Fenerbahçe Carlo Ancelotti’yi nasıl İstanbul’a getirdi ? - Yorum Güncel

Fenerbahçe Carlo Ancelotti’yi nasıl İstanbul’a getirdi ?

11.03.2020
Fenerbahçe Carlo Ancelotti’yi nasıl İstanbul’a getirdi ?

Bugünün en önemli futbol teknik direktörleri arasında gösterilen İtalyan teknik adam Carlo Ancelotti’nin Fenerbahçe ile görüşmek üzere Türkiye’yye geldiğini biliyor muydunuz? İşte Fenerbahçe ve Carlo Ancelotti flörtünün hikayesi…

Fenerbahçe ve Carlo Ancelotti flörtünün hikayesi

1998 yılının yaz aylarında Aziz Yıldırım göreve yeni başladığında o yıllarda Parma takımında teknik direktörlük yapan ve günümüzün en başarılı teknik direktörlerinden olan Carlo Ancelotti’ye teklif götürmüştü. Özel uçakla kimsenin haberi olmadan İstanbul’a getirmeyi planladıkları Ancelotti’yi hava alanında binlerce taraftar karşılamıştı. Aziz Yıldırım ‘Ancelotti’ye kulübü ve tesisleri gez kararını ona göre ver’ demiş ve Ancelotti kulübü ve tesisleri gezmişti. O yılları ise Carlo Ancelotti Real Madrid’i çalıştırırken İspanyol basınına şöyle itiraf ediyordu; Eşimle birlikte 3 gün İstanbul’da kalıp, tesisleri gezip şehir hakkında bilgi toplayacaktık. İstanbul’a gitmeden önce ise Juventus genel menajeri beni aradı. ‘İmza atmadan önce haber ver seni burada istiyoruz’ dedi.

Ancelotti’den Fenerbahçe itirafı

Fenerbahçe ile ilgili görüşlerini anlatan İtalyan hoca, ‘Parma’da işler kötü giderken Fenerbahçe’den teklif aldım. Parma’da yıllık 550 bin dolar kazanıyorken, Fenerbahçe bana 3 yıllığına 3 milyon dolar teklif etti. İmza atmamak için bahaneler uydurdum ama bana her şeyi vermeye hazırdılar.

Kararımı daha sonra vereceğimi söyleyip Parma’ya geri döndüm. İtalya’ya geri dönünce Juventus genel menajeri Moggi’yi aradım. Moggi ile arabada buluştuk bana Juventus’u çalıştırmayı teklif ettiler hemen orada arabanın içinde 23 maddelik sözleşme uzattılar bende sözleşmeyi imzaladım.

Fenerbahçe başkanını arayıp teklifi kabul etmediğimi söylemek ise tam bir işkenceydi. Çünkü benim için İstanbul’da her şeyi düşünmüş ve hazırlamıştı. Onlara ‘hayır’ cevabını vermek için korktum daha sonra eşim arayıp teklifi kabul etmediğimi söyledi ve bu yüzden utanç duydum’ diyerek yıllar sonra Fenerbahçe itirafında bulunmuştu.

Amazonlar : Anadolu’nun savaşçı kadınları

Bu içeriği oyla!
[Total: 2 Average: 5]
YORUMLAR