Derry Girls Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix - Yorum Güncel

Derry Girls Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Derry Girls dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, trailer, cast, yorum, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, Netflix, Bein Connect, ne demek, movie, Claire, 2020 izle, 3.sezon, soundtrack, james, imdb gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

11.01.2021
Derry Girls Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Derry Girls dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, trailer, cast, yorum, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, Netflix, Bein Connect, ne demek, movie, Claire, 2020 izle, 3.sezon, soundtrack, james, imdb gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Lisa McGee tarafından yaratılan ve yazılan İngiltere yapımı bir sitcom dizisidir. 2018 yılında ilk sezonu yayınlanmaya başlayan dizi 1990’lı yılların Kuzey İrlanda’sında geçmektedir. İlk kez dizi Ocak ve Şubat 2018’de Kanal 4’te yayınlanmaya başlamış ardından Netflix tarafından satın alınmıştır. Dizinin başrolünde Higher Grounds ve The Five gibi yapımlarda izlediğimiz Saoirse-Monica Jackson 16 yaşında bir genö kız olan Erin Queen karakteri ile yer almaktadır. İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizinin 2.sezonu da 6 bölümden oluşmaktadır. Komedi türündeki dizi toplamda 12 bölüme sahiptir. Imdb puanı ise 8,4’dür.

Derry Girls Konusu

Erin, Orla, Clare, Michelle ve James olmak üzere dört kız ve bir erkekten oluşan, biraz da çılgın bir grubun hikayesi anlatılıyor.

Derry Girls, 1990’larda Kuzey İrlanda’da çatışmaların yaşandığı dönemde bir grup arkadaşın hikayesini konu ediyor. Katolik ve Protestanlar arasında sorunların yaşandığı dönemde Erin, Orla, Clare, Michelle ve James bir Katolik lisesinde okumaktadır. Siyasi çatışmaların ortasında kalan gençler, ergenlik sorunlarıyla başa çıkmaya çalışırken kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

Derry Girls Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Dizinin başrollerinde daha önce The Five yapımından tanıdığımız Saoirse-Monica Jackson yer alırken ona başrolde Louisa Harland, Nicola Coughlan (Bridgerton), Jamie-Lee O’Donnell ve Dylan Llewellyn gibi genç isimler eşlik ediyor.

Karakterler

Saoirse-Monica Jackson – Erin Quinn
Louisa Harland – Orla McCool
Nicola Coughlan – Clare Devlin
Jamie-Lee O’Donnell – Michelle Mallon
Dylan Llewellyn – James Maguire
Tara Lynne O’Neill – Mary Quinn
Kathy Kiera Clarke – Sarah McCool
Tommy Tiernan – Gerry Quinn
Ian McElhinney – Joe McCool
Siobhan McSweeney – Sister Michael
Leah O’Rourke – Jenny Joyce
Beccy Henderson – Aisling
Claire Rafferty – Miss Mooney
Amelia Crowley – Deirdre Mallon

Dizi fragmanı

Derry Girls 3.Sezon Olacak Mı?

2.sezonu Mart 2019 tarihinde yayınlanan dizinin 3.sezonunun da aynı ayların 2020 tarihinde çıkması bekleniyordu. Ancak dizi pandemi nedeni ile çekimi ertelenen yapımlardan biri oldu. 3.sezonu Netflix tarafından çekilen dizinin yayın tarihi henüz belirsizliğini koruyor.

Derry Girls Yorumları

“this ıs england tadında* 90’lar kuzey irlanda’sında geçen dizi. müziklerle güzel nostalji yapıyorsunuz. * olmuş bu, sevdim.” bittersweetmemories

“senaryoda cocuklar 15-16 yaslarindalar ama kizlardan ikisi 30-35 gosteriyor.

onun disinda keyifli. irlanda aksaniyla izlemek tuhaf gelmezse bir cirpida bitirirsiniz, bol bol gulersiniz.” feb

“abartılı oyunculuklar, komik olmak için yırtınmak. yok almıyim.” guzellige inancimi sarsan simgeler var

“acayip keyifli bir dizi
bol aksan
bol brit pop
bol 80 90 irlandası” othervoices

“muhtemelen izlediğim en komik gençlik dizisiydi.” ygmrnazdgnkc

“izlediğim en boktan ingiliz komedilerinden. 2. sezonu da olacakmış.” ramone

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.