Freud Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman? - Yorum Güncel

Freud Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

Freud Dizi, konusu, cast, ne zaman başlayacak, oyuncuları, karakterleri, Sky Atlantic dizileri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

28.09.2020
Freud Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

Freud Dizi, konusu, cast, ne zaman başlayacak, oyuncuları, karakterleri, Sky Atlantic dizileri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 23 Mart 2020’de Netflix tarafından yayınlanan yapımdır. Avusturya ve Almanya ortak yapımı olan dizi, ilk sezonunda 8 bölümden oluştu. Yönetmenliğini Marvin Kren‘ın üstlendiği dizi, kısmen gerçek olaylar üzerinden uyarlandı. Her bölümü 45-55 dakika arasında değişen dizinin senaryosunu Stefan Brunner, Benjamin Hessler ve Marvin Kren tarafından kaleme alındı. IMDb‘de 8 bini aşkın kişi tarafından oylanan dizi, 6,5’lik puana sahip oldu. Sigmund Freud‘un hayatından uyarlanan dizi biyografik, tarihi ve suç türünde yer alıyor. Dizinin kadrosunda, Robert Finster, Ella Rumpf, Georg Friedrich, Christoph F. Krutzler ve Brigitte Kren gibi isimler yer alıyor.

Freud Konusu

Dizinin konusu, dizisi adından da anlaşılacağı üzere tartışmalı bir nörolog olarak bilinen Sigmund Freud’un gençlik yıllarını konu alıyor. Ancak dizi her ne kadar bir biyografi gibi dursa da aslında Sigmund Freud‘un 1900’lü yılların başlarında geliştirmekte olduğu yaklaşımları ve o dönemde yaşanan cinayetlerin çözülmesini konu alıyor. Yani özünde tam bir biyografi dizisi değil, içinde psikolojik öğelerin yanı sıra dönem koşullarında yeni fikirler yaratmaya hatta dünyayı değiştirmeye çalışan Sigmund Freud’un fantastik ve gerilimle harmanlanmış bir versiyonu. Ancak bu dizinin tamamıyla gerçekten uzak bir yansıma olduğunu değil, Freud’un çalışma alanından yola çıkılarak oluşturulan bir kurgu. Bir yönden de dönemin koşulları ile savaşarak sivrilmeye dünyayı değiştirmeye çalışan bir adamı anlamamıza açılan bir kapı aslında.

Freud Oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin kadrosunda, Robert Finster, Ella Rumpf, Georg Friedrich, Christoph F. Krutzler ve Brigitte Kren gibi isimler yer alıyor.

Robert Finster – Sigmund Freud
Ella Rumpf – Fleur Salomé
Georg Friedrich – Alfred Kiss
Christoph F. Krutzler – Franz Poschacher
Brigitte Kren – Lenore
Anja Kling – Sophia von Szápáry
Philipp Hochmair – Viktor von Szápáry
Heinz Trixner – Feldmarschall Franz von Lichtenberg
Aaron Friesz – Oberleutnant Riedl
Rainer Bock – Prof Theodor Meynert
Stefan Konarske – Crown Prince Rudolf

Freud 2.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizi ilk sezonunda beğeni topladı. Ancak Netflix’ten dizi ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Gelişme olduğunda sayfamızı güncelleyeceğiz. Bizi takipte kalın.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.