Archive 81 2.sezon olacak mı? Ne zaman? Netflix - Yorum Güncel

Archive 81 2.sezon olacak mı? Ne zaman? Netflix

20.01.2022
Archive 81 2.sezon olacak mı? Ne zaman? Netflix

Archive 81 2.sezon olacak mı, ne zaman çıkacak, ne zaman yayınlanacak, yayın tarihi, gelecek mi, dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Netflix Türkiye tarafından 14 Ocak 2022‘de yayınlanmaya başlayan Netflix orijinali yapımdır. İlk sezonu 8 bölümden oluşan yapım, korku, gizem ve dram türünde yer alıyor. Dizinin bölümleri 1 saatten oluşmaktadır.

Dizinin ilk sezonu kısa süre içerisinde Türkiye’de Netflix Top 10‘a girmeyi başardı. Yapım IMDb‘de 10 bine yakın oy aldı ve 7,6‘lık puana sahip oldu.

Dizinin oyuncu kadrosunda Mamoudou Athie, Dina Shihabi, Martin Donovan, Matt McGorry, Julia Chan, Evan Jonigkeit ve Ariana Neal gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini Rebecca Thomas, Haifaa Al Mansour, Justin Benson ve Aaron Moorhead gibi isimler üstlenirken, senaryosunu Evan Bleiweiss, Paul Harris Boardman, Bobak Esfarjani gibi isimler kaleme aldı.

Dizinin ilk sezonunu izleyen Netflix aboneleri Archive 81 2.sezon olacak mı? Ne zaman? sorularının yanıtını aradı. Bu soruya yanıt vermek için henüz çok erken ama yine de tahminlerimizi sizler için yazalım.

Archive 81 konusu

Dizinin konusu, Birtakım hasarlı videokasetleri onaran bir arşivci, bunların kayıp yönetmeninin ve şeytani bir tarikatın karıştığı gizemli olayların içine çekilir. Baş yapımcılar Rebecca Sonnenshine (“The Boys”) ve James Wan (“Korku Seansı”). Korku podcast’inden uyarlandı.

Bir kaset koleksiyonunu restore etmek için tutulan bir arşivci, kendisini bir film yapımcısının çalışmalarını ve onun tehlikeli bir tarikata yönelik soruşturmasını yeniden kurgularken bulur.

Archive 81 oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Mamoudou Athie, Dina Shihabi, Martin Donovan, Matt McGorry, Julia Chan, Evan Jonigkeit ve Ariana Neal gibi isimler yer alıyor.

Mamoudou Athie – Dan Turner
Dina Shihabi – Melody Pendras
Martin Donovan – Virgil
Matt McGorry – Mark
Julia Chan – Anabelle
Evan Jonigkeit – Samuel
Ariana Neal – Jess

Dizi Yorumları

Archive 81 2.sezon olacak mı?

Yapım mini dizi olarak başlamadı. Bu nedenle dizinin 2.sezon onayı alması halinde devam etmesi yüksek ihtimal. Dizinin ilk 28 günkü izlenme verilerinin oldukça iyi olduğu Netflix Top 10 listesinden görülebiliyor. IMDb’de de bölümlerinin iyi puanlandığını görüyoruz. Korku dizileri konusunda rakipleri kadar içerik üretmeyen Netflix’in bu yapıma hele de böyle bir performans göstermişken şans vereceğini düşünüyoruz. Onay alması halinde dizinin ya bu yılın sonunda ya da 2023’ün ilk aylarında yayınlanması beklenebilir.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.