BluTv’nin Mistik Polisiye Dizisi Alef (Dizi) ilk Görüntüler Geldi!

BluTv’nin Mistik Polisiye Dizisi Alef (Dizi) ilk Görüntüler Geldi!

BluTV yerli dizi yapımlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. 2020’de yayınlanması beklenen mistik bir polisiye dizi olarak bildiğimiz Alef dizi sinden ilk görüntüler geldi. BluTV daha önce Yedi Yüz, Bozkır, Masum gibi birçok başarılı yapıma da imza atmıştı. Buna benzer haberleri kaçırmamak için yorumguncel.com’u sosyal medya hesapları üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Ülkemizin yerli yayın platformu olan Blutv yeni bir proje ile geri dönüyor. Mistik bir polisiye dizisi olan Alef dizisinde ilk görüntüler geldi.

Mistik Bir Polisiye Dizisi: Alef

Yerli yayın platformu BluTv daha önce Bozkır, Bartu Ben, Yedi Yüz gibi içeriklere imza atmış ve çokça konuşulmuştu. Ardından merakla televizyon ekranlarında yayınlanması beklenen Behzat Ç dizisini duyuran platform Behzat Ç sevenleri için büyük bir umut olmuştu. Yerli platform bu kez de yeni ve ilginç bir proje ile geri dönüyor.

BluTv bu dizi ileThe Wlaking Dead, Amerikan Horror Story ve The Simpson gibi dünyaca ünlü yapımların ev sahipliğini yapan FX ile güçlerini birleştiriyor. İki büyük platformun ortak çalışması olacak olan Alef dizisinin yapımcılığını ise May Prodüksiyon üstleniyor.

 BluTv ve Fx Ortak çalışması: Alef (Dizi)

Mistik bir polisiye olan Alef dizisi başarılı oyuncuları bir araya getiriyor. Dizinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğundaki isim ise daha önce Kız Kardeşler filminin de yönetmenliğini yapan Emin Alper oturuyor. Başarılı yönetmen Kız Kardeşler filmi ile Sarajevo Film Festivali gibi birçok festivalde filme yer verirken bu film ile 7 ödüle layık görülmüştü.

Alef Dizi Kaç Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Alef dizisi İstanbul Boğazı’nda bulunan bir ceset ile ortaya çıkan diğer cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler de taşıyan ve içinde tasavvufi öğeler barındıran dizi Alef Blutv ve FX işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Dizinin henüz yayın tarihi netleşmese de Blutv ve Fx kanalında aynı anda yayınlanmaya başlayacak. 2020 yılında yayın hayatına başlayacak olan dizi 8 bölümden oluşuyor.

Alef dizisi hakkında detaylı bilgi için ‘BluTV’den Yeni Polisiye Dizi: Alef‘ içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR