Doomsday Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Doomsday Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Doomsday film, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix, yayın tarihi, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

28.10.2020
Doomsday Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Doomsday film, (Kıyamet Günü) konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix, yayın tarihi, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

14 Mart 2008‘de vizyona giren, ABD, İngiltere, Almanya ve Güney Afrika yapımı filmdir. Filmin yönetmenliğini ve senaryosunu Neil Marshall üstleniyor. 105 dakika süresi bulunan dizi, 17 milyon sterlin bütçe ile çekildi. Filmin kadrosunda Caryn Peterson, Adeola Ariyo, Emma Cleasby, Christine Tomlinson, Vernon Willemse ve Paul Hyett gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 71 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım 6,0‘lık puana sahip oldu. Film Türkiye’de Netflix arşivine eklenmesinin ardından yeniden ilgi görerek gündeme geldi. Netflix Top 10‘a girmeyi başardı. Film Türkiye’de ‘Kıyamet Günü’ adıyla vizyona girdi ve yayınlandı.

Doomsday konusu

Filmin konusu, Ölümcül bir virüs, İskoçya’nın her yerine yayılır, milyonları enfekte eder ve yüz binlerce kişiyi öldürür. Tehdidi kontrol altına almak için yetkili makamlar, ülkeyi korku ve kaosa yenik düşerken acımasızca karantinaya alıyor. Karantina başarılı. Otuz yıl sonra, Reaper virüsü Londra’da şiddetli bir şekilde yeniden ortaya çıktı. Eden Sinclair de dahil olmak üzere seçkin bir uzmanlar grubu, herhangi bir yolla bir çare bulmak için acilen İskoçya’ya gönderilir. Dünyanın geri kalanından uzaklaşan birim, uyanık bir kabusa dönüşen bir manzara boyunca savaşmalıdır.

Doomsday Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Filmin kadrosunda Caryn Peterson, Adeola Ariyo, Emma Cleasby, Christine Tomlinson, Vernon Willemse ve Paul Hyett gibi isimler yer alıyor.

Caryn Peterson – Vagrant Girl
Adeola Ariyo – Nurse

Emma Cleasby – Katherine Sinclair
Christine Tomlinson – Young Eden Sinclair
Vernon Willemse – David / Gimp
Paul Hyett – Hot Dog Victim
Daniel Read – Sergeant #1
Karl Thaning – Pilot
Stephen Hughes – Soldier #1 / Johnson
Jason Cope – Wall Guard
Ryan Kruger – Soldier
Nathan Wheatley – Patient ‘X’
Cecil Carter – DDS Assault Trooper
Jeremy Crutchley – Richter
Rhona Mitra – Eden Sinclair

Film fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.