Rastgele Yazı

BlacKkKlasman Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

BlacKkKlasman Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

BlacKkKlasman (Karanlıkla Karşı Karşıya) filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, Netflix filmleri, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 28 Ekim 2018’de Türkiye’de vizyona giren film, Oscar’da en iyi filmler dalında aday olmuştu. Türkiye’de Karanlıkla Karşı Karşıya adı ile de bilinen film, Colorado Springs’teki bir Afroamerikan dedektif, Ku Klux Klan’ın yerel bölümüne sızar ve sonunda bu bölümün başına geçmesi üzerine hikayeyi ele almaktadır. Yönetmenliğini Spike Lee’nin üstlendiği filmin senaryosunu ise Lee ile birlikte David Rabinowitz, Charlie Wachtel ve Kevin Willmott kaleme aldı. Filmin başrollerinde; John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier, Topher Grace, Jasper Pääkkönen, Corey Hawkins ve Paul Walter Hauser yer almaktadır. Yazar Ron Stallworth tarafından yazılan ve aynı adı taşıyan kitaptan uyarlama olan film, 2 saat 15 dakikalık süreye sahiptir. Film İMDb‘de 201 bin kişi tarafından oylandı ve 7,5’lik puana sahip oldu.

BlacKkKlasman konusu

Film, kenti ele geçirmeyi planlayan bir örgütü durdurmaya çalışan bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Ron Stallworth, Colorado’da yaşayan Afro-Amerikan bir polis memurudur. Ortağı Flip Zimmerman ile birlikte çalışmaktadır. İkili Ku Klux Klan’ı durdurmak için mücadele vermektedir. Ron, örgütün şehri ele geçrime girişimlerini engellemek için gizlice örgütün içine sızmaya çalışır. Grupla iletişime geçen ve aşırı ırkçı biri gibi davranan Ron sonunda amacına ulaşır. Grubun toplantılarına katılmaya başlayan Ron, Klan’ın büyük kurucusu ile yakın ilişki kurar. Genç adam Ku Klux Klan’ına başarıyla sızmakla kalmayıp, yerel bölümün de başına geçer. Bu sırada Stallworth’un kimliğine geçen ortağı Zimmerman, ölümcül bir komployla ilgili bilgilere ulaşır. Peki Afro-Amerikan bir polis memuru, beyaz üstünlüğünü savunan bir örgütün içinde kimliğini gizli tutmayı nasıl başaracaktır?

BlacKkKlasman oyuncuları ve karakterleri (cast)

Adam Driver – Flip Zimmerman
John David Washington – Ron Stallworth
Alec Baldwin – Dr. Kennebrew Beauregard
Isiah Whitlock Jr. – Mr. Turrentine
Robert John Burke – Chief Bridges
Brian Tarantina – Officer Clay Mulaney
Arthur J. Nascarella-Officer Wheaton
Ken Garito – Sergeant Trapp
Frederick Weller – Master Patrolman Andy Landers
Michael Buscemi – Jimmy Creek
Laura Harrier – Patrice Dumas
Damaris Lewis – Odetta
Ato Blankson-Wood – Hakeem
Corey Hawkins – Kwame Ture

Film fragmanı

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*