Burcu Biricik Kimdir? Fatma dizisi Başrol

Burcu Biricik kimdir? hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, evli mi, instagram hesabı, Netflix Fatma dizisi başrolü, nereli, kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler gibi aramlarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

10.02.2021
Burcu Biricik Kimdir? Fatma dizisi Başrol

Burcu Biricik kimdir? hayatı, biyografisi, yaşı, boyu, kilosu, evli mi, instagram hesabı, imdb, Netflix Fatma dizisi başrolü, nereli, kaç yaşında, oynadığı dizi ve filmler gibi aramlarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Burcu Biricik Kimdir?

Burcu Biricik 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinde ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Küçük yaştayken annesinin ve babasının boşanmasından dolayı çocukluğunu anneannesi ve dedesinin yanında geçirdi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminin ardından Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde okumaya başladı fakat eğitimini yarıda bıraktı. Üniversite yıllarındayken aynı zamanda Bornova Şehir Tiyatrosunda çalıştı. 2006 yılında Antalya’da Miss Mediterraen güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçildi. 2011 yılında Artiz Mektebi isimli yarışmada birinci oldu. 2016’da Emre Yetkin ile evlendi.  

Kariyeri

Oyunculuk kariyerine ilk olarak Maçolar dizisiyle adımını attı. Ardından Muhteşem Yüzyıl, Ustura Kemal ve Düşman Kardeşler dizilerinde rol aldı. 2013 yılına TRT’de yayınlalan Beni Böyle Sev dizisinde Seda karakterini canlandırdı. Daha sonra Kedi Özledi, İnanç Odası ve Bana Masal Anlatma filmlerinde oynadı. 2014’te Ulan İstanbul ve Şeref Meselesi dizilerinde yer aldı. Kanal D’de yayınlanan Hayat Şarkısı dizisinde Ahmet Mümtaz Taylan ve Birkan Sokullu ile beraber rol aldı. Çok Uzak Fazla Yakın filminde Aslı karakterini, Her Şey Seninle Güzel filminde de Deniz karakterini canlandırdı. 2018 yılında Atv’de yer alan 8. Gün dizisine başrol oyuncusu olarak oynadı. Bir yıl sonra Star Tv’nin Kuzgun dizisinde Barış Arduç, Onur Saylak ve Hatice Aslan ve Ahsen Eroğlu gibi isimlerle beraber başrolü paylaştı. Daha sonra Çiçero ve İnsanlar İkiye Ayrılır gibi sinema filmlerinde rol aldı. Son olarak TV 8’de yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde Boncuk Kaynak karakterini canlandıran Burcu Biricik, 2021 yılı içerisinde Netflix üzerinden yayınlanacak olan Fatma dizisinde Fatma karakteriyle başrol oyuncusu olarak yer alacak.

Burcu Biricik Yaşı | Kaç Yaşında?

31

Boyu

1.70

Kilosu

53

Nereli

Elmalı, Antalya

Instagram hesabı

@burcubiricik

Evli mi?

Emre Yetkin ile evlidir.

Oynadığı dizi ve filmler

-Maçolar (dizi)

-Muhteşem Yüzyıl (dizi)

-Ustura Kemal (dizi)

-Düşman Kardeşler (dizi)

-Kedi Özledi (film)

-İnanç Odası (film)

-Beni Böyle Sev (dizi)

-Ulan İstanbul (dizi)

-Bana Masal Anlatma (film)

-Şeref Meselesi (dizi)

-Hayat Şarkısı (dizi)

-Çok Uzak Fazla Yakın (film)

-8. Gün (dizi)

-Her Şey Seninle Güzel (film)

-Kuzgun (dizi)

-Çiçero (film)

-Kırmızı Oda (dizi)

-İnsanlar İkiye Ayrılır (film)

-Fatma (dizi)

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 3]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.