American Gods Dizi | Konusu | Oyuncuları | 3.Sezon

American Gods Dizi, konusu, cast, 3.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, Amazon Prime dizileri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

03.10.2020
American Gods Dizi | Konusu | Oyuncuları | 3.Sezon

American Gods Dizi, konusu, cast, 3.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, Amazon Prime dizileri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

American Gods Dizi hakkında

30 Nisan 2017’de Amerikan özel televizyon kanalı Starz orjinal içeriği olarak yayınlanmaya başlayan Amerikan yapımı dizidir. Türkçesi ‘Amerikan Tanrıları‘ olan dizi, 2017 ve 2019 yıllarında 1. ve 2.sezonu ile seyircileri ile buluştu. Yayınlanan 16 bölümü bulunan dizinin 3.sezonunun 2020 bitmeden yayınlanacak ve yine 8 bölümden oluşacak. Bryan Fuller ve Michael Green tarafından yaratılan dizi, Neil Gaiman‘ın aynı adlı eserinden diziye uyarlandı. 52 ila 63 dakika arasında değişen bölüm süreleri olan dizi farklı dallarda Emmy ödüllerinin de sahibi olmayı başardı. Dizinin kadrosunda Ricky Whittle, Emily Browning, Crispin Glover, Yetide Badaki ve Bruce Langley gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 71 bin kişi tarafından oylanan yapım 7,8‘lik puana sahip oldu. Dizi Türkiye’de Amazon Prime tarafından yayınlanıyor.

American Gods Konusu

Dizinin konusu, Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. Shadow, geçmişte bir çok şey yapmış olan bir adamdır. Ama artık karısıyla sessiz bir hayat yaşamaktan ve beladan uzak durmaktan başka bir şey istemiyor. Ta ki korkunç bir kazada öldüğünü öğrenene kadar. Cenaze için eve uçarken, şiddetli bir fırtına uçağı salladığında, yanındaki koltukta oturan garip bir adam tarafından karşılanır. Adam kendine Bay Çarşamba olarak tanıtır ve Shadow hakkında mümkün olandan daha fazlasını bilmektedir. Shadow’u çok daha büyük bir fırtınanın gelmekte olduğu konusunda uyarır. Ve o andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

American Gods Oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda, Ricky Whittle, Emily Browning, Crispin Glover, Yetide Badaki ve Bruce Langley gibi isimler yer alıyor.

Ricky Whittle – Shadow Moon
Emily Browning – Laura Moon
Crispin Glover – Mr. World
Yetide Badaki – Bilquis
Bruce Langley – Technical Boy
Pablo Schreiber – Mad Sweeney
Ian McShane – Mr. Wednesday
Demore Barnes – Mr. Ibis
Omid Abtahi – Salim
Orlando Jones – Mr. Nancy
Mousa Kraish – The Jinn

American Gods 3.Sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 3.sezonu 2020 bitmeden yayınlanacağı açıklandı. Ancak henüz net bir tarih bulunmuyor. Belli olunca sayfamız güncellenecektir.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle