En iyi Leonardo DiCaprio filmleri listesi ( en iyi 10 film) - Yorum Güncel

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri listesi ( en iyi 10 film)

15.12.2021
En iyi Leonardo DiCaprio filmleri listesi ( en iyi 10 film)

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri, en filmleri listesi, izlenmesi gereken filmleri, filmleri listesi, son filmi, 2021, gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Hollywood’un gözde aktörlerinden biri olan Leonardo DiCaprio’nun izlenmesi gereken en iyi filmlerini YOGÜ Listeler olarak sizler için listeledik.

Birbirinden başarılı oyuncu ve yönetmenlerle birlikte çalışan başarılı oyuncu Leonardo DiCaprio, akıllarda kalan onlarca film ve karaktere imza atmayı başardı.

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri listesi

1- Titanik (1997)

Filmin konusu, Teknolojinin oldukça ilerlediği bir zamanda insanlar her sorunun üstesinden gelebileceklerini düşünürler. “ TiTanic “ adlı devasa gemiyi Tanrı ‘nın bile batıramayacağı düşüncesi hakimdir. Bu Düşler Gemisi Avrupa’dan Amerika’ya doğru yola çıkar. Genç ressam Jack ve Rose aralarındaki sınıf farkına aldırmadan aşk yaşamaya başlarlar. Gemideki muhteşem sistem buz dağına çarpmanın etkisiyle çöker. Titanik iki saat kırk dakikada sulara gömülür. Bu zaman dilimdeki ölüm kalım savaşı , zengin fakir ayrımı ve tutkulu aşk seyirciyi bir zaman makinesinde yolculuğa çıkarıyor.

2 – The Revenant (2015)

Filmin konusu, Hugh Glass kürk için hayvanları avlayan bir tuzakçıdır. Av yapılan bölgede Fransız birlikleri ve Kızılderililer kol gezmektedir. Glass bir av esnasında ayı tarafında ölümcül bir şekilde yaralanır. Ekip yavaşlamak istemediği için Glass’ ı ölüme terk eder. Deneyimli avcı hayata tutunur ve yaşaması için tek bir sebep vardır artık. Film inancın, adaletin, yuvanın ve onurun önemini gözler önüne seriyor.

3 – Başlangıç (2010)

Filmin konusu, Domm Cobb, nadir bir yeteneğe sahiptir. Bilinçaltının derinliklerinde yatan düşünlerini, zihnin en savunmasız anı olan rüya görme sırasında ortaya çıkarabilmektedir. Onun bu yeteneği kurumsal casusluk için hem tehlikeli hem de aranan bir isim olmasını sağlamıştır. Cobb ‘ a bu durumdan kurtulması için bir teklif sunulur. Tam tersini yapması istenir. Verilen bir fikri çalıp öğrenmek değil var olmayan bir düşünceyi insanların beynine yerleştirmektir.

4- Muhteşem Gatsby (2013)

Filmin konusu, 1920’lerde Nick Carraway yazar olmak ister. Eğlence hayatının gözdesi New York ‘ a yerleşir. Alkolün su gibi aktığı, göz kamaştıran partilerle tanışması çok kısa sürede gerçekleşir. Carraway ‘ nin yolu milyoner Jay Gastby ile keşisir. Hayalinin peşine düşen Nick dışarıdan mükemmel gözüken hayatların gizemlerinin açığa çıkmasına şahit olur.

5 – Sıkıysa Yakala (1995)

Filmin konusu, Yirmili yaşlarındaki bir adam ülke ülke gezerek, bazen doktor, bazen pilot, bezen de savcı kimliklerine bürünüp FBI’ ı peşinden koşturmaktadır. Kendine oldukça güvenen FBI için bu suçluyu yakalamak oldukça zor olacaktır. Film ajan ile bir suçlunun köşe kapmacasını gözler önüne seriyor.

6 – Zindan Adası (2012)

Filmin konusu, Rachel Solando tedavi gördüğü akıl hastanesinden kaçar. Chuck Aule ve Teddy Daniels isimli iki polis bu olayı araştırmak için akıl hastanesine gönderilir. Soruşturma sırasında esrarengiz olaylarla karşılaşan polisler isyanların da çıkmasıyla rüya ve gerçek arasındaki ayrımı yapamamaya başlar.

7- Tibette 7 yıl (1997)

Filmin konusu, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir savaş esiri kaçarak Tibet’e gider. Orada Dalai Lama ile tanışır. Onunla tanışması yaşam tarzını, hayata bakış açısını değiştirir. Bu dostluk onun farklı bir kimliğe bürünmesine neden olur.

8- Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008)

Filmin Konusu, Birinci Dünya Savaşı sırasında kör bir adam saat yapıp satmaktadır. Öyle bir saat vardır ki hepsinden farkı şekilde çalışıyor. Bu saate göre zaman tersine akıyor , insanlar hayatlarını o şekilde yaşamaya başlıyor. Benjamin öyle bir tarihte doğmuş ki serüveni yaşlılıktan başlıyor.

9- Göklerin Hakimi (2004)

Filmin konusu, Howard Huges üzerine uyarlanmış biyografik bir filmdir. Havacılık ve sinema alanında başarılı olsa da aşk hayatı fazlasıyla göz kamaştırıcıdır. İkinci Dünya Savaşı ‘nda uçaklarını savaş uçaklarına dönüştürerek kariyerini en üst noktaya taşımıştır. Bu yaptıkları onun için doğru değildir. Üzerinde kurduğu baskı hiçbir erkek için çekici ve tahammül edilir düzeyde değildir.

10 – Zincirsiz (2012)

Filmin konusu, Alman ödül avcısı Dr.King Schulltz ile köle Django ‘nun yolu kesişir. Django eski efendisini ele geçirmeye çalışan Schulltz ile anlaşır. Bu özgürlüğünün karşısında Brittle kardeşlerini bulması istenir. Görev başarıyla tamamlansa da ikili yolarını ayırmaz. Django’nun artık tek hedefi köle olan karısını bulmaktır. Onu bulmak uğruna tehlikeli bir çitfliğe düşerler.

En iyi Leonardo DiCaprio filmleri (Bonus)

Bonus 1 – Marvin’in Odası (1996)

Filmin konusu, Lee ve Bessie iki kız kardeş. Yıllar önce Lee , Ohio ‘da özgürce yaşamak için evi terk eder. Bessie ise babası Marvin ve onun kardeşine bakmak için Florida ‘ daki baba evine gelir. Bir süre sonra Bessie lösemi olduğunu öğrenir. Doktor kurtuluşu kanbağı olan birinden ilik nakli olduğunu belirtir. Marvin’in odasında çaresiz günler başlamıştır.

Bonus 2 – Bir Zamanlar Hollywood (2019)

Filmin konusu, 1960’larda Los Angeles ‘ta , Charles Manson tarafından bir çiftlikte tarikat kurulur. Bu tarikat birçok kişinin ölümü nedeniyle suçlanır. Öldürülenler arasında 8 aylık hamile olan Sharon ve yönetmen eşi Roman Polanski de yer almaktadır.

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 1]
YORUMLAR

 1. Yiğit dedi ki:

  8. Brad Pitt filmi.

  Bana göre sıralama
  Inception gerek müzikleri gerek efsanevi yönetmeni.
  The Wall Of Wolf Street
  Zindan Adası
  …. diye gitti.