Birds of Prey’in Yıldız İsmi: Margot Robbie Kimdir? - Yorum Güncel

Birds of Prey’in Yıldız İsmi: Margot Robbie Kimdir?

Birçok film ve dizi ile karşımıza çıkmaya başlayan Margot Robbie kimdir? Soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Margot Robbie kimdir? Boyu kaç? İnstagram hesabı? Evli mi? Yaşı kaç? Nereli? gibi sorularınızın yanıtını yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

13.10.2019
Birds of Prey’in Yıldız İsmi: Margot Robbie Kimdir?

Son zamanların göz kamaştıran sarışın güzeli Margot Robbie oynadığı film ve diziler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Robbie’nin,  Jaime Pressly ve geçtiğimiz yıl Netflix platformunda yayınlanan “Sex Education” dizisindeki Emma Mackey ile olan benzerliği çok konuşulmuştu. Yeniden Harley Quinn karakteri için karşımıza çıkmaya hazırlanan Margot Robbie’nin yeni filmi olan Birds of Prey’in 7 Şubat 2020’de vizyona girmesi planlanıyor.

Margot Robbie Kimdir?

Asıl adı Margot Elise Robbie olan ünlü oyuncu 2 Temmuz 1990 yılında Dalby Queensland/ Avusturalya’da doğdu. Annesi fizyoterapist, babası çiftçi olan Robbie çocukluğunu Avusturalya’da geçirdi. Robbie’nin o yıllarında anne ve babası boşanma sürecindeydi. Bu süreçte büyükanne ve büyükbabasının çiftliğinde büyüdü. 2007 yılında lise eğitimini Sommerset College’de bitirdi. Çocukluğundan beri oyunculuk hayali olan aktristin profesyonel oyunculuğa  17 yaşında Melbourne’ye yerleştiğinde başladı.

Kariyeri

Margot Robbie sinema hayatına 2008 yılında Aash Aaron’un  yönetmenliğindeki  “Vigilante” ve 2009 yılındaki “I.C.U” filmleri ile başladı. I.C.U filminin seçmelerindeki başarısı onun ilk başrol deneyimine sahip olmasını sağladı. Aynı yılın Haziran ayında “Neighbours” (Komşular) isimli dizide Donna Freedman rolüne hayat verdi. Neighbours dizisine misafir olarak giren güzel oyuncu dizide kalıcı bir rol kazanmayı başardı. Oynadığı bu rol sayesinde ona iki Logie Ödülü kazandırdı.

2011 yılında “Charlie’nin Melekleri” filmi için seçmelere katılan Margot Robbie, Charlie’nin Melekleri oyuncu kadrosuna alınmasa da yönetmenler bu başarılı oyuncuya MC kanalındaki drama dizisi “Pan-Am” isimli dizide rol teklif ettiler. Bu dizide Laura Cameron isimli karaktere hayat verdi ancak düşük reytingler sebebi ile dizi yayından kaldırıldı.

2013 yılında ise “The Wolf of Wall Street” (Para Avcısı)  filminde Naomi Lapaglia rolü ile Leonardo Di Caprio ile rol aldı.  Daha sonra 2015 yılında Will Smith ile başrolde olduğu Focus isimli filmde başarı merdivenlerini bir bir tırmanmaya başladı.  Film çekimleri sırasında başrol arkadaşını yaralaması ile anılan filmi ise Tarzan Efsanesi filmidir. Aynı yıl içinde vizyona giren DC Comics Suicide Squad: Gerçek Kötüler filminde hayat verdiği karakter Harley Quinn ile kırmızı halının alışan yüzü haline geldi. Bu filmde hayat verdiği karakter Harley Quinn’in başrolde olduğu film “Birds of Prey”  2020 yılında yeniden seyircilerin karşısında olucak. Ayrıca Margot Robbie’nin bu filmlerdeki trapez yeteneğini de çok küçük yaşlardan aldığı derslere borçlu. 8 yaşında seçmeli ders olarak aldığı trapez dersleri yıllar sonra onun muhteşem bir oyunculuk sergilemesine ön ayak olmuş. Bunun yanında hareketli ve dinamik olan güzel oyuncu motosiklete binme, rüzgar sörfü ve kayak gibi sporlarla da uğraşmayı seviyor.

Margot Robbie Boyu?

1,68

Margot Robbie Yaşı?

2 Temmuz 1990 doğumlu olan oyuncu 30 yaşında.

Margot Robbie Evli Mi? 

Margot Robbie, 2014 yılında rol aldığı film “Aşk Uğruna” setinde tanıştığı İngiliz yardımcı yönetmen  Tom Ackerley ile Aralık 2016 yılında hayatlarını birleştirdi.

Margot Robbie instagram hesabı

@margotrobbie

Film ve Dizileri

2008 Vigilante (Cassandra) Aash Aaron
2009 I.C.U. (Tristan Waters) Aash Aaron
2013 Zamanda Aşk (Charlotte) Richard Curtis
2013 Para Avcısı (Naomi Lapaglia) Martin Scorsese

2014 Aşk Uğruna (Celine) Saul Dibb

2015 Z for Zachariah )Ann Burden) Craig Zobel
2015 Fokus (Jess Barrett) Glenn Ficarra & John Requa
2015 Büyük Açık McKay Cameo

2016 Whiskey Tango (Foxtrot Tanya Vanderpoel) Glenn Ficarra & John Requa
2016 Tarzan Efsanesi (Jane Porter) David Yates
2016 Suicide Squad( Harleen Quinzel / Harley Quinn) David Ayer
2017 Terminal (Annie) Vaughn Stein
2017 Goodbye Christopher Robin Daphne de Sélincourt Simon Curtis
2018 I, Tonya (Tonya Harding) Craig Gillespie
2018 Peter Rabbit (seslendirme) Will Gluck

2019 Once Upon A Time

Buna benzer Bu Kimdi? İçeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR