Brokeback Mountain Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Brokeback Mountain Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Brokeback Mountain film, konusu, Brokeback Dağı filmi, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, izle altyazılı, 2, ekşi sözlük, IMDb puanı, 2005, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

15.05.2021
Brokeback Mountain Film | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Brokeback Mountain film, konusu, Brokeback Dağı filmi, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, izle altyazılı, 2, ekşi sözlük, IMDb puanı, 2005, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Ünlü Tayvanlı yönetmen Ang Lee tarafından yönetilen yapımcılığını Diana Ossana ve James Schamus‘un üstlendiği, 2005 Amerikan romantik drama filmidir. 1997 kısa hikayesinden uyarlanan aynı adı ile Annie Proulx , senaryo Ossana’nın tarafından yazılmıştır. Dünya prömiyerini 2005 Venedik Film Festivali’nde yapan film ilk kez 9 Aralık’ta sinemalarda gösterime girdi. Filmin başrolünde Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway ve Michelle Williams yer alıyor.

Kısa bir sürede eşcinsel temalı sinema örneklerinin en önemlilerinden biri haline gelen yapıt Akademi Ödülleri’nde üç kategoride Oscar ödülüyle onurlandırılmıştı. Film yayınlandığı yıl birçok film eleştirmeninin 2005’in ilk on listesine dahil ettiği filmlerden biri oldu.

Romantik drama türündeki film toplamda 2 saat 14 dakikadan oluşuyor. Yapım imdb’de 7,7 puan aldı.

Brokeback Mountain konusu

İkisi de sert koşullar altında yaşayan bir çiftçi bir de kovboyun yolları bölgedeki Brokeback Dağı’nda kesişir. Bu dağdaki çiftlikte tanışan ikili arasında zamanla bir çekim oluşur ve günlerini birlikte geçirmeye başlarlar. Bu birliktelik son derece içten ve duygusal bir boyut kazanır.

Brokeback Mountain oyuncuları ve karakterleri

İki Amerikalı erkek kovboy arasındaki karmaşık duygusal ve cinsel ilişkiyi anlatan filmde Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway ve Michelle Williams başrolde ve Ennis Del Mar ve Jack Twist yan rolde yer alıyor.

Heath Ledger – Ennis Del Mar
Jake Gyllenhaal – Jack Twist
Randy Quaid – Joe Aguirre
Valerie Planche – Waitress
Dave Trimble – Basque (as David Trimble)
Victor Reyes – Chilean Sheepherder #1
Lachlan Mackintosh – Chilean Sheepherder #2
Michelle Williams – Alma
Larry Reese – Jolly Minister
Marty Antonini – Timmy
Tom Carey – Rodeo Clown
Dan McDougall – Bartender #1
Don Bland – Biker #1
Steven Cree Molison – Biker #2
Anne Hathaway – Lureen Newsome

Fragmanı

Film Yorumları

bu filmi ilk izlediğimde -kalabalık bir arkadaş grubuyla izlemiştim- ortamın bağırış çağırışından dolayı konuya yeterince adapte olamamış ve gram keyif alamamıştım. sonra tek başıma tekrar izledim ve defalarca izledim bu filmi. bu gece yine izledim böyle güzel bir film yok yani var tabii ama bunun gibisi yok. normalde böyle kavuşamayan aşıklar temalı -genel olarak aşk temasından nefret ederim- filmlerden nefret ederim ama bu film istisna. ennis del mar’ın jack’in ve kendisinin gömleğini bulduğu sahnede hala deli gibi ağlarım öyle bir sahne ki ekrana sarılıp ağlamak istiyorum.

  • bu nick olurmu

geyiğini çok duysam da henüz izlemediğim film idi. dün gece izledikten sonra , şöyle iki katır alıp kendini dağlara vuracan, balık neyim tutup derelerde altın arayacan minvalli sesli hayallerimin neden tebessümle karşılandığını ve “ooo brokeback mountain” dendiğini şimdi daha iyi anladım.

daşlar yerine oturdu.

  • sparkettin

netflix’in aşırı zorlama lgbti karakterleriyle dolu dizilerinden, filmlerinden çok çok önce çekilmişti bu film. üniversitedeyken izlemiş ve gerçekten çok beğenmiştim. sevmek, sevmemek, desteklemek, nefret etmekten vb. çelişkili düşüncelerden ziyade toplumda gay vb. ilişkiler hep vardı ve hep var olacak. bunun hoşumuza gidip gitmemesi bu gerçeği değiştirmiyor. zorlama olmayınca ne kadar başarılı oluyormuş demek ki. yine dallas buyers club’ta da başrol olmasa bile yan roller üzerinden çok güzel anlatılmıştı bu mesele.

  • ex burn

Mustang Yabani At | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.