Cinayet Süsü film inceleme : Tuhaf bir polisiye - Yorum Güncel

Cinayet Süsü film inceleme : Tuhaf bir polisiye

02.05.2020
Cinayet Süsü film inceleme : Tuhaf bir polisiye

Cinayet süsü filmi inceleme, yorumu, eleştirisi, değerlendirmesi, oyuncuları, konusu, yönetmeni, karakterler, Netflix izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Cinayet Süsü Filmi konusu

Yapımcılığını Taff Pictures’in üstlendiği, yönetmenliğini ise Ali Atay’ın yaptığı filmin hikayesini yine Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit kaleme alıyor. Ülke tarihinin en gizemli cinayeti çözmeye çalışan bir grup insanın yaşadıkları eğlenceli hikayeyi konu alıyor. Cinayet Büro’da çalışan bir grup iflah olmaz dedektif, suç mahallerini boyalarla ve şiirlerle donatmaya meraklı bir seri katilin peşine düşer.

Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla ilgilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu’yu Emin’in ekibine atar. Üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen Emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur. Bu kedi fare oyununda katili mi pes edecektir yoksa polisler mi?

Cinayet Süsü filmi oyuncuları ve karakterleri

Yönetmen Ali Atay, Ölümlü Dünya filminde birlikte çalıştığı ikili Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi filminin de kadrosunda yer alıyor. Onlara eşlik eden kadın oyuncu ise yerli komedinin aranan yüzü Binnur Kaya. Ek olarak Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen’de başrolü paylaşıyor.

Film karakterleri

  • Uğur Yücel: Başkomiser Emin
  • Binnur Kaya: Komiser Asuman
  • Cengiz Bozkurt: Komiser Salih
  • Feyyaz Yiğit: Suç uzmanı Dizdar Koşu
  • Mert Denizmen: Komiser yardımcısı Alaattin
  • Mehmet Özgür: Kendisi

Cinayet Süsü film incelemesi

Oyuncu Ali Atay’ı çok sevmiştik. Yönetmen Ali Atay da iyi işler çıkarıyor. Limonata ve Ölümlü Dünya’dan sonra Ali Atay filmleri arasına eklenen Cinayet Süsü filmi, son dönemlerde izlediğim en kaliteli yerli filmlerden biriydi. Konu olarak Ölümlü Dünyavari bir şeyler olacağını ilk başta sezdiğimiz filmin kadrosu da bir o kadar kaliteli isimlerden oluşuyordu. Binnur Kaya’yı uzun zaman sonra bir projede görmek güzeldi. Usta Uğur Yücel’i de öyle. Leyla ile Mecnun’da başlayan Ali Atay-Cengiz Bozkut ilişkisi bu filmde de hissedildi. E tabi bir klasik olarak yine kendine has oyunculuğu ile Feyyaz Yiğit yine hikayeye renk katan puzzle’ın önemli parçalarından biriydi.

Filmi izlerken konu olarak her ne kadar polisiye olarak görünse de, aslında polisiye kısmına hiç odaklanmadan durum komedileri içerisinde kaybolmaya başlıyorsunuz. Cinayetin nedenleri ve işlenen temayı anlayamıyorsunuz. Ama bu film boyunca komedinin arkasında kalan soru işaretleri filmin sonunda cevap buluyor. Uzun uzadıya komedi izlemek isteyenler ve gülmek isteyenler için kesinlikle ideal bir film Cinayet Süsü. Ancak hikaye sonlarına doğru keşke kahramanlarımız tarafından içinde bulundukları durum biraz daha anlaşılabilir bir hal alsaydı belki daha tatlı olurdu. Sonuna kadar beceriksiz bu Cinayet büro ekibini ve bu tuhaf polisiyeyi biz sevdik.

Ali Bey’e mesajımızdır: Hikayenin bağlanma kısmındaki acelecilikler ortadan kalkarsa bu türün ve tarzın değişmez ismi, yeri doldurulmaz eserlerin sahibi olacak. İnanıyoruz..

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR