Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler Listesi - Yorum Güncel

Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler Listesi

Çizgi romanlardan uyarlanan diziler, Çizgi roman uyarlaması diziler, Netflix dizileri, Amazon Prime Video dizileri, Uyarlama diziler listesi, Çizgi roman dizileri, Çizgi roman dizileri listesi, Çizgi roman dizi, Çizgi roman dizi, Çizgi roman dizisi gibi aramalarınıza YOGÜ listemizden yanıt bulabilirsiniz.

10.12.2020
Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler Listesi

Çizgi romanlardan uyarlanan diziler, Çizgi roman uyarlaması diziler, Netflix dizileri, Amazon Prime Video dizileri, Uyarlama diziler listesi, Çizgi roman dizileri, Çizgi roman dizileri listesi, Çizgi roman dizi, Çizgi roman dizi, Çizgi roman dizisi gibi aramalarınıza YOGÜ listemizden yanıt bulabilirsiniz.

Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler (en iyi 15)

Dijital platformların daha aktif hale gelmesi ile birlikte çizgi romanlardan uyarlanan filmlerin ardında çizgi romanlardan uyarlanan dizilerin sayısı da her geçen gün artıyor. Disney+’ın da Marvel karakterleri üzerine yapmaya hazırlandığı dizileri düşünürsek bu tespitlerin ne kadar doğru olduğunu da görebiliriz. Son dönemlerde giderek popüler olan çizgi romandan uyarlanan dizileri için size bir liste hazırladık. İşte YOGÜ listelerin hazırladığı Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler Listesi!

1- The Boys

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar. Preacher’ın yazarı Garth Ennis ile Derick Robertson’ın kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke’nin imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise en son Preacher’da birlikte çalışan Evan Goldberg ile Seth Rogen var.

2- V-Wars

Dizi, küresel ısınma ve antik bir virüsün bileşiminden kaynaklanan bir salgına ve hastalığın iki kutbunun birinde vampir virüsü için tedavi bulmaya çalışan bilim insanı Dr. Luther Swann (Ian Somerhalder) diğerinde ise virüsten etkilendikten sonra vampirlerin lideri konumuna gelen, Luther’in en yakın arkadaşı Micheal Fayne’e (Adrian Holmes) odaklanarak bu salgında vampire dönüşen insanlarla virüsten etkilenmemiş insanların girdiği mücadeleyi anlatıyor.

3- October Faction

Presidio adlı, insanlığı canavarlardan korumakla görevli gizli bir örgütün üyeleri olan Fred ve Deloris, normal bir hayatı sürdürürken kimliklerini kasaba halkından gizlemek zorundadır. Uykulu küçük kasabada garip şeyler ortaya çıkmaya başladığında, baştan zor olacaktır.

4- Daredevil

Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

5- Gotham

DC Comics’in ünlü kahramanı Batman’in şehri olarak bildiğimiz Gotham’ın, Batman’den öncesini anlatacak dizi; Polis Departmanı’nda çalışan James Gordon’ı merkezine alacak. Bruce’un Batman’e dönüşme yolculuğuna eşlik edecek Gordon, şehirdeki pek çok kötü adamla da mücadele edecek. Suça sürüklenen Gotham City’de Thomas ve Martha Wayne, genç Bruce Wayne’in gözleri önünde öldürülür. Gotham Şehri Polis Departmanı dedektifleri James Gordon ve alaycı ortağı Harvey Bullock davayı çabucak teselli ediyor gibi görünse de işler o kadar basit değil. Bruce’un travmatize olmuş adalet arzusundan ilham alan Gordon, onu Gotham’ın yozlaşmasının ortasında bulmaya yemin eder. Böylece Gordon’un, onu kendi ölümcül rekabetleri ve gizemleriyle kendi yoldaşlarına ve yeraltı dünyasına karşı koyacak olan yalnız arayışı başlar.

6- Titans

Gotham şehrinde geçen dizinin ana karakteri ise Gotham şehri ile bütünleşen Bruce Wayne yani Batman’in sağ kolu Robin. Robin Batman ile yaşadığı sorunlar sebebiyle arasına mesafe koyan Dick Grayson Gotham’dan ayrılarak Detroit Polis Departmanı’nda çalışmaya başlar. Robin kimliğinden uzaklaşmaya çalışan Dick Grayson için bunu yapmak hiçte kolay olmayacaktır. Detroit’te yaşayan ve sorunlu bir kız olan Rachel Roth’un hayatına girmesi ile işler daha da zorlaşır.

7- Deadly Class

80’lerin sonunda geçen karanlık bir büyüme hikayesini ele alıyor. Hikaye evsiz bir gencin, dünyanın en mafyatik ailelerinin çocuklarını gönderdiği bir özel okula adım atmasıyla başlıyor. Genç adam ahlaki değerlerini korumaya çalışırken hayatta kalabilmek için çeşitli metodlar üretmek zorunda kalacaktır. 80’lerin sonundaki karşı kültürün arka planına karşı karanlık, çizgi roman dünyasında geçen Deadly Class, dünyanın en büyük suç ailelerinin gelecek nesillerini gönderdiği tarihi bir seçkin özel okula alınan evsiz bir genci takip ediyor. Acımasız bir müfredattan, kısır sosyal kliklerden ve ergenlik dönemindeki kendi belirsizliklerinden sağ çıkarken ahlaki kurallarını sürdürmek çok geçmeden hayati önem taşır.

8- Punisher

Ailesinin cinayetinden sorumlu suçluları cezalandırmayı amaçlayan eski bir deniz piyadesi, kendisini askerî bir komplonun içinde buluverir. Travmatik geçmişiyle hesaplaşmaya çalışan eski deniz piyadesi Frank Castle, intikam almak için kolları sıvar. Gizemli bir telefon konuşması Frank’i zor durumda bırakır. Bu arada Madani şüphelilerin peşine düşer ve Curtis bir mesaj getirir.Frank, Micro’yu sorgularken konuya doğrudan girer. Çok gizli görevlere dair şiddet yüklü anılar, Frank’in geçmişine ışık tutar. Madani ve Sam hassas bir operasyon planlar. Curtis, Lewis ile bağlantı kurmaya çalışır. Frank, Micro’yu kirli bir işe girişmeye teşvik eder. Frank ve Micro, aradıkları cevapları isteksiz bir tanıktan almaya çalışır. Madani ve Sam yaklaşan bir soruşturmayı haber alır. Rawlins bir hayalet görür. Frank’in durumu iyi olmadığı için Micro, Curtis’ten yardım ister. Madani ve Russo işle eğlenceyi birbirine karıştırmaya devam eder. Lewis haklarını savunur. Yetkililer etrafını sararken bitkin düşmesine rağmen boyun eğmeyen Frank, hayatını tüketen savaşa son vermeye ant içer.

9- American Gods

Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. Shadow, geçmişte bir çok şey yapmış olan bir adamdır. Ama artık karısıyla sessiz bir hayat yaşamaktan ve beladan uzak durmaktan başka bir şey istemiyor. Ta ki korkunç bir kazada öldüğünü öğrenene kadar. Cenaze için eve uçarken, şiddetli bir fırtına uçağı salladığında, yanındaki koltukta oturan garip bir adam tarafından karşılanır. Adam kendine Bay Çarşamba olarak tanıtır ve Shadow hakkında mümkün olandan daha fazlasını bilmektedir. Shadow’u çok daha büyük bir fırtınanın gelmekte olduğu konusunda uyarır. Ve o andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

10- Cursed

gizemli yeteneklere sahip olan Nimue (Katherine Langford) kaderinde yazılı olan Göl Kraliçesi’ne (Lady of the Lake) dönüşür. Nimue, annesinin ölümünün ardından antik bir kılıcı teslim etmek için Merlin’i aramaya çıkar. Bu yolculukta ona arkadaşı Arthur eşlik eder. Arthur ile çıktıkları yolda Nimue beklenmedik maceralara atılacak ve cesaretin sembolü haline gelecektir.

11- Preacher

Jesse Custer, bir inanç krizine göğüs geren, olağanüstü bir güçle aşılanan, çok içki içen, sigara içen bir vaizdir. Yeni hediyesini daha iyi anlamak ve tam anlamıyla Tanrı’yı ​​bulmak için, tetikte mutlu eski kız arkadaşı Tulip ve yeni vampir arkadaşı Cassidy ile birlikte bir arayışa girer. Ya bir melek ve bir iblis doğurursa? Bu yavru ne olurdu? Kutsal mı yoksa şeytani mi yoksa her ikisi mi? Vaiz bu hikaye. Yavruların bedeni yoktur, sadece bir ruhu vardır. Bu ruhun bir vücuda ihtiyacı var ve Jessie’yi seçti. İnanç kaybı ve içki sorunu olan Teksaslı bir vaiz. Genesis adlı çocuk, Jesse ile bağ kurarak ona Tanrı’nın sözünü verir.

12- Luke Cage

Luke, cezaevinde maruz kaldığı ve sabotaja uğrayan deneyler sonucu insan üstü güçlere ve kurşun geçirmez deriye sahip olur. Harlem’da yeni bir hayat kurmaya çalışırken, şehirde kötülerle mücadele etmek ve geçmişiyle yüzleşmek zorundadır.Kapüşonlu, uslanmaz bir eski mahkum adını temize çıkarma ve mahallesini kurtarma mücadelesi verir. Kavga peşinde değildir, ama mahallelinin bir kahramana ihtiyacı vardır. Harlem’in kurşun geçirmez koruyucusu Luke Cage; rüşvetçi siyasetçilere, merhametsiz gangsterlere ve eski günlerden tanıdığı kötü niyetli kişilere karşı mücadele veriyor.

13- Doom Patrol

Robotman, Negative Man, Elasti-Girl, Crazy Jane ve Doktor Niles Caulder’ın maceralarını konu ediyor. Doom Patrol’ün her bir üyesi onlara insanüstü yetenekler kazandıran korkunç kazalar geçirdi. Ancak bu kazalar çeşitli yaralar ve görüntü bozukluklarına da neden oldu. Çeşitli eziyetlere maruz kalan, travma yaşayan bu ekip, Şef sayesinde bir araya gelir. Onlar artık yaşanan tuhaf olayları araştırmak ve dünyayı korumak için zorlu bir mücadeleye atılır. Doom Patrol’ün her bir üyesi onlara insanüstü yetenekler kazandıran korkunç kazalar geçirdi. Ancak bu kazalar çeşitli yaralar ve görüntü bozukluklarına da neden oldu. Çeşitli eziyetlere maruz kalan, travma yaşayan bu ekip, Şef sayesinde bir araya gelir. Onlar artık yaşanan tuhaf olayları araştırmak ve dünyayı korumak için zorlu bir mücadeleye atılır.

14- Daybreak

17 yaşındaki Kanadalı lise öğrencisi Josh Wheeler’ın hikâyesi anlatılmaktadır. Ülke liderlerinden birinin dünyanın dört bir yanına nükleer bombalar atması sonucu kıyamet kopuyor. Kıyametten sonra erişkin bireyler akıllarını kullanamayan, insan yiyen gulyabanilere dönüşürken çocuklar etkilenmiyor yani dünya çocuklara kalıyor. Çocuklar ortak yönleri olan diğer çocuklarla gruplar kurarak hem gulyabanilerden hem de diğer gruplardan korunmaya çalışıyorlar. Josh Wheeler’ın yaşadığı bölge olan Kaliforniya ,Glendale’da da durum aynı. Ancak Josh hiçbir gruba katılmadan tek başına gezmekte ve patlama sonrasında kaybolan sevgilisi Sam Dean’i aramaktadır. Bu yolculuğu sırasında sokak samurayı Wesley Fists, 10 yaşındaki piromani hastası Angelica Green, alışveriş merkezinin yeni sahibi Eli Cardashyan ve kıyamet sonrası aklını yitirip gulyabani olmayan sayılı erişkinlerden, eski biyoloji öğretmeni Ms. Crumble ile “The Daybreakers” adındaki grubu oluşturuyor.

15- Warrior Nun

Ben Dunn‘ın çizgi romanlarından biri olan Savaşcı Rahibe Areala’dan uyarlandı. İyi ve kötünün savaşını anlatan aksiyon dolu öyküde Alba Baptista başrolde. Ben Dunn’ın çizgi romanlarından uyarlandı. Gözlerini morgda açan yetim bir genç, Hale Taşıyıcısı olarak Şeytan avcısı rahibelerin gizli tarikatına seçildiğini ve süper güçlere sahip olduğunu öğrenir. Artık görevlendirilmiş eski bir düzenin parçası olduğunu keşfeden Ava, yeryüzünde iblislerle savaşan ve hem cenneti hem de cehennemi temsil eden güçlü güçler onu bulmak ve kontrol etmek isteyecektir.

Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler listesi (BONUS)

travmatik bir olay ile babalarının cinayete kurban gitmesinin ardından Seattle’dan Massachusetts’e taşınma kararı alan Locke ailesinin yaşadıklarını konu alıyor. Dizide küçük bir kasabaya taşınan Locke ailesi, tüm kasabanın gizemli bulduğu ve yüzyıllardır Locke ailesine ait olan Key House’a taşınır. Ancak bu ev sıradan bir ev değildir. Evde gizemli olaylara tanık olan Locke ailesi kendilerini büyük aile sırları içinde bulacaktır. 

Çizgi Romanlardan Uyarlanan Diziler listesi (BONUS 2)

David Keller, çocukken şizofreni teşhisi konduğu için gençliğinin çoğunu akıl hastanesinde geçirmiş, 30’larının başında genç bir adamdır. Güzel ve gizemli bir kadın olan Syd, David’i kendine çeker ve beraber vakit geçirmeye başlarlar. Syd ile yakınlaşmasından sonra David, gördüğü halüsinasyonların ve duyduğu seslerin aslında gerçek olabileceğini fark eder. Hastaneden kaçan David, ablasının evine sığınır fakat Syd’in hayatına tekrar girişi ile yepyeni ve imkanlarla dolu bambaşka bir dünyaya gözlerini açar.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.