Legion Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Legion Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, kaç sezon, kaç bölüm, 4.sezon ne zaman, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

19.08.2020
Legion Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Legion Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, kaç sezon, kaç bölüm, 4.sezon ne zaman, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 8 Şubat 2017’de FX ile Marvel’ın ortak yapımı olarak ortaya çıkan süper kahraman dizisidir. Toplam 3 sezondan oluşan dizinin toplam 27 bölümü bulunmaktadır. Marvel’ın FX kanalı için hazırladığı Türkiye’de Blu Tv tarafından yayınlanıyor. Noah Hawley tarafından tasarlanan yapımın her bölümü 43 ila 68 dakika arasında değişkenlik gösteriyor. Marvel dizileri içerisinde süper kahraman dizilerine yeni bir bakış açısı getiren dizi bu açından övgü alan bir yapım oldu. Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz‘ın aynı adlı eserinden uyarlanan yapım IMDb’de 80 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,3’lük puana sahip oldu. Dizi 12 Ağustos 2019’da yayınlanan final bölümü ile ekranlara veda etti. Dizinin kadrosunda Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza, Bill Irwin, Jeremie Harris, Amber Midthunder, and Jean Smart gibi isimler yer alıyor.

Legion konusu

David Keller, çocukken şizofreni teşhisi konduğu için gençliğinin çoğunu akıl hastanesinde geçirmiş, 30’larının başında genç bir adamdır. Güzel ve gizemli bir kadın olan Syd, David’i kendine çeker ve beraber vakit geçirmeye başlarlar. Syd ile yakınlaşmasından sonra David, gördüğü halüsinasyonların ve duyduğu seslerin aslında gerçek olabileceğini fark eder. Hastaneden kaçan David, ablasının evine sığınır fakat Syd’in hayatına tekrar girişi ile yepyeni ve imkanlarla dolu bambaşka bir dünyaya gözlerini açar.

Legion oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza, Bill Irwin, Jeremie Harris, Amber Midthunder, and Jean Smart gibi isimler yer alıyor.

Dan Stevens – David Haller
Rachel Keller – Syd Barrett
Aubrey Plaza – Lenny Busker
Bill Irwin – Cary Loudermilk
Jeremie Harris – Ptonomy Wallace
Amber Midthunder – Kerry Loudermilk
Hamish Linklater – Clark
Jean Smart – Dr. Melanie Bird
Navid Negahban – Amahl Farouk
Jemaine Clement – Oliver Bird
Katie Aselton – Amy Haller

Legion yorumları

modern zamanların sanat eseri olan dizi özellikle 3.sezon her bölüm ayrı şahaneydi.

  • Ekşi Sözlük ( pgd ace)

bugün ilk bölümünü izledim.
yer yer ürktüm, yer yer güldüm, çoğunlukla ne olduğunu anlamaya çalıştım. ilginçti.
1 saat 4 dakika mıydı ne, süresi de uzun. biraz daha uzasa film olacakmış. olaylar da filmlikti zaten bir sürü şey oldu. ilgi çekici. devamını merak ediyorum 40 dakika falansa kesin izlerim de, 1 saat dizi için biraz uzun ve ben bu günlerde pek odaklanamıyorum, sıkılıyorum…

  • Ekşi Sözlük (Diptenderine)

dizi çok başka kafalara hitap ediyor o yüzden sevmeyenlere bişi demem.
ama bence harika dizi. pink floyd çaldıkları anlar falan harikaydı, diğer şarkılarda öyle ama dizi bitince kimin kafasında şu şarkı çalıyordu nolur söyleyin 🙂

-Ekşi Sözlük (Malley)

Legion 4.sezon var mı?

Dizi 3.sezonunun ardından final yaparak ekranlara veda etti.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle