Hakan Dinçkol Kimdir? Pera Palas'ta Gece Yarısı Atatürk - Yorum Güncel

Hakan Dinçkol Kimdir? Pera Palas’ta Gece Yarısı Atatürk

05.03.2022
Hakan Dinçkol Kimdir? Pera Palas’ta Gece Yarısı Atatürk

Hakan Dinçkol kimdir, Pera Palas’ta Gece Yarısı Atatürk, yaşı, boyu, hayatı, sevgilisi, Mustafa Kemal, Netflix, Yargı, nereli, avukat, evli mi, eşi, instagram, kaç yaşında, üniversite, Atatürk pera palas netflix gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da kalın.

Hakan Dinçkol Kimdir?

Hakan Dinçkol 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ailesi Yugoslavya göçmeni olan Dinçkol üniversite eğitimini Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği’nde tamamladı. Çocukluk yıllarını İstanbul, Kocamustafapaşa ve Ayvalık’ta geçirdi.

Kariyeri

Üniversite yıllarında tiyatrolarda sahne alan Dinçkol, üniversite eğitiminin ardından oyunculuk eğitimi almaya başladı. Eğitimin ardından profesyonel olarak ilk oyunculuk deneyimini başrollerinde Yonca Cevher, Ayşegül Günay ve Tolgahan Sayışman’ın başrolde olduğu Asla Vazgeçmem dizisi ile yaptı. Burada Fırat karakterine hayat verdi. 2017 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Savaşçı dizisinde Astsubay Basçavus Turan Hüseyinoglu’na hayat verdi.

2018 yılında Yuvamdaki Düşman isimli dizide Alper Gürsoy karakterini canlandırdı. Dizi reyting nedeniyle 5. bölümün ardından final yaptı. 2020 yılında Öğretmen isimli dizide Harun karakyerine hayat veren oyuncu aynı yıl Dostlar isimli bir kısa filmde rol aldı.

Şimdilerde başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun yer aldığı Yargı dizisinde avukat Cüneyt karakterini canlandırmaktadır. Oyuncu aynı zamanda Netflix Türkiye orijinal yapımı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdı. Bu dizide Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer gibi isimlerle birlikte rol aldı.

Hakan Dinçkol Yaşı | Kaç Yaşında?

39

Boyu – Kilosu

1,83 – 83

Sevgilisi – Eşi

2008 yılında evlenip 2016 yılında boşandığı eşi Merve Erol’dan, Mayra adında bir kızı vardır.

Instagram Hesabı

@thedinckolmiracle

Nereli?

Dinçkol aslen Yugoslavya göçmenidir.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

2020 – Öğretmen (Beden Eğitimi Öğretmeni) (TV Dizisi)
2018 – Yuvamdaki Düşman (Alper) (TV Dizisi)
2017 – Savaşçı (Başçavuş Turan) (TV Dizisi)
2015 – Asla Vazgeçmem (Fırat) (TV Dizisi)

Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR