Game of Thrones’un Khaleesi'si: Emilia Clarke Kimdir? - Yorum Güncel

Game of Thrones’un Khaleesi’si: Emilia Clarke Kimdir?

31.10.2019
Game of Thrones’un Khaleesi’si: Emilia Clarke Kimdir?

Game of Thrones ile tanıdığımız başarılı ve güzel oyuncu Emilia Clarke kimdir? soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Emilia Clarke boyu? İnstagram hesabı? Sevgilisi? Yaşı? Gibi sorularınız için yorumguncel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Son zamanların en unutulmaz fenomen dizilerinden olan George R.R Martin’in kaleme aldığı Game of Thrones dizisi ile tanıdığımız güzel oyuncu Emilia Clarke. Deanerys Targaryen olarak karşımıza çıkan başarılı oyuncu Clarke daha birçok yapımda göz doldurdu. Daha çok ekranlarda görmeyi umduğumuz oyuncu Game of Thrones dizisinin ardından yeni bir film ile geri dönüyor. Film Last Christmas (Bir Şans Daha) 29 Kasım 2019’da vizyona girecek. Emilia Clarke’nin bunun dışında 2019 yılında rol aldığı Above Suspicion filminin ise henüz vizyon tarihi belirlenmedi.

Emilia Clarke Kimdir?

Emilia İngiltere Londra’da tiyatroda ses mühendisi bir baba ve iş kadını olan bir annenin çocuğu olarak 23 Ekim 1986 yılında dünyaya geldi. Berkshire’de büyüyen güzel oyuncu daha 3 yaşında oyunculuğa babasının seslendirme yaptığı tiyatrosundaki müzikali izlemesi ile başlamıştı. Oxford St. Edward okulunu bitiren güzel oyuncu, Rye St. Antony Lisesini bitirdi. 2009 yılında ise Drama Centre London Üniversitesi’nden mezun oldu.

Kariyeri

Oyunculuk serüvenine başladığı ilk yıllarda küçük roller ile başlayan güzel oyuncu 2010 yılında ilk büyük rolü olan Dinazor Saldırısı (Triassic Attack)  filminde yer aldı ve oyunculuk serüveni başladı. Bunun ardından İngiliz yıldız Screen International dergisinde yer alan Clarke ‘UK Stars of Tomorrow’ unvanını aldı.

2010 yılında ise dönemin en kaliteli yapımlarından birinde rol aldı. Bu yapım George R.R. Martin’in ‘Song of Ice and Fire’ kitabından uyarlanan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde rol aldı güzel oyuncu.  Bu dizideki rolü olan Deanerys Targaryen karakteri ile çok sevilen Emilia Clarke çok sevildiği için dizinin 2.sezonunda da yer aldı. Dizinin ilk oyuncu seçmelerinde Deanerys Targaryen karakteri için Tamzin Merchant düşünülmüş olsa da açıklanmayan bir sebeple yerine Clarke seçildi. 2016 yılında Sam Craflin ile başrolünü paylaştığı film Me Before You (Senden Önce Ben) filminde uzun bir aradan sonra bir film ile karşımıza çıktı. Emilia romantik komedi türündeki film olan bu filmde Lousia Clark karakterine hayat vermişti.

Emilia Clarke’ın Yaşı?

23 Ekim 1986 doğumlu güzel oyuncu 33 yaşında.

Emilia Clarke Boyu

1,57

Emilia Clarke İnstagram hesabı

@emilia_clarke

Emilia Clarke Evli Mi?

Güzel oyuncu evli değil.

Emilia Clarke ve Jason Clarke Akraba Mı?

İki başarılı oyuncunun herhangi bir kan bağı bulunmamaktadır.

Ödülleri

Emilia Clarke’ın Game of Thrones dizisindeki Deanerys Targaryen karakteri sayesinde 2011 Ewwy Ödülleri’nde Drama dalında 2011 En İyiYardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Emilia Clarke Dizi ve Filmleri

2019 – Above Suspicion

2019 – Last Christmas

2018 Solo: A Star Wars Story

2017 Voice From the Stone

2016 – Me Before You

2016 – Robot Chicken (dizi)

2015 – Terminatör 5 (Terminator: Genesis)
2013 – Overdrive

2013 – Dom Hemingway

203-13 – Futurama (dizi-seslendirme)
2012 – Spike Island

2012 – Shackled (kısa film)

2011 – 2014 – Game of Thrones (dizi)

2010 – Dinozor Saldırısı (Triassic Attack) (dizi)

2009 – Drope the Dog (kısa film)
2009 – Doctors (dizi)

YORUMLAR