Boy Erased Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Boy Erased Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix, kaç yapımı, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

02.11.2020
Boy Erased Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Boy Erased Film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix, kaç yapımı, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

2 Kasım 2018‘de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giren biyografi drama türündeki filmdir. Toplam 7 milyon dolar bütçe ile çekilen film, toplam 114 dakikadan oluşuyor. Filmin yönetmenliğini Joel Edgerton üstlenirken, senaryosunu da Joel Edgerton kaleme aldı. Film Garrard Conley‘ın aynı adlı eserinden beyaz perdeye uyarlandı. ABD yapımı olan film, kadrosu ile de dikkat çekiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Lucas Hedges, Nicole Kidman, Russell Crowe, Madelyn Cline, Victor McCay ve David Joseph Craig gibi isimler yer alıyor. Yapım, IMDb‘de 30 bini şakın kişi tarafından oylandı ve 6,9‘luk puana sahip oldu. Film 2 Kasım 2020 itibari ile Netflix Türkiye arşivine de eklendi.

Boy Erased konusu

Filmin konusu, Jared küçük bir Amerikan kasabasında yaşayan genç bir delikanlıdır. Baptist bir papazın oğlu olan Jared ailesiyle çatışmaktadır. 19 yaşındaki genç delikanlı bir ültimatom ile karşı karşıya kalır. Ya bir eşcinsel dönüşüm terapisi programına katılacaktır ya da ailesi, arkadaşları ve inançları tarafından terk edilerek sürgüne gidecektir. Bu yolculuk, bir gencin kimliğinin her yönünü sorgulamaya zorlanırken kendini bulmak için verdiği mücadelenin gerçek hikayesidir.

Boy Erased Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda, Lucas Hedges, Nicole Kidman, Russell Crowe, Madelyn Cline, Victor McCay ve David Joseph Craig gibi isimler yer alıyor.

Lucas Hedges – Jared Eamons
Nicole Kidman – Nancy Eamons
Russell Crowe – Marshall Eamons
Madelyn Cline – Chloe
Victor McCay – Aaron
David Joseph Craig – Michael
Troye Sivan – Gary
Emily Hinkler – Lee
Devin Michael – Anders
Matt Burke – Simon
Lindsey Moser – Tina
Jesse LaTourette – Sarah
Britton Sear – Cameron
David Ditmore – Phillip
William Ngo – Carl

Film yorumları

gerçek hayattan alıntı olması ve anne karekterin çocuğuna bu denli sahip çıkması gurur verici, gerçekten eş cinsellerin çektiği sıkıntıyı çok güzel seyirciye aktarıyor.

  • raskolnikov21 (Ekşi Sözlük)

film bir kenara conversion therapy gercegini anlatacak kadar cesur olmasi ile göz doldurmustur. ama hepsi bu kadar, akılda kalır başka hiçbir şeyi yok.

  • bezdim (Ekşi Sözlük)

nicole kidman ve russell crowe’un başrollerini paylaştığı bir dram filmi. babası muhafazakar bir rahip olan çocuğumuz homoseksüelliğini keşfedince olanlar oluyor; ‘düzeltilmesi’ için teslim edildiği terapi merkezinde epey hırpalayıcı sahnelere şahit oluyoruz.

  • Mling (Ekşi Sözlük)

Film fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle