Bir Zamanlar Kıbrıs Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Bir Zamanlar Kıbrıs yorum, ekşi, dizi, konusu, filmi, oyuncuları, ekşi sözlük, analizi, yönetmeni, TRT 1, incelemesi, fragman, dizi yorum, yorumları gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Bir Zamanlar Kıbrıs Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Bir Zamanlar Kıbrıs yorum, ekşi, dizi, konusu, filmi, oyuncuları, ekşi sözlük, analizi, yönetmeni, TRT 1, incelemesi, fragman, dizi yorum, yorumları gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Trt’nin son zamanlarda en çok merak edilen dizilerinden biri. Kadrosu ve konusu ile dikkat çeken yapımda Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Gülper Özdemir ve Tayanç Ayaydın gibi isimler yer alıyor.

Peki 1 Nisan 2021 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan dizi hakkında izleyenler neler söyledi? Gelin birlikte Bir Zamanlar Kıbrıs yorum ve sosyal medya tepkilerine göz atalım.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizi Konusu

Dizinin konusu, 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizi | Konusu | Oyuncuları | TRT 1

Bir Zamanlar Kıbrıs Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Bir Zamanlar Kıbrıs Ekşi Yorumları

“güzel bir dizi olacağını ummak istiyorum. ayrıca kıbrıs’ın birleşmesi adına bir şeyler yazmak istiyorum.
kıbrıs’ta olan katliamlar diğer duyulan katliamlara göre ufak da olsa etnikti. sırf türk olduğumuz için ada’dan kaçmamız istendi. kıbrıs harekatı olmadan önce zaten kıbrıs birleşmişti. kıbrıs’ın ayrılmasının nedeni türklerin milliyetçiliği değil, rumların milliyetçiliğiydi.
şuan birleşmeyi istemeyi hayranlık veya hainlik olarak yorumlamam ancak bilgisizlik ve tarihinden bihabersizlik diye yorumlayabilirim.”

 • pisikondilist

“bir kıbrıslı olarak toplumumun çektiği zorlukları, acıları, göçü, kayıpları, anlatılanları, anlatılmayan ve de anlatılamayanları, dilinize pelesenk ettikleriniz ve varlığından dahi haberiniz olmayanları unutmadım, unutmam da mümkün değil. yeni nesil yüzde 90 böyle, sağcısı da solcusu da. siyaset konuşacağınız herhangi bir sıradan kıbrıslı genç en az bin sayfa yazı okumuştur konuyla ilgili.”

 • dulgerbob inciryapragi

“oha lan çoluk çocuk izliyor bu nasıl görüntuler diye hayıflanmak mantıksız, burada yunan piçlerinin batının parali askerlerinin ne kadar da ahlaksız olduklarını, güvenilmez olduklarını, ellerine firsat geçtiğinde küvetin içinde aynı şekilde canımıza malımıza kast edeceğini yeni neslin bilmesi gerekir. bu öğretmemiz lazım tamam hümanist medeniyet aydın nesil bir yere kadar vakti geldiginde batı ayni barbarlık ve acımasızlıkla üstümüze çullanacaktır. şu bize yaptığı sahte gülücüklere kanmayın ardımızdan gelen neslin bunun bilincinde olması neslin selameti için çok çok önemlidir.”

 • neyleseki

“tarihimizi okuyarak öğrenmek yerine ağzımızı açarak 2 saatlik dizilerle öğrenmeye çalıştığımız için( onun da yarısı doğru yarısı yanlış) trt’nin toplumun tarih bilgisini arttırmak amacıyla yaptığı tarihi yapımdır.
ortaya güzel bir şey çıkacak gibi gözüküyor.”

“cok degil 50-60 sene önce yaşanılan katliamlara rağmen hala yok birleşme yok barış diye rumlara yamanmaya çalışan yeni nesil gevşeklerin izlemesi gereken dizi.”

 • abi arabayi vermem lazim

“1963 yılında kıbrıs’ta yaşanılan kanlı noel olarak bilinen olayların başlamasıyla rumlara karşı kıbrıs türklerinin varoluş mücadelesini anlatılacağı dizidir.”

 • neyazsamacep
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

 1. Ayşe karadeniz dedi ki:

  Konu güzel kıbrısta çekmişler ama kıbrıs şivesi kullansalardı daha iyi olurdu demekki bizim oyuncular gerçek kıbrıslı gb oynamayı beceremiyorlar

 2. adnan yıldırım dedi ki:

  1-Bir zamanlar Çukurova der gibi Bir zamanlar Kıbrıss denmesi bir kopyalamadan ibarettir.
  2-Daha düzgün bir senaryo beklerdim. Türkiyeden gidecek bir tek Süpermen üzerinden bu mücadeleyi ele almak son derece saçmalıktır. O günleri yaşayan bilen insanlar iyi dinlenip senaryonun acilen değiştirilmesi gerek. Böylesi iddia ile yola çıkıp iddiasız bir dizi haline gelinebilir. ünyaya seyrettirilecek bir dizi olmalı. Kıbrıslı Mücahitlrden Işılay ARKAN Bey ile görüşülüp fikri alınmalı diye düşünüyorum.

 3. ahmet Gürses dedi ki:

  Dizi çok güzel. Geç kalınmış bir dizi. Türkiyeli olarak olanların vehametini öğrendim. Bende Bayburttan Rusların gelmesi ile muhacir olmuş bir ailenln çocuğuyum. Onlarda aynı sentromları yaşamışlar. Ruslar çekilirkende ipin uçunu Ermenilere teslim etmişler. Ermenilerde Ermeni mezalimini sergilemişler. Biz Türkler hep aynı tarihi, saldırıyı yaşamışız. Adadaki Türkler inşallah gerçekleri görürde, aynı hataya bir daha düşmezler. Bir olalım, birlik olalım.

 4. Gülcan K. dedi ki:

  Ahmet Kural’ı diziye dahil etmek hiç olmamış. Kadına şiddete HAYIR!

 5. Kadir dedi ki:

  Biz Sakarya Fıratta uzman Osman kanat olarak bildik burda Rum askeri olarak karşımızda ona çok üzüldüm bu rolüne

 6. rabia dedi ki:

  cok guzel olmus hic saptirilmamis annemler anlatirdi kibristaki katliyamlari 1974 yillinda babamlarda gidecekleri sira durmus biz turkiye yardim etmeseydik suan kibrista turkler olmayacakti allah raut beye rahmetle aniyor yatigi yer nur dolsun hani simdiki nesil birlikte yasamak isteyenlere iyi bir kapak olsun hersey para degil oldugunu gorun

 7. Mustafa Sarıgül dedi ki:

  Bugünkü bu bölümde Osman kanat bildiğimiz türk bayrağını alıp eline vatandaşları kandırıp öldürdüğü gibi ve benim kurban olduğum türk bayrağını filimde olsa atamaz çok yanlış bir bölüm benim pikolejimi bozup televizyonu kırdım bu nasıl bir filim çok saçma burda milletin piskolejisiyle kimse oynayamaz

 8. Haluk dedi ki:

  3. bölümde Türk Bayrağının yere atılması ve uzun uzun yerde gösterilmesi kabul edilemez. Ayrıca, Ahmet Kural’ın kadına şiddetten 5 yıla kadar hapsi istenen davası varken bu dizide kahraman yapılması da ne? Bir de, özellikle Rauf Denktaş genellikle aciziyet içinde portre ediliyor. Sanki Türkiye’den bir süper kahraman gelmiş Kıbrıs’ı kurtarıyor. Kıbrıs Türklerinin yaşadıklarını bugünkü kuşaklara anlatması bakımından güzel ama yanlış algılar da oluşuyor.

 9. Asaf dedi ki:

  Bayrağı niye yere atıyorsunuz temsili birşey atabilirdin nesin kimsin lan