Damla Uğurtürk Kimdir? CNN Türk Spikeri

Damla Uğurtürk kimdir? Hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, kaç yaşında, burcu, evli mi, instagram hesabı, twitter hesabı, CNN Türk Spikeri, boy kilo, yaş gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

10.05.2021
Damla Uğurtürk Kimdir? CNN Türk Spikeri

Damla Uğurtürk kimdir? Hayatı, kariyeri, biyografisi, nereli, kaç yaşında, burcu, evli mi, instagram hesabı, twitter hesabı, CNN Türk Spikeri, boy kilo, yaş gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hayatı – Biyografisi

Damla Uğurtürk 1 Nisan 1986 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaöğretim eğitiminin ardından Ankara Çankaya Lisesi’nde okudu. Daha sonra yine Ankara’da bulunan Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Ardından TRT’de sunuculuk ve spikerlik, Başkent İletişim Akademisi’nde ise sunuculuk, spikerlik ve diksiyon eğitimleri aldı.  

Kariyeri

2010 yılında Kanal D ve Star Tv kanallarında stajyerlik yaparak kariyerine başladı. 2011 yılında NTV’de stajyer muhabir olarak yer aldı. Staj dönemi sona erdikten sonra mesleğe atılarak 1,5 yıl Fox Tv’de muhabirlik yaptı. Fox Tv’nin ardından Kanal B’ye geçiş yaparak orada da muhabirlik görevini üstlendi. Daha sonra TGRT kanalında muhabirlik ve editörlük yaptı. Adliye, polis, diplomasi ve başbakanlık muhabirliği görevlerinde bulundu. 2014 yılında TRT kanalına transfer oldu. İlk olarak TRT Haber kanalında muhabirlik, spikerlik ve editörlük yaptı. Ardından TRT Spor’a geçiş yaparak Spor Her Yerde programını ve spor haberlerini sunmaya başladı. Bir dönem Hürriyet gazetesinde yazarlık yaptı. 2018 yılında TRT Spor’dan ayrılarak CNN Türk kanalının spor servisinde görev almaya başladı. Burada spor haberlerini sunmanın yanı sıra Limitsiz Futbol, Pazar Akşamı Futbol ve Sporun Manşeti isimli programların moderatörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca Uğur Meleke ile birlikte Maç Başlıyor programını sunmanın yanında spor dünyasından çeşitli isimlerle röportajlar gerçekleştirdi. Kariyerini hala CNN Türk kanalında sürdüren Uğurtürk, Cem Yılmaz ile birlikte Spor Bülteni isimli programın sunumunda görev almaya devam etmektedir.

Damla Uğurtürk ekşi sözlük yorumları

-Kendisi artık CNN Türk’te sports presenter. TRT için kayıp CNN Türk için kazanç olmuş gibi.

-Kanatları olmayan ya da kanatlarını faniler görmesin diye kıyafetlerinin altında sakladığını düşündüğüm spiker.

Damla Uğurtürk Yaşı

35

Damla Uğurtürk Boyu

1.74

Kilosu

54

Damla Uğurtürk Nereli

Ankara

Instagram hesabı

@damlaugurturk

Burcu

Koç

Evli mi?

Bekar

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.