How I Met Your Mother Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

How I Met Your Mother Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, Ödülleri, fragmanı, izle, hikayesi, nasıl yazıldı, Mclarens bar’ın gerçek adı, Barney Stinson kim, Ted Mosby kim, Lily Aldrin kim, Robin kim, Marshall kim, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

07.08.2020
How I Met Your Mother Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

How I Met Your Mother Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, HMYM, Ödülleri, fragmanı, izle, hikayesi, nasıl yazıldı, Mclarens bar’ın gerçek adı, Barney Stinson kim, Ted Mosby kim, Lily Aldrin kim, Robin kim, Marshall kim, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 19 Eylül 2005 tarihinde ilk olarak Amerikan Televizyon kanalı CBS’de yayınlanmaya başlayan gençlik ve komedi kategorisinde yer alan yapımdır. Carter Bays ve Craig Thomas’ın tasarladığı fenomen dizi, 9 yıl boyunca ekranlara boy gösterdi ve döneminin en çok sevilen komedi dizileri arasında yer aldı. Başrollerini Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan’ın üstlendiği durum komedisinin en iyi örneklerinden biri olarak gösterilen dizi toplam 9 sezon ve 208 bölümden oluşuyor. Her bölümü 20 dakikadan oluşan yapım, Türkiye’de CNBC-e ve E2 kanalları tarafından da yayınlanmıştı. Dizi, 31 Mart 2014’te yayınlanan final bölümü iel ekranlara veda etti. Dizi İMDb‘de 581 bin kişi tarafından oylandı ve 8,3’lük puana sahip oldu. Dizinin Türkçe adı ‘Annenizle nasıl tanışmıştım?’ dır.

How I Met Your Mother dizisi nasıl ortaya çıktı?

”Haydi arkadaşlarımız ve New York’ta yaptığımız aptalca şeyler hakkında yazalım.” fikri, Bays ve Thomas’ın How I Met Your Mother’ı yaratmalarında büyük etken oldu. İkili karakterleri yaratırken kendi arkadaşlıklarından esinlendiler. Bays esnetilerek Ted, Thomas ve eşi esnetilerek ise Marshall ve Lily karakterleri ortaya çıktı. Thomas’ın eşi olan Rebecca, kendinden ilham alınarak yaratılacak bir karakter için pek istekli değildi, ancak sadece bir şartla ikna oldu. O şart da kendisini Alyson Hannigan’ın canlandırmasıydı. O dönemde herhangi bir yapımda yer almatyan Hannigan bu teklifi kabul etti.

McLaren’s Bar’ın gerçekte adı ne?

Dizinin setlerinden biri olan “MacLaren’s”, Bays ve Thomas’ın ikisinin de sevdikleri ve dizide yer almasını istedikleri, New York’taki “McGee’s” adlı bir bardan esinlenerek yaratılmıştır. Barın adını ise barın çalışanlarından birine de adını veren, Bays’in yardımcısı Carl MacLaren vermiştir.

How I Met Your Mother Konusu

Dizi 5 karakter etrafında şekillenen bir arkadaşlık hikayesini ele alıyor. Hikaye dizinin baş karakteri olan ve hikayeleri anlatan Ted Mosby’nin genç yaşlarda arkadaşlarıyla yaşadığı anıları anlatması ile şekilleniyor. Dizinin ana karakterleri, Ted Mosby, Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Barney Stinson ve Robin Scherbatsky üzerlerinden anlatılan hikayeler durum komedisi ile eğlenceli bir hal alıyor.

How I Met Your Mother Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, Ödülleri, fragmanı, izle, hikayesi, nasıl yazıldı, Mclarens bar'ın gerçek adı, Barney Stinson kim, Ted Mosby kim, Lily Aldrin kim, Robin kim, Marshall kim, gibi aramalarınıza yorum güncel'den yanıt bulabilirsiniz.

Ted Mosby karakteri (Josh Radnor)

Shaker Heights, Ohio’da doğup büyümüştür. Ted’in çocukluğunda da en büyük tutkusu mimar olmaktı. Ünlü mimarlar hakkında saatlerce konuşabilir. Mesleğine âşık ve azimli bir mimardır ancak eskiden çalıştığı bürodaki patronun penis biçimindeki gökdelen projesini kabul edemez ve kendisine göre bir gökdelen tasarlar. Bu gökdelen oldukça başarılıdır ve Ted kendi çiziminin onaylanmasıyla ofisinde şefliğe yükselir. Dördüncü sezonda kovulur ancak daha sonra sezonun son bölümünde, eski nişanlısının erkek arkadaşının ona vicdan azabından dolayı teklif ettiği, üniversitede profesörlük görevini kabul eder.

Marshall Eriksen karakteri (Jason Segel)

Jason Segel tarafından canlandırılmaktadır. Lily ile eğlenceli bir ilişkileri vardır. Ailesindeki herkesin boyu çok uzun ve iridir. Buna rağmen Marshall ailesindeki herkesten daha kısa ve miniktir. Ted ile üniversitede oda arkadaşı olarak tanışmışlardır. Marshall, Ted’i ilk gördüğünde dekan zannetmiştir. Marshall gruptaki en saf kişidir. Hiç yalan söylemeyi beceremez. Bir sırrı tutamayınca birden bağırarak söyler ve sırrı herkes öğrenir. Karısı Lily’ye her şeyini anlatır. Lily’nin sır tutamamasından çok Marshall’ın yalan söyleyemeyip sır tutamaması durumundan Marshall ve Lily çok iyi bir çift olmuşlardır. Marshall, Lily ile 9 yıllık beraberlikten sonra 2. sezonun sonunda evlenmişlerdir. Marshall ile ilgili çok ilginç bir özellik daha vardır bir tek karısı ile yatmıştır.

Lily Aldrin karakteri (Alyson Hannigan)

Alyson Hannigan tarafından canlandırılmaktadır. 9 yıllık nişanlısı Marshall ile evlendikten sonra prensip itibarıyla soyadını korumuştur. Alışverişkolikliği yüzünden ailesini borç batağına batırmasının yanı sıra başkalarının hayatlarına müdahale eden bir tavrı vardır. Dizide ailesine en az değinilmiş ana karakterdir; ailesinden birkaç kadın birey bekarlığa veda partisinde görülmüştür. Ara sıra kutu oyunu tasarımcısı babası Mickey bölümlerde yer alır. Anaokulu öğretmenidir. Sonlara doğru bu işi bırakır, sanat danışmanlığı yapar. 8 dakikada 33 sosisli yeme rekoruna sahiptir. New Yorkludur ve lakabı Lilypad’dir.

Barney Stinson karakteri (Neil Patrick Harris)

Neil Patrick Harris tarafından canlandırılmaktadır. 37 yaşındadır ve bugüne kadarki tüm bölümlerde görünmüştür. En iyi arkadaşı olduğunu iddia ettiği -ki ne zaman etse, Marshall onu, Ted’in en iyi arkadaşının kendisi olduğu şeklinde düzeltir-, evlenip sakin bir yaşam sürmek isteyen Ted Mosby’nin aksine, Barney, onun yeni kız arkadaşlarla tanışması için türlü yöntemlere başvurur.[5] Karakteri canlandıran Harris’e göre, Ted’in Robin’le çıkmaya başlaması ve Ted’in üniversitedeki oda arkadaşı Marshall’ın Lily’yle nişanlanması ve daha sonra evlenmesi gibi diğer dört ana karakterin ilişki içerisinde bulunmaları, dizi boyunca Barney’i aralarında tek bekar yaptığı için Barney, arkadaşlarına bu sebepten dolayı kızgındır.[6]

Robin Scherbatsky karakteri (Cobie Smulders)

Cobie Smulders tarafından canlandırılmaktadır. 1980, Kanada doğumlu Robin, yerel bir televizyon kanalında saat 04:00’te yayınlanan sabah haberlerini sunmaktadır. İkinci sezon boyunca Ted, beşinci sezonun başında Barney ile çıkmıştır. Sekinci sezonda Barney ile nişanlanmaktadır. Dokuzuncu sezonda Barney ile evlenmiş, final bölümünde ise boşanmışlardır.

Çocukluğunun ilk dönemlerinde annesinden ayrılmış olan babası ile yaşamış ve geri dönüşlerden oldukça varlıklı olduğu anlaşılan babası, onu ava götürerek ve buz hokeyi oynatarak bir erkek gibi büyütmüştür. Robin babasından bu yüzden nefret etmektedir. Daha sonra annesinin yanına taşınmış ve kendini yeniden keşfetmiştir.

How I Met Your Mother oyuncuları ve karakterleri(cast)

Dizinin başrollerini Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan üstleniyor.

Josh Radnor – Ted Mosby
Jason Segel – Marshall Eriksen
Cobie Smulders – Robin Scherbatsky
Neil Patrick Harris – Barney Stinson
Alyson Hannigan – Lily Aldrin

How I Met Your Mother yorumları

dunya tatlisi, ayni zamanda da komik dizi. bugunku 5. bolumuyle yuzumden gulumseme eksik olmadi, saolsunlar… barney`e dikkat…

  • zipzip (Ekşi Sözlük)

ilk entrysi ben olayım dedim.
yeni cbs sit-com’u. üstelik özleyenleri için alyson hannigan bile var.
pilot bölüm itibarıyla gayet komik ama komik olmasından da öte oldukça “sevimli”.
biraz olsun two guys and a girl(and a pizza place) tadı almadım desem yalan olur.

-arsonist (Ekşi Sözlük)

bolum sayisi arttikca kahkaha orani da artiyor. ilk iki bolum eh iste , indirdik bari izleyelim havasinda gecmisken 3-4-5 ler sahsimi yarmistir. marshall karakterinin de hastasiyim. dizinin en super insani barney yapilmak istenmis ama gizli kahraman marshall(artik nasil yaziliyorsa)

  • Sirius Black (Ekşi Sözlük)

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle