The Serpent Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

The Serpent dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, hangi ülke dizisi, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

05.01.2021
The Serpent Dizi | Konusu | Oyuncuları | BBC Dizileri

The Serpent dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, hangi ülke dizisi, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

1 Ocak 2021‘de yayınlanan BBC one tarafından yayınlanan 2021 yapımı İngiliz dizisidir. Toplam 8 bölümden oluşan dizi, suç drama türünde yer alıyor. Dizinin yönetmenliğinin Tom Shankland ve Hans Herbots‘un üstlendiği yapımın senaryosunu Richard Warlow ve Toby Finlay kaleme aldı. Birleşik Krallık yapımı olan dizi Bangkok ve Londra’da çekildi. Tayland esintilerinin de yer aldığı yapım BBC’nin yanı sıra Netflix tarafından da yayınlanacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Tahar Rahim, Jenna Coleman, Billy Howle, Ellie Bamber, Amesh Edireweera, Tim McInnerny ve Chicha Amatayakul gibi isimler yer alıyor. Yapım IMDb‘de 7,2‘lik puana sahip oldu.

The Serpent konusu

Dizinin konusu, The Serpent, 1970’li yıllarda Güneydoğu Asya’da Batılı turistlerin peşine düşen bir seri katilin hikayesini konu ediyor. Charles Sobhraj, Güneydoğu Asya’daki çeşitli ülkelere seyahat eden 20 gezginin cinayetinin sorumlusudur. Dünyanın farklı kıtalarında hakkında arama emri çıkarılan Sobhraj’ın yakalanma öyküsünün anlatıldığı dizide, Charles Sobhraj’ı Tahar Rahim canlandırıyor. Asya kıtası boyunca genç kadın gezginleri avlayıp öldürmekle suçlanan Charles Sobhraj’ın hikayesini anlatıyor. 1975 ve 1976’da Hindistan, Tayland ve Nepal’in ‘Hippi Yolu’nda genç batılı gezginlerin faili meçhul cinayetlerinin baş zanlısı olan Sobhraj, üç farklı kıtada tutuklama emri ile Interpol’ün en çok aranan adamlarından biri olmuştu.

The Serpent oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Tahar Rahim, Jenna Coleman, Billy Howle, Ellie Bamber, Amesh Edireweera, Tim McInnerny ve Chicha Amatayakul gibi isimler yer alıyor.

Tahar Rahim – Charles Sobhraj
Jenna Coleman – Marie-Andrée Leclerc
Billy Howle – Herman Knippenberg
Ellie Bamber – Angela Knippenberg (later Angela Kane)
Amesh Edireweera – Ajay Chowdhury
Tim McInnerny – Paul Siemons
Chicha Amatayakul – Suda Romyen
Sahajak Boonthanakit – Major General Janthisan
İlker Kaleli – Vitali Hakim
Adam Rothenberg – Gilbert Redland
Mathilde Warnier – Nadine Gires
Supadej ‘Kenneth’ Wongwatanaphan – Yotin
Ellie de Lange – Helena Dekker
James Gerard a- Jules Dupont
Apasiri Kulthanan – Lawana

William Brand – Ambassador van Dongen
Chotika Sintuboonkul – Kannika

Dizi fragmanı

YORUMLAR

  1. gurme dedi ki:

    ee 2.sezon ne zaman gelicek onayladımı ?