Borgen Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon ne zaman?

Borgen Dizi, Konusu, Oyuncuları, Karakterleri, İMDb puanı, Fragmanı, 4.sezon ne zaman, izle, yorumları, incelemesi gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

09.08.2020
Borgen Dizi | Konusu | Oyuncuları | 4.sezon ne zaman?

Borgen Dizi, Konusu, Oyuncuları, Karakterleri, İMDb puanı, Fragmanı, 4.sezon ne zaman, izle, yorumları, incelemesi gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, ilk olarak 26 Eylül 2010’da Danimarka kanalı DR1’de yayınlandı. Toplam sezon 3 sezon 30 bölümden oluşan dizi, Adam Price tarafından yaratıldı. Politik drama dizisi olarka ön plana çıkan yapım yayınlandığı dönemde yoğun ilgi gördü. Danimarka‘nın ilk kadın başbakanı seçilen Birgitte Nyborg’un hikâyesini anlatan yapımın Türkçesi ‘Kale’ anlamına gelmektedir. Dizi 1 Eylül 2020 itibari ile Netflix’te yayınlanacak. Ayrıca dizinin 4.sezonunun 2022 yılında Netflix’te yayınlanmasın bekleniyor. İMDb’de 16 bin kişi tarafından oylanan yapım 8,5’lik puana sahip oldu. Dizinin başrollerinde Sidse Babett Knudsen, Birgitte Hjort Sørensen, Pilou Asbæk, Mikael Birkkjær ve Søren Malling gibi isimler yer alıyor.

Borgen Konusu

Muhalefet parti liderlerinden biriyken, umulmadık şekilde başbakanlığa kadar yükselen güçlü bir kadına odaklanıyor. Ülkenin iki muhtemel başbakan adayı televizyon ekranında hesaplaşırken halkın güvenini kaybetmesi, ılımlı partinin zarif kadın lideri Birgitte Nyborg’a yarar ve Nyborg genel seçimden sürpriz bir zaferle çıkar ve kendisine hükümet kurma görevi verilir. O artık hem bir başbakan, hem iki çocuklu bir anne, hem de mütevazi bir ev hanımı… Birgitte’in bütün bu kimlikleri arasında mekik dokuması ise oldukça zor olacak.

Borgen Oyuncuları ver karakterleri (cast)

Dizinin başrolerinde Sidse Babett Knudsen, Birgitte Hjort Sørensen, Pilou Asbæk, Mikael Birkkjær ve Søren Malling gibi isimler yer alıyor.

Sidse Babett Knudsen – Birgitte Nyborg
Birgitte Hjort Sørensen – Katrine Fønsmark
Emil Poulsen – Magnus Christensen
Freja Riemann – Laura Christensen3
Søren Malling – Torben Friis
Thomas Levin – Ulrik Mørch
Pilou Asbæk – Kasper Juul
Benedikte Hansen – Hanne Holm
Mikael Birkkjær – Philip Christensen
Anders Juul – Simon Bech
Lisbeth Wulff – Pia Munk
Kasper Lange – Dan
Lars Knutzon – Bent Sejrø
Søren Spanning – Lars Hesselboe
Christoph Bastrup – Journalist

Borgen 4.sezon ne zaman?

Dizi 2013 yılında final yapmıştı. Ancak Netflix’le yapılan yeni anlaşma sonrası dizinin 2022 yılında 4.sezonu ile geri döneceği açıklandı.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle