Nuh Tepesi Filminden Uzun Soluklu Yeni Fragman Yayınlandı!

25.02.2020
Nuh Tepesi Filminden Uzun Soluklu Yeni Fragman Yayınlandı!

Dünya Prömiyerini Robert De Niro’nun kurucusu olduğu 18.Tribeca Film Festivali’nde yapan ve buradan iki ödülle dönen Nuh Tepesi filmi oldukça ses getirdi. Film Türkiye’de 6 Martt’ta vizyona girecek. Film Tribeca Film Festivali’nden En İyi Senaryo ve Ali Atay’a En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ile dönmüştü.  

Başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in yer aldığı film, Türkiye’de vizyona girmek için gün saymaya başladı. 2019’da Adana Film Festivali’nde ses getiren Türk filmi Nuh Tepesi – Noah Land’dan vizyon öncesi uzun soluklu bir fragman yayınlandı.

Nuh Tepesi Filmi Hakkında

Dünya film festivallerinde Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi kısa filmleri ile ismini duyuran yönetmen Cenk Ertürk ilk uzun soluklu filmi olan Nuh Tepesi’ni geçtiğimiz yıl tamamlamıştı. Ertürk bu filmin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstleniyor.  

Nuh Tepesi’nde filmin konusu, ölen babasının (Haluk Bilginer) son isteğini yerine getirmek isteyen Ömer’in (Ali Atay) hikayesi anlatılıyor. Köylerinde bulunan Nuh Ağacı’nı kendisinin diktiğini iddia eden babası öldüğünde o ağacın dibine gömülmek ister. Ancak köylüler o ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğini söyler ve Ömer köylülerin tepkileri ile karşı karşıya kalır.

Nuh Tepesi Oyuncuları

Türk Alman yapımı olan Nuh Tepesi filminin başrollerinde Haluk Bilginer (İbrahim), Ali Atay (Ömer), Mehmet Özgür (Cevdet) ve Hande Doğandemir (Elif) gibi isimler yer alıyor. Filmde ayrıca daha önce Kaygı ve Lady Winsley gibi filmlerde yer alan Arin Kusaksızoğlu, Ahmet rolü ile filmin kadrosunda yer alıyor.

Filmin Vizyon Tarihi – Ne Zaman Vizyona Girecek?

Ödül festivallerinden eli boş dönmeyen ve başarılı isimleri bünyesinde barındıran film, Dünya Prömiyerinde Noah Land ismiyle tanıtıldı. Film festivalleri tanıtım sürecini bitiren film şimdi Türkiye’de vizyona girmek için gün saymaya başladı. Filmin Türkiye’de vizyon tarihi 6 Mart 2020 olacak.

Fragman >

Nuh Tepesi Filmi Fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.