Feng Huang Antik Kenti: Anka Kuşu'nun diyarı - Yorum Güncel

Feng Huang Antik Kenti: Anka Kuşu’nun diyarı

08.05.2020
Feng Huang Antik Kenti: Anka Kuşu’nun diyarı

Feng Huang Antik Kenti, kasabası, hakkında, nerededir, kaç yıllık, tarihi, nasıl gidilir, Anka kuşunun diyarı, Antik kuşu ile ilgisi gibi aramalarınıza yorum güncel’den ulaşabilirsiniz.

Feng Huang Antik kenti hakkında

Feng Huang Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan yaklaşık 1300 yıllık tarihi ile dikkat çeken antik bir kasaba olarak bilinmektedir. Doğa güzelliğin, tarihin ve kültürün bir noktada toplandığı kasaba, eski Çin Hanedanlıkalrına kadar uzanan tarihi ile bölgenin en ilgi çekici yeri olmayı başarıyor.

Feng Huang Antik kenti tarihi

Feng Huang aynı zamanda Çin kültürü için oldukça mistik bir öneme sahip. Zira kasaba, Dünya’da mitolojik bir kuş olan Anka Kuşu ile özdeşleşmiş. Hatta öyle ki kasabanın isminin anlamı da Anka Kuşu. Bilindiği üzere mistik bir olan Anka, mutluluğun ve uzun ömrün sembolü olarak kabul edilir. Hayatının son evresinde kendi ateşi ile yanan kuş, küllerinden yeniden doğar. Bu kent de aslına bakılırsa 13 asırlık tarihi ile Modern dünyada kendini var etmeyi başaran antik bir kasaba olması itibari ile de her dönemde kendini önemini ve güzelliğini korumayı başarıyor.

Geleneksel evleri ve doğası ile büyülüyor

Feng Huang ya da uluslararası seyahat acenteleri tarafından bilinen adıyla Phoenix, şehrine dünyanın bir çok ülkesinden seyahatler gerçekleştiriliyor. Kentin merkezi Qing Hanedanı tarafından 1704 yılında inşa edilmiştir.Tuo Nehri’nin tam dibinden aktığı antik kasabanın nehrin iki tarafındaki geleneksel evleri dikkat çekicidir. Modern dünyadan çıkıp Feng Huang’a gidenler tarihte adeta bir yolculuk yapmış kadar oluyorlar. Antik kentin nehrin etrafında olması nedeniyle, seyahat ve geziye çıkmak isteyenlerin tercihi tekne turları oluyor. Müthiş görseller sunan antik kentin, yeşillikler içerisindeki temiz havası ve nehrin berrak suları, ziyaretçileri tekne turlarını yoğun bir biçimde tercih etmesinde en büyük etken olarak görülüyor.

Feng Huang Çin Seddi görülebiliyor

Ayrıca kasaba Çin Seddi’nin bir bölümü de görülebiliyor. Antik kentte bugün yaşayan kesimin büyük bir bölümünü Miao adşı bir etnik grup oluşturmaktadır. Kasabanın halen en büyük geçim kaynağı balıkçılıktır. Bununla birlikte son yıllarda tanınması ile birlikjte turistik açıdan da her geçen gün daha kalabalık bir hale gelmektedir.

Antik kent, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde geçici olarak yer almaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.