Barbarians Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Barbarians, konusu, oyuncuları, ekşi, film, filmi, yorumları, fragman, cast, dizi yorum, 1.sezon 1.bölüm, imdb, incelemesi, IMDb puanı, Netflix, 2 sezon ne zaman, 2.sezon, review gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

26.10.2020
Barbarians Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Barbarians yorum, konusu, oyuncuları, ekşi, film, filmi, yorumları, fragman, cast, dizi yorum, 1.sezon 1.bölüm, imdb, incelemesi, IMDb puanı, Netflix, 2 sezon ne zaman, 2.sezon, review gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Netflix’in 23 Ekim 2020’de yayınlamaya başladığı yeni popüler dizisi Barbarians dizisi savaş temasını en iyi işleyen dizilerden biri. Son zamanların en çok konuşulan dizilerden biri olan Barbarians savaş temalı konusu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yayınlanmasının üzerinden çok geçmeden top 10 listesinde yerini alan dizi toplamda 6 bölümden oluşuyor. Imdb paunı da 7,4 olan dizi ortalamanın üzerinde bir puana sahip olması bi yana sosyal medyada da oldukça konuşuluyor.

Özellikle belirtmek isteriz ki henüz izlemeyenler için yazımız spoiler’dan arındırılmıştır 😉 Şimdi gelin önce dizinin konusuna ardından da Barbarians Yorum ve sosyal medya tepkilerine bir göz atalım. Daha fazla dizi yorumları, önerisi ve haberleri için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz 🙂

Barbarians Konusu

Dizinin konusu, MS 9. yüzyılda Germen savaşçıların, Roma İmparatorluğu’nun kuzeye doğru ilerlemesini durdurduğu ünlü Teutoburg Ormanı savaşı, dizinin odak noktası olacak. Bu denli kritik bir savaçta üç farklı kişinin hayatları savaşın sonucu ile iç içe geçmiştir. Çerusker kabilesinin şefi Segimer, yeni vali Varus’un artan talepleri karşısında öfkeye kapılır. Gizli âşıklar Thusnelda ve Folkwin, Roma’ya sembolik bir darbe vurur. Sancağın çalınmasının yol açtığı kriz, Romalı subay Ari’nin hem babası Segimer hem de çocukluk arkadaşları Folkwin ve Thusnelda ile yeniden bir araya gelmesini sağlar. Ari, Varus’un emriyle Folkwin’i bulup öldürmekle görevli askerlere kumandanlık eder. Folkwin’in başkaldırısı ise hem ailesini hem de köyünü tehlikeye atar. Ari, Çeruskerlerle ilişkili yeni görevini kabullenir. Ancak sadakatindeki çatlak Vanus’un tahmininden daha derindir. Thusnelda ve Folkwin rakip bir kabileye yardım eder. Ari ve Thusnelda siyasi bir evlilik yapar ve parçalanmış Cermen kabileleri birleştirmeye başlar. Öldüğü sanılan Folkwin ise aslında esir edilmiştir. Ari, Varus’u ve üç Roma lejyonunu Teutoburg Ormanı’na çeker ve burada yaşananlar tarihe geçer. Thusnelda ittifakı korumak için kanlı bir fedakârlıkta bulunur.

Barbarians Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Barbarians Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Yeni, kaliteli şöyle bi dizi olsa da izlesek diyenlerin ilk tercihi

Bu diziden olur diyenler

Tarih severler toplaşın

Vikings be özlendin.. (göz yaşım pıt)

Yine birileri birilerine düşmüş anlaşılan

Jeanne Goursaud Kimdir? Barbarians dizisi Thusnelda

Hemen arayalım Barbarians 2.sezon ne zaman?

Spartacus tadında dizi arayanlar

https://twitter.com/SercanC7/status/1320379800423378944?s=20

Bu kadar özledik işte, her yerde Vikings

https://twitter.com/hakankrc01/status/1320497192797425664?s=20

Haklı bir söz

https://twitter.com/1neandertal/status/1319788598732951552?s=20

Hoş benzerlikler 😀

Fişek gibi dizi

2.sezon ne zamaaannnn?

https://twitter.com/KeYes__/status/1320307779253555200?s=20

Barbarians Yorum (Ekşi Sözlük)

“romalıların (bkz: devşirme) yöntemi ile bir cermen köyünden çocukken aldıkları (bkz: arminius)’un gerçek hikayesini anlattıkları dizi. romalılar tıpkı osmanlılar gibi fethettikleri yerlerde çocukları toplayıp eğitimden geçirip lejyonlarına asker devşiriyorlar. yaptıkları bir yanlış var arminius büyüyünce kendi topraklarına bir lejyon komutanı olarak geri gönderiyorlar. arminius ise dağınık haldeki cermen köylerini birleştirip romaya karşı savaşmalarını sağlıyor.” olmuyorsakicelim

“ingiliz aksanlı romalılardan sonra latince konuşan ve dönemin ekipmanına uygun teçhizatlı romalılar görünce sevgimi kazanmış dizidir.

muazzam bir dizi değil, ama teutoborg savaşı, cermen kabileler, gerilla savaşı ve roman orduları düşük bir bütçeyle de olsa güzelcene işlenmiş.

netflix bu tarih işini yaptı mı yapıyor. outlaw king ve the king de baya filmlerdi. gay zenci zeuslu taşfırın ustalı truva savaşını geçiyorum nasılsa fantezi diye :)” daimat

“antik dilleri merak edenlerin latince diyaloglara hopur hopur doyacağı netflix dizisi.

tarih meraklıları için yoklukta gideri olan bir akıcılıkta.” hangi sairin dizeleriyim ki

“roma dönemi içeren ne çekilse izlerim diyen benim için gayet güzel dizi. orjinal dillerin kullanılması, kıyafetler, ortam başarılı buldum.

kadın karakter gereksiz olmuş, birader seksi paso sevişen kadın olsa da olmasa da bu tarihi dizileri izleyeceğiz biz kasmayın artık lütfen. bol bol tarihi detay, o dönemi yansıtan sahne verin yeter. köyler bir tık daha büyük olabilirmiş mesela. ama dizi gayet izlenir tavsiyedir.”

“suserlerin latince uzmani olduğunu öğrenmeme vesile olmus netflix mini dizisi. amk bildigin cekimsiz ve basitleştirilmiş italyanca konuşuluyor bunu da latince diye itebiliyorlar .ha diyeceksiniz tum romans dillerinin atasi latince eyvallah ama vulgar latin gunluk konuşulurken normal latin askerler ve yoneticiler arasinda konusulurdu.bunun ayrimi yapılmış mi madem latinceden zevk alan suserler aciklasa da öğrensek :))”dawgiestyler

“olmamış bir başka netflix dizisi.

uzun süredir ilk defa fragmanını izledikten sonra bir netflix yapımından umutluydum ama dizi vasatı aşamamış. spartacus & vikings karışımı bir şeyler çıkar mı diye düşünüyordum ama maalesef.” saintly

“tarihi olarak dersine son derece iyi çalışmış bir dizi.” ncpzbsn

YORUMLAR

canlı tv izle