öldüğünü düşünerek buhranlar geçiriyordu. Şimdiye kadar her seferinde eylemleri bir çok açıdan değerlendiren dahi profesör bu kez işin içine aşk girince şirazeden adeta çıktı. Ancak Tokyo’nun etkili konuşması ile bir adan kafasında ampul yanında eski profesör bir anda geri döndü. ‘Aşk insanı aptallaştırır’ metaforunun ne kadar doğru olduğunu böylelikle bir kez daha görmüş olduk.

Durdurulamayan Gandia Terörü

Palermo’nun İspanya Merkez Bankasının güvenlik şefi Gandia’ya verdiği kaçma taktikleri işe yarayınca, zaten kaos içinde olan ekibi daha büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Durdurulamaz bir eski asker olan Gandia, ekibe adeta kök söktürdü. Palermo’nun yarattığı bu büyük problem, ekibin en önemli üyelerinden birinin safdışı kalmasına bir diğerinin de sonu oldu. Tüm bu kayıplardan sonra Palermo’nun hiçbir şey olmamış gibi ekibin başına geçmesini de anlamak bir seyirci olarak bizi şaşırtmadı desek yalan olur.

Palermo ekibe geri döndü ama..

Palermo’nun ekibe geri dönmesi ile işler yeniden ufakta olsa yoluna girse de Gandia’nın durmaya niyeti yoktu. Elbettebu süreçte dışarıda çadırda operasyon yürüten Alicia Sierra ve Albay Tamayo boş durmadı ve Lizbon’u zorlu bir sorguya soktu. Profesörün aklının başına gelmesiyle Lizbon sorguda tehlikede olmaktan çıksa da tüm bu kaostan çıkmak için çok büyük plan gerekliliği de ortaya çıkıverdi. Bunu da sezonun sonunda gördük ve 5.sezonu merak ettiren bir final ile yeni sezonu beklemek için şartlandırıldık resmen.

La Casa de Papel 5.sezon tahminleri

La Casa de Papel’in genel olarak değerlendirmesini yapacak olursak, artık hikaye eski karakterler ile soygun esnasında yaşanan olaylar olarak iki ayrı evrede işleniyor. Önceki sezonlarda da geri dönüşler vardı ama devam eden hikayede artık olmayan karakterlere geri dönülmesi bu sezondan sonra daha da artacaktır diye düşünüyoruz. Zira aktif hikayede eksilen önemli karakterlerin geçmişle ders vermelerini bu sezon çokca izledik ve durum yeni sezonda genişleyerek devam edecektir. Berlin’i romantik, zeki ve herşey öngören bir çizgide görmek güzel ama, yeni sezonda aktif hikaye içinde olmayacak olan karakterler için nasıl bir rol biçilecek merak konusu. Alicia Sierra karakteri 3.sezondan bu yana giderek daha tehlikeli olmaya başlamıştı ve yeni sezonda bu tehlike zirve noktasına mı ulaşacak yoksa yeni bir Lizbon vakası ile mi karşılaşacağız? Bu da başka bir soru.

La Casa de Papel 4.sezon inceleme ve eleştirileri

Karakterlerin sezon boyunca başına buyruk be kendi meseleleri ile soygun esnasında boğuşmalarını izleyip durduk. Soyguna geri dönmemiz ise sezon finalini buldu. Yeni sezonda bu iç boğuşmaların daha az olması bekletimizi de şimdiden iletelim. Arturito hikayesi gerçekten sinir bozucu ilerliyor ama dizi senaristleri seyircinin sinirlerinin bozulmasını merakı diri tutmak için bir taktik olarak kullandığını düşünüyoruz ki bu taktik itiraf edelim ki işe yarıyor. Rio’ya işkence eden kişinin Türk olması ile ilgili tepkiler gereksiz. Zira herhangi bir ülkenin vatandaşı kötü şeyler yapabilir. Ama Osman karakterinin Türk vatandaşı olması vurgusu dikkate değer. Netflix‘in yabancı içeriklerinde bu tür şeylerle sıkça karşılaşıyor olmak da kasti mi sorusunu akla getiriyor elbette ki..

Yeni sezonu merakla bekliyoruz. O halde bu sezonun da önceki sezonların tadını verdiğini ama hafif de aksamaya başladığını ifade edelim.

YORUMLAR

canlı tv izle