Zeynep Bastık Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

11.01.2020
Zeynep Bastık Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Youtube kanalında yaptığı cover şarkılar ile dikkatleri üzerine çeken Zeynep Bastık her geçen gün hayran sayısına bir yenisini ekliyor. Birçok şehirde verdiği konserlerinin yanı sıra şarkıcı şimdiler teklileri (single) ve düet şarkıları ile ön plana çıkıyor. Şimdi gelin Zeynep Bastık’ın hayatına biraz daha yakından bakalım.

Zeynep Bastık Kimdir?

Zeynep Bastık 8 Temmuz 1993 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Yük gemilerinde çalışan bir babanın ve Lojistik alanında çalışan bir annenin kızı olan Bastık henüz 3 yaşındayken annesi ile birlikte İzmir’e taşındı. Anne ve babasının boşanmasının ardından babasının diğer evliliğinden bir kardeşi daha vardır.

Çocukluk yıllarını anne ve anneannesi ile İzmir’de geçiren Bastık’ın anneannesi de Türk Halk müziği sanatçısıdır. Dedesi eski bağlama üstadı, teyzesi ise konservatuarda öğretim görevlisidir.

Lise eğitimini yarıda bırakıp daha sonra dışarıdan eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimi almadı.

Kariyeri

7 yıl boyunca dans eden Zeynep Bastık bir dönem Anadolu Ateşi grubuna dans etti bir dönem tiyatro’da sahne aldı.  Ardından İzmir Kordon’da rock şarkıları söylediği Jackpot isimli bir müzik grubunun solistliğini yaptı ardından şarkıcı Murat Dalkılıç tarafından keşfedildi. Dalkılıç’ın ekibinden birinin iletişim kurması ile sağlanan işbirliğinin ardından 18 yaşında Murat Dalkılıç’ın vokalisti olarak ilk konserini Çeşme’de verdi. Ardından müzik kariyeri için İstanbul’a taşındı.  Ardından Murat Dalkılıç ile ‘Lüzumsuz Savaş’ şarkısında düet yaptılar.

2014’de ilk solo şarkısı Fırça’yı bir video klip ile birlikte yayınladı. Ardından İstanbul Emirgan’da ‘Gizli Kalsın’ da 3 yıl boyunca sahne aldı. Bu sırada Adı Mutluluk, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi dizilerde de rol aldı. Ardından Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma’da İrem karakterine hayat verdi.

2018 yılında Tolga Akış ile aşk yaşamaya başlayan sanatçı Youtube kanalında yayınladığı cover şarkıları ile ön plana çıktı. Ardından Her Yerde Sen isimli dizinin de jenerik müziği olan şarkısını yayınladı.

2019 yılında Mustafa Sandal ile ‘Mod’ isimli şarkısında eşlik etti.

Zeynep Bastık Boyu

1,63

Zeynep Bastık Yaşı

18 Temmuz 1993 yılında dünyaya gelen Bastık 26 yaşındadır.

Evlendi Mi? Nişanlı Mı?

Bastık 2018 yılından bu yana aşk yaşadığı Tolga Akış ile nişanlandılar çift evlilik kararı aldığını duyurdu.

Instagram Hesabı

@zeynepbastik

Şarkıları – Diskografi

2014 Fırça

2017 Şahaneyim

2019 – Her Yerde Sen

            Bırakman Doğru Mu

            Mod (Mustafa Sandal)

2020Uslanmıyor Bu

Ceylan Ertem Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

Melek Mosso Kimdir? | Hayatı ve Müzik Kariyeri

YORUMLAR

canlı tv izle