Clique Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri - Yorum Güncel

Clique Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

Clique dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, trailer, cast, yorum, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, Tv Plus, ne demek, izle, 2.sezon, season 2, dizi izle, 2019, imdb, izle altyazılı, film gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Clique Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

Clique dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, trailer, cast, yorum, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, BBC, Tv Plus, ne demek, izle, 2.sezon, season 2, dizi izle, 2019, imdb, izle altyazılı, film gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Jess Brittain tarafından yaratılan 2017 yılı İngiltere yapımı drama ve gerilim türündeki gençlik dizisidir. Toplamda 2 sezon 12 bölümden oluşan dizi 2018 yılında final yaptı. Rachel Hurd-Wood, Synnove Karlsen, Sophia Brown gibi genç isimlerin kadrosunda yer aldığı dizide bir kız grubunun yaşadıkları ele alınıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda yine dizinin yaratıcısı Jess Brittain oturuyor. Dizinin senaryosunu ise Robert McKlliop kaleme aldı.

Dizi BBC kanalında yayınlanmaya başladı, Türkiye yayıncısı TV Plus ve imdb puanı ise 7,0’dir.

Clique Konusu

Ruh ikizi olan Georgia ve Holly, Georgia’nın öğretim görevlisi olduğu Edinburgh’daki üniversitede hayatlarının en iyi yıllarını geçirir. Jude’un feminizm kulübü, tıpkı etrafını sardığı parlak öğrenciler gibi çekicidir. Georgia’nın gruba zahmetsiz girişi Holly’yi dışarıda bırakır. Ancak Holly’nin kıskançlığı, düzensiz davranmaya başladığında kısa sürede paniğe dönüşür. En iyi arkadaşındaki bu dönüşümden endişelenen Holly, onu Jude’un sıkı korunan çevresine kadar takip etmek zorunda kalır. Keşfettiği şey, Edinburgh’un en güçlü iş adamları ve kadınlarının yaşadığı, lüks partilerin baştan çıkarıcı bir dünyasıdır. Ancak bu, iğrenç uzlaşmayla desteklenen bir dünyadır ve Holly, derinden yozlaşmış özünü ortaya çıkardıkça, kendisi ve Georgia için tehlike her açıdan artmaktadır.

Clique Oyuncuları

Holly karakterine bu dizi oyuncunun ilk ekran macerası olma özelliği taşıyan Synnove Karlsen hayat veriyor. Georgia karakterinde ise The Fall ve Legends dizilerinden tanıdığımız Aisling Franciosi‘yi izliyoruz.

Karakterleri (Cast)

Rachel Hurd-Wood – Rachel Maddox
Synnove Karlsen – Holly McStay
Sophia Brown – Louise Taggart
Izuka Hoyle – Dani
Ella-Rae Smith – Phoebe Parker-Fox
Mark Strepan – Rory Sawyer
Sorcha Groundsell – Elizabeth Smith
Emma Appleton – Fay Brookstone
Aisling Franciosi – Georgia Cunningham
Chris Fulton – Charlie Lamont-Smith
Louise Brealey – Jude McDermid
Emun Elliott – Alistair McDermid
Richard Gadd – Ben Howard
Orla Bayne – Young Holly
Evie Brassington – Young Georgia
Barney Harris – Barney
Imogen King – Rayna
Nicholas Nunn – Callum
Leo Suter – Jack
Jack Bannon – James Buxton
Jyuddah Jaymes – Aubrey

Dizi fragmanı

Yorumları

“yaratıcısı jess brittain, 6 bölümlük bbc dizisi. bir solukta izledim.
korku, heyecan ve gerilim yüklü bir üniversite draması.”

  • bayan ariza

“ingiliz (bbc one) yapımı, baştan sona sürükleyici harika bir dizi. doğru düzgün türkçe altyazısı bulunmadığı için sözlük eşrafı tarafından pek bilinmese de, temel düzeyde ingilizcesi bulunan herkes diziyi rahatlıkla izleyebilir.”

  • hereticcardinal

“1.sezonu aşırı iyi underrated bbc dizisi. ancak şu var ki sezon finalinin bağlandığı, her şeyin çözüldüğü yer büyük bir hayal kırıklığı. yani o kadar olay oluyor haliyle insan daha büyük bir beklentiye giriyor açıklamasını çocuk kandırır gibi yapmışlar hiç tatmin olmadım.* 2.sezonunu da izledim ama bana göre atmosfer ve kurgu olarak 1.sezonun epey gerisinde kalmış.
puanım(1.sezona): 8.7/10″

  • sbpbo
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.