Grey’s Anatomy Dizi | Konusu | Oyuncuları | 17.sezon ne zaman?

Grey’s Anatomy Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, kaç sezon, kaç bölüm, 17.sezon ne zaman, Meredith kim, Miranda kim gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

28.08.2020
Grey’s Anatomy Dizi | Konusu | Oyuncuları | 17.sezon ne zaman?

Grey’s Anatomy Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, kaç sezon, kaç bölüm, 17.sezon ne zaman, Meredith kim, Miranda kim gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, ilk olarak 7 Mart 2005’te Amerikan televizyon kanalı ABC‘de yayınlanmaya başladı. 2005’ten bu yana devam eden ve bir fenomen haline gelen dizi, ülkemizde de farklı platform ve kanallarda yayınlandı. Hatta Türkiye’de Doktorlar adlı dizinin uyarlandığı yapımdır. Şu ana kadar 16 sezon ve 363 bölümden oluşan dizi, 9 Nisan 2020’de yayınlanan bölümü ile sezon finali yaptı. Dizi bu yılın sonlarına doğru 17.sezonu ile seyircileri ile buluşmaya devam edecek. Dizi IMDb’de 237 bin kişi tarafından oylandı ve 7,6’lık puana sahip oldu. Dizi, hem Emmy hem de Altın Küre ödülü kazanmayı başarmıştır. Los Angeles’a çekilen dizinin yıllardır heyecanla takip edne fanatik bir seyirci kitlesi bulunuyor. Dizinin kadrosunda, Sandra Oh, Katherine Heigl, Justin Chambers, T.R. Knight, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Sara Ramirez, Eric Dane, Chyler Leigh gibi isimler yer alıyor. Shonda Rhimes tarafından yaratılan yapım, 2020 yılı sonlarına doğru yeni sezonu ile ekranlara dönecek.

Grey’s Anatomy konusu

Dizinin konusu, Meredith, Derek, Cristina, Lexie, Mark ve Arizona’nın bulunduğu uçak düşer ve Meredith’in kardeşi Lexie hayatını kaybeder. Callie’nin eşi Arizona’nın bacağında açık kırık oluşur ve ilerleyen bölümlerde Callie’nin kararıyla bacağı kesilir. Kazadan kurtulduktan sonra asistanlar cerrah olurlar. Cristina, Minnesota’ya taşınmıştır. Meredith genel cerrah olarak asistan şefliği yapmaktadır.April ise mülakatı geçemediği için asistan olarak devam etmektedir. Uçak kazasında yaralanan Mark Sloan, Seattle Grace Mercy West hastanesinde hayatını kaybeder. Cristina Seattle’a geri döner. Hastane iflasın eşiğine sürüklenir kapanmak üzereyken Jackson’ın annesi buna engel olur. Jackson hastane ismini Grey + Sloan Memorial olarak değiştirir. Meredith hamiledir. Seattle de fırtına vardır doktorlar hastanede kısılı kalmıştır. O sırada Meredith doğum yapar ama durumu risklidir çünkü daha önce merdivenlerden düşmüştür iç kanama geçirir. Bebeği doğurduktan sonra ölümle burun buruna gelir.

Grey’s Anatomy oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Sandra Oh, Katherine Heigl, Justin Chambers, T.R. Knight, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Sara Ramirez, Eric Dane, Chyler Leigh gibi isimler yer alıyor.

Ellen Pompeo – Dr. Meredith Grey
Chandra Wilson – Dr. Miranda Bailey
James Pickens Jr. – Dr. Richard Webber
Justin Chambers – Dr. Alex Karev
Kevin McKidd – Dr. Owen Hunt
Bokhee An – Nurse Bokhee
Jesse Williams – Dr. Jackson Avery
Patrick Dempsey – Dr. Derek Shepherd
Sara Ramirez – Dr. Callie Torres
Jessica Capshaw – Dr. Arizona Robbins2
Sandra Oh – Dr. Cristina Yang
Sarah Drew – Dr. April Kepner
Camilla Luddington – Dr. Jo Wilson
Caterina Scorsone – Dr. Amelia Shepherd

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle