Dilberay Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi - Yorum Güncel

Dilberay Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

11.01.2022
Dilberay Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Dilberay filmi, konusu, oyuncuları, vizyon tarihi, yorumları, imdb, ekşi, ne zaman, ne zaman çıkacak, başrol, yapımcısı, çıktı mı, sinema, fragman, kadrosu, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Yapımcılığını Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film’in üstlendiği, senaryosunu Nalan Merter Savaş ve Kamuran Süner’in yazdığı filmdir. Filmin yönetmenliğini ”Müslüm” filminin de yönetmenlerinden biri olan Hakan Kırvavaç bilinen adıyla Ketche yapacak. Filmin başrolünde Dilberay karakterine BKM yapımı Çok Güzel Hareketler isimli program ile tanınan Büşra Pekin hayat verirken, Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçer gibi isimler de filmin kadrosunda yer aldı.

Biyografik ve dram türünde yer alan Dilberay filminin çekimleri ise Adana, Sakarya ve İstanbul gibi farklı şehirlerde gerçekleştirildi. Yüzüne kezzap atılması ile akıllara kazınan Dilberay’ın hayat hikayesini anlatan film, CJ Entertainment aracılığıyla 4 Şubat 2022’de tüm Türkiye’de vizyona girecek.

Dilberay Filmi Konusu

Film Türk halk müziği sanatçısı Dilber Ay’ın zorlu bir hayattan gelip müziğiyle insanlara ses olan hayat hikâyesini anlatıyor. Kahramanmaraş’ta, sekiz çocuklu dar gelirli bir ailenin kızı olarak çadırda başladığı hayatına birçok üzüntü ve hüzün sığdırdı. Küçük yaşta para karşılığı kendinden yaşça büyük bir adama satılarak evlendirildi. Dilber Ay’ın bu evlilikten çocukları oldu. Şarkı söylediği için dayak yedi işkence çekti ama o yaşadığı tüm bu acılara inat sesinden aldığı güçle çıktığı sahnelerde zirveyi de gördü, en dipleri de… Hiç vazgeçmedi düştüğü dipsiz kuyulardan hep şarkı söyleyerek çıktı.

Dilberay Film Oyuncuları

Bu yılın en fazla merak edilen filmlerinden olan bu yapıtta, yetenekli oyuncu Büşra Pekin’i Dilber Ay rolünde izleyeceğiz. Ayrıca Zeliha Kendirci, Nursel Köse, Ayberk Pekcan, Deniz Şen Hamzaoğlu, Selen Uçer, Deniz Erdoğan, Kaan Güvenilir, Doğukan Güngör gibi isimlerde filmde yer alıyor.

Karakterleri

Büşra Pekin – Dilber ay

Zeliha Kendirci – Genç Dilber Ay

Selen Uçer – Dilber Ay’ın Annesi

Ayberk Pekcan – Dilber Ay’ın babası

Filmin Fragmanı

Dilberay Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Dilber Ay’ın hayat hikayesini konu edinen biyografik ve dram türündeki film 4 Şubat 2022’de sinemaseverlerle buluşacak.

Dilberay Film Yorumları / Ekşi Sözlük

fragmanından gördüğüm kadarıyla acı, acı ve acı dolu bir hayatın filmleştirilmesi olmuş. İki milyon izleyici cepte yani. bergen ablamızın filmi de çekilecek malum, yavaştan o küçük emrah’lı 80’lerin acı dolu filmlerine gidiyor sektör anlaşıldı.

keyif suruyoruz

Seyredilmeye değer olduğunu düşünüyorum. Toplum olarak ihtiyacımız olan bu tip filmler bazı yaralarımıza merhem olabilir

Mustafa Tunçbilek

Konusu çok dramatik. Görseller de çok gerçekçi ve nostaljik. Izlenmeye değer

Ş.YÜCE

Değerli bir sanatçıydı Dilber Ay. Kendisi kadar değerli sanatçılara filmi emanet ettiğiniz için teşekkürler. Büşra Pekin’in rolün hakkını vermiş görünüyor.

egeli lodos

Şimdi de bu furya başladı, Bergen, Dilber, Müslüm, Naim. Anlaşılan kim ölürse onun hayat hikayesi film oluyor. Bari yaşarken yapsaydiniz da onlarda görseydi… Türk sineması çok kötü durumda yine bu filmler biraz daha kaliteli.

ALPER TUNGA

Müslüm filminin yönetmeninden yine harika bir eser tebrikler sabırsızlıkla be yoruz 4 şubatı

Sezer B.

Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon

Nalan Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR