Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri belgesel dizi, (Inside the World’s Toughest Prisons) konusu, 5.sezon, 6.sezon ne zaman, oyuncuları, IMDb puanı, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, Netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri belgesel dizi, (Inside the World’s Toughest Prisons) konusu, 5.sezon, 6.sezon ne zaman, oyuncuları, IMDb puanı, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, Netflix, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel dizi hakkında

20 Nisan 2016‘da yayınlanmaya başlayan Netflix orijinal içeriği belgesel dizidir. Toplam 5 sezon ve 27 bölümden oluşan belgesel dizi, Dünya’nın en zorlu hapishaneleri ile ilgili ilginç detaylar sunuyor. Orijinal adı Inside the World’s Toughest Prisons olan yapım IMDb’de 2 bine yakın kişi tarafından oylandı ve 7,0’lık puana sahip oldu. David McConnell, Edward McGown, Tom Cross, Kate Godfrey, Johnny McDevitt, Minna Sedmakov ve Aidan Woodward gibi yönetmenler tarafından çekilen belgeselin 5.sezonu 8 Ocak 2021’de 3 bölüm halinde Netflix‘te yayınlandı.

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri konusu

Belgesel dizi konusu, Araştırmacı gazeteciler, sindirme ve gaddarlığın hüküm sürdüğü, dünyanın en zorlu hapishanelerinde gönüllü mahkûm oluyor.

5.sezon 1.bölüm

Güney Afrika: Rakam Çetelerinin Hapishanesi

Güney Afrika’daki Brandvlei Hapishanesinde yatan mahkûmların neredeyse tamamı, ölümcül bıçaklama olaylarıyla tanınan tehlikeli çetelere üyedir.

Filipinler: Uyuşturucuyla Savaş Hapishanesi

Bir kez daha hapse girmeye gönüllü olan Raphael Rowe bu defa Filipinler’de, dünyanın en kalabalık cezaevlerinden biri olan Manila Şehir Hapishanesinde vakit geçiriyor.

Grönland: Buzlar Arasındaki Hapishane

Grönland’daki Nuuk Maksimum Güvenlikli Hapishanesinde en tehlikeli mahkûmlar yatar. Üstelik birçoğu, şimdi onları gözetimde tutan gardiyanlarla birlikte büyümüştür.

Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri belgeselinde yer alanlar

Raphael Rowe – kendisi
Paul Connell – kendisi
Robin

Belgesel yorumları

belgeselde gerçeklik algısı bana düşük gibi geldi. tabii ki sunucu için güvenlik önlemleri alınmıştır hem de en üst düzeyde, buna rağmen sürekli ölüm ya da zarar görme ihtimali var gibi takılması programın gerçekliğini sorgulatıyor. beni sarmadı kısacası.

  • secretuser83 / Ekşi Sözlük

norveç ile final yapması çok manidar olan bir netflix belgeseli. norveç’e kadar olan kısımda artık her şeye o kadar alışmıştım ki dublajı açıp ders çalışırken dinliyordum sadece, ta ki norveç’e geçene kadar. türkiye’ye o hapishane yapılsa insanlar sırf o yaşam koşullarına ulaşmak için hırsızlık yapar, cinayet işler ve bunu on binlerce kişi yapar, abartmıyorum.

netflix şu dublajları orijinal seslerin üstüne yerleştirmese çok hoş olacak, sesler çok karışıyor. bunu neden kimse akıl etmiyor anlayamadım.

  • mimarbihanim / Ekşi Sözlük

dünyanın her yerinden hapishaneleri gezen ve bir hafta beş gün gibi süreler tıpkı bir tutuklu gibi oralarda kalan paul connolly’nin sunduğu netflix belgesel serisi. bu işi büyük riskler altında yaptığı bariz, üstelik kendisinde anladığım kadarıyla panik atak var.

  • intihar gibiydi / Ekşi Sözlük

Belgesel fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.