Daredevil Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Daredevil Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Daredevil Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, fragmanı, ekşi sözlük, izle, IMDb puanı gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

04.10.2020
Daredevil Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Daredevil Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, fragmanı, ekşi sözlük, izle, IMDb puanı gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

10 Nisan 2015’te Netflix tarafından yayınlanmaya başlayan Marvel dizilerinden biridir. Stan Lee & Bill Everett‘ın aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan yapım, toplam 3 sezon 39 bölüm sürdü. Her sezonu 13 bölümden oluşan dizi, Drew Goddard tarafından diziye uyarlandı. Her bölümü 48-61 dakika arasında değişiklik gösteren dizi 19 Ekim 2018’de yayınlanan bölümü ile final yaptı. 3.sezon Netflix ile Marvel‘ın anlaşmasını sonlandırması nedeniyle final sezonu olarak kaldı. Dizinin kadrosunda Charli Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Toby Leonard Moore ve Vondie Curtis-Hall gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb‘de 354 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,6’lık puana sahip oldu.

Daredevil konusu

Dizinin konusu, Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

Daredevil oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Charli Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Toby Leonard Moore ve Vondie Curtis-Hall gibi isimler yer alıyor.

Charli Cox – Daredevil
Deborah Ann Woll – Karen Page
Elden Henson – Foggy Nelson
Toby Leonard Moore – James Wesley

Vondie Curtis-Hall – Ben Urich
Bob Gunton – Leland Owlsley
Ayelet Zureer – Vanessa Mariana
Rosario Dawson – Claire Temple
Vincent D’Onofrio – Wilson Fisk/Kingpin
Jon Bernthal – Frank Castle/Punsher
Élodie Yung – Elektra
Stephen Rider – Blake Tower
Scott Glenn – Stick
Peter McRobbie – Peder Lontom

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.