Oksijen Film Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri - Yorum Güncel

Oksijen Film Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Oksijen film yorum, yorumları, filmi yorum, ekşi, Netflix, Oxygen, imdb, konusu, oyuncuları, cast, O2 film, filmi ekşi, film ekşi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

13.05.2021
Oksijen Film Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Oksijen film yorum, yorumları, filmi yorum, ekşi, Netflix, Oxygen, imdb, konusu, oyuncuları, cast, O2 film, filmi ekşi, film ekşi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Netflix’in 2021 Mayıs ayı içerikleri içinde en dikkat çeken yapımlardan biri hatta bu ayın en gözdesi Oksijen filmi oldu diyebiliriz. İzleyenlerin hemen hakkında yorumlar yaptığı film hem top 10 listesinde hem de sosyal medyada gündem haline geldi. The Hills Have Eyes, Mirrors, Horns gibi yapımların yönetmeni Christie LeBlanc’ın senaryosunu kaleme aldığı 2021 yapımı gerilim/ bilimkurgu türündeki film bizce de izlenmeye değer filmlerden biri. Pekiiii Inglourious Basterds‘ın yani Soysuzlar Çetesi filminin de yıldız oyuncusu Melanie Laurent yer aldığı 2021 yapımı tazecik bilim kurgu filmini izleyenler neler söyledi? Gelin hep birlikte Oksijen film yorum ve sosyal medya tepkilerine göz atalım.

Oksijen Film Konusu

Kriyojenik bir odada uyanan ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan bir kadın, havası bitmeden önce bir çıkış yolu bulmalıdır.

O2, genç bir kadın uyandığında kendisini dondurucu soğukluktaki bir odada bulur. Oraya nasıl gittiğinden haberi yoktur. Yaşananlara anlam vermeye çalışan kadın hayatta kalabilmek için odadan çıkmanın yolunu bulmalıdır.

Oksijen Film Yorum ve Sosyal Medya Tepkileri

Oksijen Film Yorum / Ekşi Sözlük

tek mekan tek kişiyle mümkün olabilecek kadar akıcı bir netflix filmi. bu tarz filmleri sevmememe rağmen sıkılmadan izledim. filmdeki geçisler gayet güzel. bir noktaya takılıp kalmıyor konu.

  • besyaprakliyonca

izleyenler bana hak verecektir,harika bir love & death and robots bölumu olurmus bu filmden 🙂

ayrica kapsulun seslendirmesi super olmus.

  • trapperbk

christie leblanc’ın senaryosundan, alexandre aja tarafından yönetilen ve yapımcılığı üstlenilen bilim kurgu gerilim filmi. amerikan-fransız ortak yapımı filmde mélanie laurent, mathieu amalric ve malik zidi rol alıyor.

temmuz 2017’de, anne hathaway’in filmin kadrosuna katıldığı ve filmin yapımcılığını echo lake entertainment ve ım global’in (o2 ortaklığı ile) üstleneceği açıklandı. fakat hathaway projeden çekildi.
sinema için çekilen filmi covid-19 sürecinde netflix satın aldı.

  • justin mcleod

yazar ve yönetmenin önceki işlerine baktım ama yönetmenin pek iyi işleri yok gibi. yazarı da daha yeni. bu yüzden kötü olabilme ihtimali var. yine de izlerler bu filmi, bilim-kurgu yapımlarının en kötüsü bile bayağı izleniyor. bekleyip göreceğiz.

  • animatorist

ünlü korku filmi yönetmeni alexandre aja hakkında “pek iyi işleri yok gibi” demek de ne bileyim..

bu hafta netflix’te yayınlanacak fransa yapımı filmimiz oxygen’e gelirsek…kadının biri bir kapsülün içinde uyanıyor. kim olduğunu ve neden kapsüle konulduğunu hatırlamıyor. kapsüldeki milo isimli yapay zekayı alt edip, en kısa sürede kim olduğunu öğrenmek ve kurtulmak zorunda. çünkü oksijen de tükenmek üzere.

kapsüldeki yapay zeka milo ile gerçekleşen diyaloglar elbette ki hal’i hatırlattı bana. umarım zekice yazılmışlardır.

  • kumrengi

7.5/10

sürükleyici ve güzel bir netflix filmi.

110 dakikalık süresi boyunca film size her an yeni bir şey keşfettirip kendine bağlıyor. bu tür tek mekan filmlerinde izleyiciyi sıkmamak büyük maharettir, ki yönetmen de bunu büyük ölçüde başarmış. o kapsülün içinde sanki siz varmışçasına ne olup bittiğini anlamaya ve kapsülden kurtulmaya çalışıyorsunuz.

  • kumrengi

tek mekanda geçen, klostrofobik, bilim-kurgu diyebileceğim netflix filmi. locke filmini bana oldukça anımsattı. locke filmi gibi tek mekanda tek kişiyle geçiyor. o film kadar sürükleyici. bilim kurgusu da beth revis romanlarını ve soma oyununu hatırlattı. oyuncu seçimi olarak mélanie laurent çok iyi olmuş. bütün film yüzüne bakarken hiç sıkılmıyorsunuz. filmi izlerken burnunun ne kadar estetik göründüğünü düşündüm durdum. neyse filmi çok beğendim ama açıkçası son anında, hani “şimdi ne olacak” anında bir zeka parıltısı görmeyi bekledim ama çok şaşırtıcı olmadı. bilim kurgu seven biri olarak filmin çıkardığı yolculuğu genel olarak çok beğendim.

  • lord kaan

netflix’in fransız yapımı bilim kurgu filmi. tek mekân filmi olduğu için yer yer sabır istiyor ama yine de seyretmesi keyifli bir film. belirli bir sürükleyicilik ve gerilim yakalanmış filmde. ancak sonu daha farklı ve özgün biçimde bitebilirdi diye düşünüyorum. tabiî benim gibi “bilim”e uzak bir insan iseniz kurgusu da (benim gibi) sizi tatmin etmeyebilir…

  • yalvehayp

Penceredeki Kadın Filmi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.