Emma Mackey Kimdir? Sex Education dizisi Maeve’i

22.10.2019
Emma Mackey Kimdir? Sex Education dizisi Maeve’i

Son zamanlarda güzel oyuncu Margot Robbie ile benzerliği ile konuşulan genç ve başarılı oyuncu Emma Mackey kimdir? soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Emma Mackey’in boyu, yaşı, instagram hesabı ve rol aldığı film ve diziler gibi içeriklere yorumguncel.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Netflix platformunda yayınlanan Sex Education oyuncularından genç oyuncu Emma Mackey yeni jenerasyon oyuncular arasında öne çıkan isimlerden biri. Sex Education dizisinde hayat verdiği Meave Wiley karakter ile ününü arttıran Mackey gelecek projelerine çoktan hazırlanmaya başladı bile.

Emma Mackey Kimdir?

4 Ocak 1996’da Fransa/Le Mans doğumlu Emma Mackey, İngiliz bir anne ve Fransız bir babanın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Babası okul müdürü olan Emma Mackey’in annesi ise hayır kurumlarında çalışan bir gönüllüdür. Üniversiteye kadar olan eğitimini Fransa Sablé-sur-Sarthe şehrinde tamamlamıştır. 17 yaşına geldiğinde Leeds Universyt’de İngiliz Dili ve Edebiyatı okumak için İngiltere’ye taşındı genç oyuncu.  Burada tiyatro eğitimi de almaya başlayan Mackey okul yıllarında çeşitli oyunlarda rol aldı. Okul hayatından sonra önce modelliğe yönelen genç oyuncu bu çekimler sayesinde keşfedilmiştir. 

Kariyeri – Rol aldığı Film ve Diziler

Sinemaya ilk adımını 2016 yılında televizyon filmi olarak adlandırılan Shay Collins’in yönettiği Badger Lane isimli korku filmi attı Emma Mackey. Daha sonra 2018 yılında Summit Fever isimli filmde Isabelle karakterine hayat verdi.

Asıl ününü 2019 yılında Netflix platformunda yayınlanan başrolünde Gillian Anderson’un da yer aldığı film Sex Education ile yakaladı. Bu dizide Maeve Wiley karakterine hayat verdi Emma Mackey. Oyunculuk kariyerinin daha çok başında olan genç oyuncu bugün dünya çapında tanınan ünlüler arasında yer alıyor. Elbette buna Margot Robbie’ye olan benzerliği debir etken öyle ki bazı kesimler tarafından küçük Margot Robbie olarak da anılıyor.

Rol Alacağı Yeni Yapımlar

Şimdiden film sektöründe adını duyuran Emma Mackey, 2020 yılında vizyona girecek olan filmleri belli oldu bile. Kenneth Branagh isimli yönetmenin yazıp yönettiği film Death on the Nile isimli filmde rol alacağı duyurulan Mackey, yeni yapımlar ile karşımızda olacak.

Asıl ününü yakaladığı Sex Education dizisinin 2.sezon onayı alması ile 2020 yılında yeniden Maeve Wiley karakteri ile göreceğiz asi güzeli.

Bunun yanı sıra 2021 yılında Fransa yapımlı yönetmenliğini Martin Bourboulon’ın üstlendiği filmde de yer alacağı konuşuluyor. Şu an filme dair fazla bir detay açıklanmış değil.

Emma Mackey Yaşı

4 Ocak 1996 doğumlu olan Mackey henüz 23 yaşında.

Emma Mackey İnstagram

@emmatmackey

YORUMLAR

canlı tv izle