Black Narcissus (2020) Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Black Narcissus (2020) Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Black Narcissus dizi, dizisi, konusu, oyuncuları, fragman, izle, trailer, yorum, yorumları, review, 2.sezon, 2.sezon olacak mı, 2020, sinemalar, dizi konusu, konu, imdb, ekşi, 2020 izle, türkçe dublaj izle, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

12.12.2020
Black Narcissus (2020) Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Black Narcissus dizi, dizisi, konusu, oyuncuları, fragman, izle, trailer, yorum, yorumları, review, 2.sezon, 2.sezon olacak mı, 2020, sinemalar, dizi konusu, konu, imdb, ekşi, 2020 izle, türkçe dublaj izle, gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

Dizi Hakkında

Başrollerinde Gemma Arterton, Jim Broadbent, Rosie Cavaliero gibi isimlerin yer aldığı drama türündeki dizidir. Toplamda 3 bölümden oluşan dizi, Rumer Godden’ın 1947 yapımı aynı adlı filme de kaynaklık eden klasik romanından uyarlandı.

American Horror Story, Legion, Archer, The Americans gibi dizileri izleyicileri buluşturan FX kanalı ve BBC’nin ortak yapımıdır. Mini dizi olarak tasarlanan dizi daha önce 1947 yılında yönetmenler Emeric Pressburger ve Michael Powell tarafından sinemaya uyarlanmıştı. Film En İyi Yapım Tasarımı ve En İyi Görüntü Yönetimi dalında Oscar kazanmıştı. 1947 yapımı filmin oyuncu kadrosunda ise Deborah Kerr, Jean Simmons, David Farrar, Kathleen Byron gibi önemli oyuncular yer alıyordu.

Hem romandan hem de filminden esintiler taşıyan yapım 1934 yılında Himalayalar’da bir zamanlar Kadın Evi olarak bilinen uçurumun tepesinde, karanlık sırlarla dolu bir saraydan dönme bir manastırda geçiyor.

Diziyi Room at the Top, Apple Tree Yard, The Trial of Christine Keeler gibi dizilerin de yazarı Amanda Coe yazdı. Yönetmen koltuğunda ise The Hunt, Far from the Madding Crowd ve Live by Night filmlerinde görüntü yönetmeni olarak yer alan Charlotte Bruus Christensen oturuyor.

23 Kasım’da yayınlanacak dizi FX ve BBC’nin yanı sıra Hulu üzerinden de izlenebilecek.

Black Narcissus Konusu

Himalayalar’ın eteklerindeki terk edilmiş bir binada bir grup rahibe yaşamaktadır. Onlara liderlik eden kişi de hemşire Clodagh’dır. Clodagh, bu binadan bir hastane bir de okul yapmak istemektedir. Yörenin memuru olan Dean de onu destekler, fakat kimse rahibelerin bunu yapabilecek kadar güçlü olduğuna inanmamaktadır. Himalayaların mistik atmosferi bir yandan da tuhaf bir enerji yaymaktadır. Öyle ki rahibelerin işlerini bitirmeleri gün geçtikçe zorlaşır ve yavaşlar. İçlerinden biri Dean ile ilgili saplantı bile geliştirir. Devamındaysa daha kötü olaylar yaşanacaktır.

Black Narcissus Oyuncuları

Black Narcissus dizisinde Germa Arterton Rahibe Clodagh’ı, Alessandro Nivola Mr.Dean’ı, Aisling Franciosi Rahibe Ruth’u, Diana Rigg Dorothea’yı ve Jim Broadbent Peder Roberts’ı canlandırıyor. Dizide ayrıca Rosie Cavaliero, Karen Bryson, Patsy Ferran, Nila Aalia, Kulvinder Ghir, Chaneil Kular, Dipika Kunwar, Gina McKee, Soumil Malla, Gianni Gonsalves gibi isimler rol alıyor.

Karakterler

Gemma Arterton – Kız Kardeş Clodagh
Jim Broadbent – Father Roberts
Rosie Cavaliero – Sister Briony
Patsy Ferran – Sister Blanche
Aisling Franciosi – Sister Ruth
Dipika Kunwar – Kanchi /
Alessandro Nivola – Mr. Dean
Nila Aalia – Sister Angu Ayah
Chaneil Kular – Dilip Rai
Charlie Maher – Con
Soumil Malla – Joseph Anthony
Gina McKee – Sister Adela
Diana Rigg – Mother Dorothea
Komal Ghambole – Pin
Kulvinder Ghir – General Toda Rai
Wayne Llewellyn – Sannyasi
Aashish Shrestha – Phuba

Fragmanı

Black Narcissus 2.Sezon Olacak Mı?

1947 yapımı korku ve dram türündeki filmden uyarlanan dizi toplamda 3 bölümden oluşuyor. Dizi mini dizi olarak tasarlandığı için 2.sezonu olmayacak.

Black Narcissus Yorum

“gemma arterton ve alessandro nivola’nın da yer alacağı bbc/fx uyarlama mini dizisi.”

“hindistan, darjeling yakınlarında, mobu’da geçen, deborah kerr’in 1 rahibeyi canlandırarak başrolünü oynadığı ultra oryantalist film… (1947)

uçurum kenarındaki çan çalma sahneleri, trier’in dalgaları aşmak’ını akla getirdi.
görsel açıdan iyi kotarılmış, zamanına göre; ama öncü 1 film değil… ama bazı öncü filmlerin nüveleri hissediliyor…

ego’nun oyunları dağlarda farklı mı olur sanırsın ki…

imdb’si de 8… enteresanmış…”

“3 bölüm sürecek bbc one ve fx mini dizisi. gemma arterton, alessandro nivola, aisling franciosi başrolde. geçtiğimiz günlerde hayata veda eden diana rigg, dizinin kadrosunda yer alan bir diğer isim. fx, 23 kasım’da yayınlamaya başlayacak.”

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.