Gaye Su Akyol Kimdir? Şarkıları - Kariyeri - Yorum Güncel

Gaye Su Akyol Kimdir? Şarkıları – Kariyeri

28.03.2020
Gaye Su Akyol Kimdir? Şarkıları – Kariyeri

Gaye Su Akyol kimdir? Kaç yaşında? Nereli, Muzaffer Akyol kimdir? Burcu Ne? Biyografisi gibi merak ettiğiniz her şey için yorumguncel.com’da kalın.

Gaye Su Akyol Kimdir? Hayatı – Biyografi

Gaye Su Akyol 1 Ocak 1982 yılında ünlü ressam Muzaffer Akyol ve müzisyen Nesibe Akyol’un kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Umut Akyol isimli bir erkek kardeşi vardır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’Da tamamladı. Ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Antropoloji bölümünden mezun oldu.

Gaye Su Akyol Müzik Kariyeri

Her zaman müzikle iç içe büyüyen Akyol, ilk olarak ortaokul yıllarında müzikle yakından ilgilenmeye başladı.”Deli Gönül” isimli bir şarkıyı 6 yaşındayken yazdı. Babasının sanatsal yönü sebebiyle şiir ve felsefeye yöneldi. Yine babasının kendisine Cemal Süreya, Melih Cevdet Anday, Özdemir Asaf ve Can Yücel gibi büyük isimlere dair anılarını, arkadaşlıklarını anlatması Gaye Su Akyol’un hayal gücünü derinleştirmekle kalmamış ilham kaynağı da oldu. Müzikle olan ilgisi artınca 4 farklı müzik grubu çalıştı ancak sonraları gruplar dağıldı. Son müzik grubu olan “Seni Görmem İmkansız” isimli grupla 2010 yılında Tuğçe Şenoğul’le müzikler yapmaya başladı. Aynı zamanda fotoğrafla da ilgilenip resim sergileri düzenledi. 2014 yılında “Develerle Yaşıyorum” isimli ilk solo albümünü çıkardı. Bu albüm büyük etki yarattı.

Akyol, müziklerindeki 70’ler esintileri ve bugünün müziklerini harmanlamasıyla da oldukça dikkat çekti. 2. albümü olan Hologram İmparatorluğu’nu 2016 yılında çıkardı. 2017 yında Ferzan Özpetek’in yönetmenliğindeki İstanbul Kırmızısı filminde Haliet Ergenç, Tuba Büyüküstün ve Mehmet Günsür ile birlikte rol aldı ve film için eserler besteledi. 2018 yılında yayınlandığı “İstikrarlı Hayat Hakikattir” isimli albümü ile hayran kitlesini arttırdı. Bu albümle dünya turnesine çıkan Akyol, birçok Avrupa ülkesinde konser verdi. 2019 yılında dünya müziği hakkında yayınlar yapan Songlines dergisi tarafından dünya müziği kategorisinde “Yılın En İyi Sanatçısı” seçildi.

Gaye Su Akyol Yaş – Kaç Yaşında?

1985 doğumlu sanatçı 35 yaşındadır.

Boyu

Bilinmiyor

Burcu

Oğlak

Sevgilisi

Bilinmiyor.

Albümleri

2014 – Develerle Yaşıyorum
2016- Hologram İmparatorluğu
2018- İstikrarlı Hayat Hakikattir

Gaye Su Akyol Şarkıları

Biliyorum
Develerle Yaşıyorum
Yıllar Yılan
Ruhun Ölmüş Senin
Hologram
Abbas
Dünya Kaleska
Kendimden Kaçmaktan
Kırmızı Rüyalar
Kenimin Efendisiyim Ben
Eski Tüfek
Hüzün
Anlasana Sana Aşığım
Uzat Saçını İstanbul
Nargile
Cehennem Meyhanesi
Bir Yaralı Kuştum
Mona Lisa
Çok Mutlusun
Halimiz İtten Beter
Berduş
Fantastiktir Bahtı Yarimin
Zaman Asla Affetmez
Bu Dünya Niye Böyle
Ölü Bir Adama
Gölgenle Bir Başıma
Meftunum Sana
Bağrımızda Taş
Akıl Olmayınca
Laziko

*Ufuk Beydemir Kimdir? Hayatı – Müzik Kariyeri

**Zeynep Bastık Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.