Pera Palas’ta Gece Yarısı 2.sezon olacak mı? Ne zaman? Netflix

Pera Palas’ta Gece Yarısı 2.sezon olacak mı? Ne zaman? Netflix

05.03.2022
Pera Palas’ta Gece Yarısı 2.sezon olacak mı? Ne zaman? Netflix

Pera Palas’ta Gece Yarısı 2.sezon olacak mı, ne zaman, gelecek mi, yayın tarihi, dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Ekşi sözlük, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Pera Palas’ta Gece Yarısı 2.sezon hakkında

4 Mart 2022’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix Türkiye orijinal dizilerinden biridir. İlk sezonu toplam 8 bölümden oluşan yapım, dram, tarihi ve gizem türünde yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini Emre Şahin ve Nisan Dağ üstlenirken, senaryosunu Elif Usman Kaleme aldı. Dizi, Charles King’in Midnight at the Pera Palace adlı eserinden uyarlandı.

İstanbul’da çekilen dizi, gerçek Pera Palas otelinde de çekildi. Bölümleri 45 dakikadan oluşan dizi yayınlanan ilk sezonu ile büyük beğeni toplamayı başardı. IMDb‘de yayınlandığı ilk 2 günde bini aşkın oy alan dizi 7,2‘lik puana sahip oldu.

Dizinin orijinal adı: Midnight at the Pera Palace

Pera Palas’ta Gece Yarısı konusu

Dizinin konusu, İstanbul, Beyoğlu’nda bulunan Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmakla görevlendirilen gazeteci Esra, oteli incelerken odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu fark eder. Bu kapıdan Osmanlı’nın son dönemi olan 1919 İstanbul’una yolculuk yapar ve kendini, Mustafa Kemal Atatürk’e düzenlenen siyasi bir komplonun içinde bulur. Esra İstanbul’un çılgın kulüplerinden birinin esrarengiz sahibi Halit ile tanıştığında 1919 İstanbul’unun bilinenden hayli farklı olduğunu görür.

Pera Palas’ta Gece Yarısı oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer, Engin Hepileri, Hakan Dinçkol, James Chalmers ve Yasemin Szawlowski yer alıyor.

Hazal Kaya – Esra/Peride
Tansu Biçer – Ahmet
Selahattin Paşalı – Halit
Engin Hepileri – Reşat
Hakan Dinçkol – Mustafa Kemal Atatürk
Yasemin Szawlowski – Sonia
James Chalmers – George
Ahmet Varlı – Dimitri
Nergis Öztürk – Eleni
Osman Albayrak – Naim Efendi
Ergün Metin – Fahrettin
Clare Louise Frost – Agatha Christie
Jordan J Gallagher – Lover

Dizi yorumları

Pera Palas’ta Gece Yarısı 2.sezon olacak mı? Ne zaman yayınlanacak?

Dizinin ilk sezonu 3 Mart 2022’de yayınlamıştı. 2.sezon onayı alması kuvvetle muhtemel olan dizinin yeni sezonunun bu yıl sonunda ya da yeni yılın ilk aylarında çıkacağını tahmin ediyoruz. Yayıncı netflix konu ile ilgili bir açıklama yaptığı takdirde sayfamızı yenileceğiz. Bizi takipte kalın!

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR