Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi - Yorum Güncel

Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

10.01.2022
Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

Garip Bülbül Neşet Ertaş filmi, konusu, oyuncuları, yorumları, vizyon tarihi, imdb, ekşi, ne zaman, ne zaman çıkacak, kim oynuyor, sinema, Neşet Ertaş, fragman, nerede çekildi, izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

“Ayla”, “Müslüm”, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” ve ‘‘Keşisme: İyi Ki Varsın Eren” gibi başarılı filmlere imza atan Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği “Garip Bülbül: Neşet Ertaş” filmi 21 Ekim 2022 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Prof. Dr. Erol Parlak’ın can dostu Neşet Ertaş ile olan röportajı, görüşmeleri ve bunun yanında Abdal kültür ve geleneğinin de aktarıldığı “Garip Bülbül, Neşet Ertaş” adlı kitabından sinemaya uyarlanan yapımın yönetmenliğini “Vizontele”, “Gora” ve “Aşk Tesadüfleri Sever” filmlerinin de çekimini yapan Ömer Faruk Sorak yapacak. Biyografi ve dram türündeki bu filmin senaryosunu Mert Dikmen ve Fulya Özcan kaleme aldı. Filmde büyük usta Neşet Ertaş’ın gençlik ve Almanya’dan Türkiye’ye geldiği zamanları günümüzde abdal kültür ve geleneğini sürdüren 2 ozan canlandıracak. Çekimleri Almanya, İç Anadolu yöresi, Kırşehir, Kaman, İstanbul ve Ankara’da yapılacak. Türkülerin usta yorumcusu, sazıyla, insana verdiği değerle tanınmış Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan, Filmin çekimleri 2022’nin Ocak ayında başlayacak. Filmin galasının ise 25 Eylül 2022‘de Neşet Ertaş’ın vefatının 10. yılında Kırşehir Şehir Stadyumu’nda yapılması planlanıyor.

Garip Bülbül Neşet Ertaş Filmi Konusu

Film, ”Bozkırın Tezenesi” olarak tanınan abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş’ın hayat hikayesini konu ediyor. Hayatı boyunca 400 plak ve birçok kasete imza atmış olan Neşet Ertaş, “Garip” mahlasıyla birçok şiir yazdı. Filmde, 2012 yılında vefat eden Neşet Ertaş’ın hem özel hayatında yaşadıkları hem de kariyer hayatına dair bilinmeyenler anlatılıyor. Filmde Neşet Ertaş’ın yanı sıra Anadolu’nun Abdal kültürünü anlatan ozanları var.

Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Oyuncuları

Filmde büyük usta Neşet Ertaş’ı abdal geleneğini günümüzde sürdürmeye devam eden iki ozan canlandıracak. Bektaş Dolu, Neşet Ertaş’ın gençliğini oynarken Ramazan Bağgül ise sanatçının Almanya’dan Türkiye’ye kadar olan dönemini oynayacak.

Karakterleri

Bektas Dolu – Genç Neşet Ertaş

Ramazan Baggül – Neşet Ertaş

Filmin Fragmanı

Ne Zaman Vizyona Girecek?

“Bozkırın Tezenesi” olarak tanınan usta halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatını konu alan filmin vizyon tarihi 21 Ekim 2022 olarak belirlendi.

Garip Bülbül Neşet Ertaş Film Yorumları / Ekşi Sözlük

fragman çok güzel olmuş filmi dört gözle bekliyorum. gençliğini yine bizim topraktan(bkz: bektaş dolu)oynuyor. çokta sağlam geliyor. ellerine sağlık emek verenlerin.

razdrovya

biraz hüzünlendiren, bolca sevindiren fragmanı yayınlanan, 2022 yılında vizyona girecek olan film. mustafa uslu elinden çıkacağı için güzel olma ihtimali yüksek gözüküyor (bkz: müslüm (film))
tabi bu film ile beraber neşet baba hayranları da mantar gibi çoğalıp intagramda story yağmuru başlatırlar artık

strnickname

kendisi istemediği halde nasıl çekilebildiğini anlamadığım film.
ailesinin açıklamasına göre neşet ertaş, filminin çekilmesini istememiş.

ciftlikteki maymun

Bozkırın tezenesi, bozlağa girişin yeter gerisi savaş alanı zaten.
Ruhu şad olsun büyük ustanın, umarım değerini yansıtabilen bizi o zamanlara götüren bir projedir, merakla bekliyoruz

Ercan K.

Saza girince gözlerim doldu.. Muhteşem bir film Bizleri bekliyor. Çok ağlayacağız

kedapin knoro

Nalan Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.