Baby dizisi yorumu, konusu, oyuncuları ve karakterleri (İnceleme)

03.12.2019
Baby dizisi yorumu, konusu, oyuncuları ve karakterleri (İnceleme)

Baby dizisi Netflix, kaç sezon? hangi dilde? Baby dizisi 1. Sezon yorumu, Baby dizisi incelemesi, Baby hangi ülkenin dizisi, Baby dizisi devam edecek mi? Kaç bölüm, şarkıları,oyuncuları, karakterleri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan ulaşabilirsiniz.

Baby dizisi 1. Sezon incelemesi

Baby dizisi, Netflix’in orjinal içeriklerinden biri. İtalyanca olan ve İtalya’da liseli kızların atıldıkları maceraları ele alan dizi, hikaye anlamında derin bir konuya sahip olmasa da günümüzdeki sosyal medya çılgınlığı ve insanların özellikle de genç insanların hayatlarını nasıl etkilediğine dair çarpıcı örnekler veriyor. Elbette İtalya’da yaşanan liseli hayatına Türkiye’den bakınca çok uç ve bir o kadar da karmaşık olarak görsek de aslında Avrupa toplumundaki dinamikleri görmek bakımından da öne çıkan bir içerik olarak göze çarpıyor Baby. Dizinin konusu dışında dikkat çeken bir diğer özelliği ise dizi müziklerinin çok iyi seçilmiş olması. Dizinin hikayesinin ise gerçeğe dayandığı gerçeğini de bir kenara koymamak gerek tabi.

Baby dizisi konusu

Baby dizisinde, lise öğrenimini sürdüren Ludovica ve Chiara adlı iki kızın nasıl arkadaş olduğunu ve arkadaş olduktan sonraki süreçte birbirlerini farklı ruhları ile nerelere götürdüklerine şahit oluyoruz. İlk sezonda iki liseli genç kızın, çevresindeki olup bitenlerden mutsuz ve bunun için olanları hiç yokmuş gibi bir kenara atarak özgürlük hayalinin peşine düşüşünü izliyoruz. Ancak Roma gibi Dünya  metropolünde genç kızların tecrübesizliğinden yararlanmak isteyen kötülerin, olduğu gerçeği de bir anda karakterlerimizin karşısına çıkıveriyor. Ama o da ne! Karakterlerimiz bu kötülükleri bir eğlence olarak görüp tehlikeli oyunlar oynamaya başlıyorlar. Hem okul hem de gece hayatı ekseninde giden karmaşık hayatları hem ruhlarını daha da boğarken, bir yandan da özgürlük tadını aldıkları için müptela oluyorlar. Ludovica’nın aile konusunda problemli oluşu, Chiara’nın ise düzenli ve yerli yerinde ailesinin davranışlarından sıkılır tavrı, bu ikilinin birbirlerinde eksik olan şeyleri tamamlamasını sağlıyor diyebiliriz. Chiara’nın Damiano ile olan ilişkisi inişli çıkışlı ve saçma bir hal alsa da Damiano’nun baskın karakteri gittiği her yerde taşları yerinden oynatıyor.

Netflix dizilerinde zorlama uyuşturucu, sigara, alkol ve gaylik temaları

Her Netflix dizisinde olduğu gibi bu dizide de ot, sigara, alkol ve gaylik temaları üzerine oldukça üzerine basarak çalışılmış. Sanırım Batı Dünyası bu konuların dizilerde işlenerek normalleştirileceğini düşünüyor. Sigara ve alkol elbette bu amacın dışında olsa da uyuşturucu ile ilgili tutum yeniden değerlendirilmeli diyorum. Gaylik konusu ise Türkiye’de çok sorunlu bir alanmış gibi görünse de aslında çok içselleştirilmiş de bir durum. Bunu medyanın yeni yüzlerinden de rahatça görebiliyoruz.

Modern dünya sorunlarının ergence yorumu

Geneline baktığımız zaman ilginç bir liseli dizisi hikayesi diyebiliriz. Derin bir hikayesi olduğunu düşünmediğim dizi modern dünyanın sorunlarını ya da insanların sorun ettiği basit şeyleri görmesi bakımından izleyebileceği biz dizi olduğunu düşünüyorum. 2. Sezonu yeni yayınlanan dizinin 2. Sezon incelemesini de sitemizden bulabileceğinizin notunu şimdiden düşelim.

Baby dizisi oyuncular ve karakterleri

Benedetta Porcaroli – Chiara Altieri

Alice Pagani –  Ludovica Storti,

Riccardo Mandolini – Damiano Younes

Chabeli Sastre Gonzalez – Camilla Govender Rossi,

Brando Pacitto – Fabio Fedeli

Lorenzo Zurzolo – Niccolò Govender Rossi,

Galatea Ranzi – Elsa

Tommaso Ragno – Director Fedeli

Massimo Poggio – Arturo Altieri

Mehdì Nebbou -Khalid Younes

Giuseppe Maggio – Fiore

Mirko Trovato – Brando

Federica Lucaferri – Virginia

Beatrice Bartoni – Vanessa

Marjo Berasategui – Camilla’nın annesi

Isabella Ferrari – Simonetta

Claudia Pandolfi – Monica

Paolo Calabresi – Saverio

YORUMLAR

canlı tv izle