En iyi Amazon Prime dizileri (En iyi 10 dizi)

En iyi Amazon Prime dizileri, Amazon dizileri, Amazon’da izlenmesi gereken diziler, dizi konusu, Amazon dizi önerileri, Amazonda ne izlenir, Amazon dizileri, Amazon dizi öneri, en iyi Amazon dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel’in hazırladığı listede bulabilirsiniz.

15.11.2020
En iyi Amazon Prime dizileri (En iyi 10 dizi)

En iyi Amazon Prime dizileri, Amazon dizileri, Amazon’da izlenmesi gereken diziler, dizi konusu, Amazon dizi önerileri, Amazonda ne izlenir, Amazon dizileri, Amazon dizi öneri, en iyi Amazon dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel’in hazırladığı listede bulabilirsiniz.

En iyi Amazon Prime dizileri

Dünya çapınca faaliyet gösteren ve Jeff Bezos’u dünyanın en zengin insanı yapan şirket, Türkiye’de de Amazon Prime özelliği ile hizmete girdi. Hayatımıza giren bir çok dijital platformdan biri olan Amazon Prime dizileri de ön plana çıkıyor. Peki en iyi Amazon Prime dizileri hangisi?

İşte YOGÜ’nün hazırladığı En iyi Amazon Prime dizileri:

1- Modern Love (IMDb puanı:8)

Dizi, ünlü New York Times dergisindeki Modern Love koşesinde yayınlanan hikayelerden uyarlanarak ünlü oyuncuların modern yaşamlarındaki aşk hayatlarını konu ediyor.

Her bölümde farklı bir oyuncunun aşk hikayesine odaklanılan dizide aşkın karmaşık doğası ele alınıyor. Birbirinden farklı hikayeler ve karakterler ile birlikte aşk ve insan ilişkilerinin işlendiği dizide, cinsellik, romantizm, platonik aşk, kendini sevme gibi aşkın değişik formları masaya yatırılıyor.

2- Goliath (IMDb puanı:8,2)

Dizinin konusu, Dizi bir zamanların en dişli avukatı olan Billy McBride’ın artık gözden düşmesini ve kariyerinin seyrini değiştirecek bir olay yaşamasını konu ediyor.

Bir zamanların tuttuğunu koparan ve adından sıkça söz ettiren avukatlarından biri olan Billy McBride, artık çoğu insan tarafından gözden düşen alkolik bir adam olarak anılmaktadır. Kariyerini ve evliliğini çoktan kaybetmiş olan karakterimizin yoluna bir gün Patty isimli bir avukat çıkar ve Billy’ye eskiden çalıştığı hukuk firmasını kapsayan bir dava getirir. Billy ilk başta davaya dahil olmak istemese de hem batan itibarını kurtarmak hem de fazlasıyla emek verdiği eski firmasından intikam almak için kısa sürede fikrini değiştirir ve böylece olaylar gelişir.

3- American Gods (IMDb puanı 7,8)

American Gods Dizi, konusu, cast, 3.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, Amazon Prime dizileri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com'dan yanıt bulabilirsiniz.
American Gods Dizi, konusu, cast, 3.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, Amazon Prime dizileri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizinin konusu, Shadow gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır. Shadow, geçmişte bir çok şey yapmış olan bir adamdır. Ama artık karısıyla sessiz bir hayat yaşamaktan ve beladan uzak durmaktan başka bir şey istemiyor. Ta ki korkunç bir kazada öldüğünü öğrenene kadar. Cenaze için eve uçarken, şiddetli bir fırtına uçağı salladığında, yanındaki koltukta oturan garip bir adam tarafından karşılanır. Adam kendine Bay Çarşamba olarak tanıtır ve Shadow hakkında mümkün olandan daha fazlasını bilmektedir. Shadow’u çok daha büyük bir fırtınanın gelmekte olduğu konusunda uyarır. Ve o andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

4- Utopia (IMDb puanı: 6,8)

Utopia (2020) Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon Prime Dizileri, 2.sezon ne zaman, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com'dan yanıt bulabilirsiniz.
Utopia (2020) Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon Prime Dizileri, 2.sezon ne zaman, cast, trailer, wiki gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizinin konusu, Birbiriyle alakasız bir grup insan, internetteki çizgi roman forumlarının birinde tanışır. Grup; Utopia adında, keşfedilmemiş bir çizgi roman taslağı bulur. Çok geçmeden fark ederler ki, bu çizgi roman, son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden bilmektedir. Olaylar giderek karışacak ve kahramanlarımız kendilerini adı The Network olarak bilinen bir organizasyonun hedefi olarak bulacaklardır. İnternette tanışan bir grup genç yetişkin, onları sadece karanlık bir derin devlet örgütünün hedefi olarak tespit etmekle kalmayan, aynı zamanda onları dünyayı kurtarma gibi tehlikeli bir görevle de yükleyen kült bir yeraltı çizgi romanını ele geçiriyor.

5- Hunters (IMDb puanı: 7,2)

Hunters dizisinde kendi adaletini sağlamaya çalışan bir grup Nazi avcısının hikayesi konu ediniyor. 1977 yılının New York şehrinde geçecek olan dizide bir grup insan, yüzlerce yüksek rütbeli Nazi toplumun içinde yaşadığını keşfeder. Bu grup, Nazilerin Amerika’da Fourth Reich’ı kurma planları yaptığını da öğrenince hızlıca karekete geçmeye karar verir. Al Pacino’yu bir Nazi avcısı olarak izleyeceğimiz Hunters dizisinde Mayer Offerman( Al Pacino) bu kanlı planı durdurmak için zorlu bir mücadele beklemektedir.

6- Fleabag (IMDb puanı:8,7)

Fleabag Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon Prime dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com'dan yanıt bulabilirsiniz.
Fleabag Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon Prime dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizinin konusu, Londra’da tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. Dizide, 30’lu yaşlarındaki kadının aşk, aile ve iş hayatında yaşadığı gündelik olaylar ele alınıyor. Yakın tarihli bir trajediyle yüzleşirken Londra’daki hayatla baş etmeye çalışan genç bir kadının anlatıldığı ödüllü oyundan uyarlanan bir komedi dizisi. Kendini Londra’da modern yaşamın ortasına atan, zeki, cazibeli, sinirli ve kederden yerle bir olmuş bir kadının zihnine açılan, komik ve dokunaklı penceredir. Fleabag, kendisine yardım etmeye çalışan herkesi reddederken iyileşmeye ve cesaretini korumaya çalışan patavatsız bir kadındır.

7- The Boys (IMDb 8,7)

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar. Preacher’ın yazarı Garth Ennis ile Derick Robertson’ın kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanan dizi, Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke’nin imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise en son Preacher’da birlikte çalışan Evan Goldberg ile Seth Rogen var.

8- The Man in the high Castle (IMDb puanı:8)

The Man in the High Castle Dizi, (Yüksek Şatodaki Adam) konusu, cast, 5.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, amazon, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com'dan yanıt bulabilirsiniz.
The Man in the High Castle Dizi, (Yüksek Şatodaki Adam) konusu, cast, 5.sezon ne zaman, oyuncuları, karakterleri, amazon, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Amazon dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizinin konusu, Mihver güçlerinin II. Dünya Savaşı’nı kazandığı paralel bir evreni betimleyen bir Amerikan alternatif tarih televizyon dizisidir. 1962 basımı ‘Yüksek Şatodaki Adam’ kitabından uyarlanan dizi, Almanya ve Japonya’nın 2.Dünya Savaşı’nı kazansaydı Amerika’da neler olurdu sorusu üzerine kurulu bir senaryoya sahip. II. Dünya Savaşı’nın galibi Almanya ve Japonya arasındaki güç savaşlarını konu alan dizide, Amerika ikiye bölünüyor. Dünya’da varlık gösteren en güçlü iki ülke konumundaki Almanya ve Japonya, sahip oldukları gücü, ezici bir üstünlük gösterisine çeviriyor ve kendilerinden olmayanlara zulmediyorlar. Almanların yarışı biraz daha önde götürdüğü, sanayi ve teknoloji bakımından Japonları oldukça geride bıraktığı görülüyor. Dizinin merkezinde doğusu Almanlar, batısı ise Japonlar tarafından işgal edilen Amerika’nın direnişi konusu işleniyor. Direniş hareketini başlatan ise ‘yüksek şatodaki adam’… Onun kim olduğu bilinmiyor fakat aracılar yoluyla dağıttığı film kasetleri direnişe kaynaklık ediyor.

9- Carnival Row (IMDb puanı: 7,9)

Carnival Row Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com'dan yanıt bulabilirsiniz.
Carnival Row Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizinin konusu, Carnival Row, “vatandaşlar ile artan göçmen nüfusu arasındaki gerilimin artmasıyla birlikte, savaştan parçalanmış vatanlarından kaçan ve şehirde toplanan efsanevi yaratıkları” anlatıyor. Dramanın merkezinde bir dizi çözülmemiş cinayetin soruşturulması var, iktidar çılgınlığı, çözülmemiş aşk ve huzursuz barışın var olduğu her şeyi yiyip bitiren toplumsal düzenlemeler. Bir insan dedektif ve bir peri, bir dizi cinayetin hayal edilemeyen bir canavarı ortaya çıkardığı şehrin huzursuz barışının çöktüğü Viktorya dönemi fantastik dünyasında tehlikeli bir olayı yeniden canlandırır.

10- Upload (IMDb puanı 8,2)

Upload konusu, yakın geleceği ele alıyor. Dizide sanal gerçeklik hizmeti veren şirketin müşteri hizmetlerinde çalışan Nora ve arkadaşı Nathan’ın yaşadıklarını anlatılıyor.

Yakışıklı ve parti sever Nathan, kendi sürdüğü arabanın kaza yapması sonucu ağır yaralanır. Nathan’ın kız arkadaşı Nathan’ı ölümden sonra yaşamı deneyimlemek için Nora’nın çalıştığı sanal gerçeklik şirketindeki sanal gerçeklik dünyasının içine gönderir.

Hazırladığımız En iyi Amazon Prime dizileri listemizi beğendiniz mi? Unuttuğumuz veya atladığımız bir içerik varsa siz de yorum bölümüne yazarak listeyi geliştirmemizde bize katkıda bulunabilirsiniz!

Tüm dizileri keşfetmek için AMAZON PRİME DİZİLERİ kategorimizi tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle