Bir Aşk İki Hayat Filmi | Konusu – Oyuncuları – Yorumları

12.05.2020
Bir Aşk İki Hayat Filmi | Konusu – Oyuncuları – Yorumları

Bir Aşk İki Hayat filmi yorumları son zamanların gündeminde. Bir Aşk İki Hayat filmi konusu, oyuncuları, fragman, imdb, ekşi, film müzikleri, sountrack, şarkıları, sinema, yorum, izle, nerede çekildi ve vb aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Bir Aşk İki Hayat Filmi

Başrollerinde Engin Akyürek ve Bergüzar Korel’İn yer aldığı bir romantik dram filmi yalnızca tek bir seçimin hayatında doğurabileceği sonuçları ele alıyor.

2019 yılında sinema salonlarında vizyona giren Bir Aşk İki Hayat filmi iki farklı hikaye olarak ele alınıyor. Yönetmen koltuğunda daha önce Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım ve Dersimiz Atatürk gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Ali Bilgin oturuyor. Filmin senaryosu ise Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yıldız’a ait.

Bir Aşk İki Hayat Filminin Konusu

Bir Aşk İki Hayat filmi, basit bir konuda yaptığı bir tercihin tüm hayatını farklı yönlere savrulan Umut isimli adamın yaşadıklarını konu alıyor.

Umut, senaryosunu kendisinin yazdığı filmini çekmeye çalışan bir yönetmendir. İstanbul’da kendi halinde ve yalnız yaşayan Umut’un hayatı yalnızca bir gecede değişir. Genç adam hayatını değiştirecek olan kararı vermesi ile film iki farklı şekliyle aktarılmaya başlar ve her iki kararının sonucunda da aynı kadını tanıyarak ona aşık olur. Ancak verdiği ilk kararın ardından yaşanan iki farklı hayat onları iki farklı olayların içine sürükleyecektir.

Bir Aşk İki Hayat Oyuncuları

Filmin başrolünde Engin Akyürek (Umut) ve Bergüzar Korel (Deniz) yer alıyor. Filmde ayrıca İstanbullu Gelin dizisinden tanıdığımız İpek Bilgin, Leyla ile Mecnun ve Fi gibi yapımlardan tanıdığımız Osman Sonant ve Merve Dizdar yer alıyor.

Bir Aşk İki Hayat İmdb

Şubat 2019 yılında vizyona giren ve konusu ile dikkat çeken filmin imdb puanı 6,2

Film Nerede Çekildi?

İzmir ve İstanbul

Film Müzikleri – Şarkıları – Sountrack

  • Sountrack = Nil İpek – Son Mektup

Filmde Çalan Diğer Şarkılar
Yüzyüzeyken Konuşuruz – Dinle Beni Bi
Ansızın İnfilak – Giderken
Sufle – Pus
Hayko Cepkin – Tek Gecelik
Cem Pilevneli – Kendimi Gecelere Veremem
Cem Adrian & Şebnem Ferah – İnce Buz Üstünde Yürüyorum
Alfredo De Angelis – Que Nadie Sepa Mi Sufrir
Batu Akdeniz -Gel Benimle
Hayal Köseoğlu – Yalandolan
İkiye On Kala – Bak Kendi Kendinesin
Batu Akdeniz – Hayat Böyle
Oya & Bora – Sevöek Zamanı
Ansızın Bi İnfilak – Sevmek Zamanı
Bedia Akartürk – Şen Ola Düğün
Ansızın Bi İnfilak – Cumartesi
Ansızın Bi İnfilak – Unuttum Gitti
Ansızın Bi İnfilak – Kimse Kimseyi Sevmesin
Ansızın Bi İnfilak – Çile
Ansızın Bi İnfilak – Senden Gizli

Bir Aşk İki Hayat Yorumlar – İnceleme

Bir Aşk İki Hayat inceleme yazısı ile sizlerleyiz. Başrollerinde sevilen ve iki sempatik oyuncunun yer alması, konusu ve iki farklı evreni ele alıyor olması ile ilk bakışta gerçekten merak uyandırıyor. Düşününce birçok kişinin de yaşadığı “Acaba bu kararı vermesem hayatımda ne değişirdi?” düşüncesi bile başlı başına bir merak konusu. Böyle bakınca film en başında büyük bir beklenti yaratıyor. Bu tarz cümlelerden sonra her zaman olumsuz şeyler gelir. Bu kez de gelecek çünkü film ilk 45-50 dakikasında gerçekten çok tatlı giderken bir anda bambaşka bir yola giriyor olması ile benim filmden beklentimi karşılamadı başlangıçta. İlk bakışta iki farklı hayatı ve iki farklı kararın sonucunda bir aşkın alevlenişini, güzel noktaya geleceğini düşünmüştüm ben. Ama bir tarafta her şey hızla ilerlerken diğer yanda bambaşka bir hayat vardı. Böyle de olması gerekiyordu ki her halükarda birbirini bulan iki insanı görecektik zaten. Belki de ben yalnızca gerçek bir aşk hikayesi bekledim filmden, tutkulu, sağlam temeller ve sevgi üzerine kurulu bir aşk. Burada da tek gözden kaçırdığım ve muhtemelen benim gibi gözden kaçırarak filme 6 puan veren kişinin kaçırdığı filmin romantik bir komedi değil dram filmi oluşu. Bu sanırım bizim hatamız ama film fragmanından film afişine ilk 45 dakikalık gidişatına kadar hep bunu işaret etti bize.

Belki de…

Bilemiyorum belki de gerçekten bir aşk hikayesidir, her şey öylesine güzel öylesine tatlı ve neşeyle ilerlerken sonunun hiç beklenmediği kadar kötü ve hüzünlü oluşuyla. Hepimizin en az bir kez yaşadığı bir aşk serüveni gibi yani. Olaylar ve kararlar bambaşka olsa da.

Özetle film hayatınızdan 1 buçuk – 2 saat götürecek kadar kötü ve sıkıcı bir film değil bu nedenle ben olsam filme 6 vermezdim. Film gayet güzel, sadece en baştan bize yansıtılışı farklı olduğu için bir hayal kırıklığı yaratıyor. Eğer bu yazıyı okuyup filmi izlesem mi diyenlerdenseniz kesinlikle izleyin. Çünkü filmin asıl vermek istediği mesaj filmi gerçekten izlemeye değer.

Herkes bambaşka şeyler anlar filmlerden yoruma dayalıdır özünde ama benim bu filmden anladığım hayat akıp gidiyor. Sürekli mutlu olmayı beklemek yerine hayatta her anın tadını çıkarın. Kuşların seslerini duyup huzur bulun. Rüzgarı teninizde hissedin. Çünkü bir başka hayat daha yok, bir başka aynı deneyim olmayacak hayatınızda, hatalara, kötü olaylara takılı kalmayın. Her ne olursa olsun hayatınızda şu andan daha değerli bir an yok. Anı yaşayın ve her şeyden önemlisi sevin, sevilin, aşık olun. Hayat bir yolunu bulur yaşamak için…

YORUMLAR

canlı tv izle