Deadwind (Karppi) Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

Deadwind (Karppi) Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

24.06.2020
Deadwind (Karppi) Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

Deadwind (Karppi) dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, Sofia Karppi kim, kaç sezon, kaç bölüm İMBb puanı, fragmanı, 2.sezon ne zaman, izle, yorumları, incelemesi, ekşi sözlük, değerlendirmesi gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, ağustos 2018’de ilk sezonu ile yayınlanan Finlnadiya yapımı suç ve drama dizisidir. Finlandiya’da ilk olarak YLE tv’de yayınlanan dizi ardından Netflix’te yayınlandı. Dizinin 2.sezonu Nisan ve Mayıs 2020 aylarında yayınlandı. Ancak Netflix’te yayınlanması Koronavirüs nedeniyle ertelendi. Dizi, ilk sezonu ile oldukça başarılı ve iyi yorumlar aldı. Rike Jokela’nın yönetmenliği üstendiği dizide Pihla Viitala, Lauri Tilkanen, Jani Volanen ve Tommi Korpela gibi isimler yer aldı. Fince olan dizi 2 sezonda toplam 20 bölümden oluşuyor. Dizinin 3.sezonu ile ilgili merak edenler için de belirtelim dizi 2.sezonu ile ekranlara veda etti. Dizi 2 sezonu ile IMDb’de 7,2’lik bir performans elde etti.

Deadwind (Karppi) konusu

Yaşadığı trajik kayıptan sadece birkaç ay sonra dedektif Sofia Karppi, Helsinki’deki bir inşaat şirketiyle bağlantıları olan bir kadının öldürülmesini araştırır.


Yaşadığı trajik kayıptan sadece birkaç ay sonra dedektif Sofia Karppi, Helsinki’deki bir inşaat şirketiyle bağlantıları olan bir kadının öldürülmesini araştırır. Sofia Karppi ( Pihla Viitala ), kocasının yanlışlıkla ölümünden sonra iki çocuğa bakarken Helsinki Polis Departmanında bir cinayet dedektifi olarak işine geri döner. Çaylak dedektifi Sakari Nurmi ( Lauri Tilkanen ) mali suç biriminden Karppi’nin ortağı olarak cinayet birimine transfer edildi. İlk vakaları rutin bir kayboluş olarak başlar. Bir şantiyede bulunan kadın kıyafetleri, dedektifleri rüzgar işleri araştırma firması Tempo’ya ait bir kıyıya ellerinde çiçeklerle gömülü sosyal işler danışmanı Anna Bergdahl’a ( Pamela Tola ) götürüyor . Anna öldürüldü ve kocası Usko Bergdahl ( Jani Volanen)), olay hakkında dinledikten sonra karıştırılır. Karppi ve Nurmi, Tempo şirketi ile yaptığı iş ve kritik inşaat projesi gibi Anna’nın geçmişini araştırmaya başlar.

Deadwind (Karppi) oyuncuları ve karakterleri

Pihla Viitala – Sofia Karppi
Lauri Tilkanen – Sakari Nurmi
Mimosa Willamo – Henna Honkasuo
Noa Tola – Emil Karppi
Vera Kiiskinen – Raisa Peltola
Ville Myllyrinne – JP
Rami Peltonen – Poliisi
Jani Volanen – Usko Bergdahl
Tommi Korpela – Alex Hoikkala
Pirjo Lonka – Julia Hoikkala
Riku Nieminen – Roope Hoikkala
Pamela Tola – Anna Bergdahl
Jonna Järnefelt – Linda Hoikkala
Mikko Nousiainen – Jarkko Vaahtera
Marjaana Maijala – Maria Litma
Tobias Zilliacus – Ossi Rannikko
August Wittgenstein – Andreas Wolf
Eedit Patrakka – Armi Bergdahl
Elsa Brotherus – Isla Bergdahl

Deadwind (Karppi) Dizi fragmanı

Dizi yorumları

ağır ilerleyen, kasvetli atmosferiyle iyi bir polisiye dizinin finlandiya örneğidir.

(Ekşi Sözlük- fukobadi)

insana kuzey avrupa’da hiç tavan lambası yok mu ne bu loş ışık sevdası. zaten soğuk iyice soğuklaşıyor. konusu güzeldi beğendim. polisiye sever bir insan olarak son bölüme kadar tahmin edemedim. korona günlerinde izlenir.

(Ekşi Sözlük – Sadece 7 hece)

güzel dizi, renkleri çok iç karartıcı olduğu için daha çok sevdim. atmosferi ve temposu gayet iyi. bu finlandiyalılar ne gülüyor ne de duyguları varmış gibi gözüküyor. vardır elbette ama çok sıkıcı duruyorlar. başroldeki kadını sevdim. güzel ve iyi oynuyor.

(Ekşi Sözlük – Tayfunars)

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR