Harley Quinn'li Birds of Prey Filmi Ne Zaman Çıkacak? - Yorum Güncel

Harley Quinn’li Birds of Prey Filmi Ne Zaman Çıkacak?

25.10.2019
Harley Quinn’li Birds of Prey Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Daha önce DC evreninden Suicide Squad(Gerçek Kötüler) filminde karşımıza Harley Quinn olarak çıkan Margot Robbie bu kez de Birds of Prey filmi ile karşımızda. Gotham evreninden Joker karakterinin sevgilisi olarak izlediğimiz Robbie Birds of Prey filminde birçok kadın kahraman ile birlikte oyuncularının da yorumuyla feminist bir film ile geri dönecek. Senaristliğini Bumblebee ve Unforgettable (Saplantı) filmlerinden bildiğimiz Christina Hudson’ın yazdığı filmin yönetmenliğini ise Cathy Yan üstleniyor.

Birds of Prey ‘in Merkezinde Harley Quinn Var

Suicide Squad filminde karşımıza çıkan Joker ve Harley Quinn aşkı izleyicilerin en sevdiği ikili olmuştu. Filmin ardından kısa bir süre sonra bu ikilinin merkezde olacağı bir film olacağı konuşulmuş olsa da bu filmin merkezinde yalnızca Harley Quinn yer alacak. Yayınlanan fragmanında Joker ile ayrıldığını ve yeni bir sayfaya ihtiyacı olduğunu söyleyen bir Harley karşılıyor bizi. Bu filmde anti-kahraman olarak tanımlayabileceğimiz Harley Quinn birçok farklı kadın kahraman ile iş başında olacak.

Birds of Prey Konusu

Joker ile ayrılan Harley Quinn yeni bir hayat kurmaya çalışır. Ancak bunu kadınların gücünü gösterebileceği yoldan ve erkeklere ihtiyacı olmadığını kanıtlayarak yapmaya çalışacaktır. Cassandra Cain isimli genç kızı kötü bir suç lordunun (Black Mask) elinden kurtarmak için kadın kahramanlar ile bir araya gelir.

Dc Comics’in favori kadın kahramanlarını bir araya getiren film Birds of Prey’de suçla savaşan kanun savaşçısı Helena Bertinelli namı diğer The Huntres’da yer alıyor. Kadın kahramanlardan The Huntres’a ayrıca Black Canary eşlik ediyor.

Birds of Prey’de Kimler Var? Oyuncu kadrosu

 Harley Quinn karakteri ile tanıdığımız yıldız isim Margot Robbie filmin başrolünde. Filmde bahsedilen DC Comics’in favori kadın kahramanlarını ise Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollet-Bell üstlenecek.  Mary Elizabeth Winstead filmde Helena Bertinelli’ye yani The Huntres’e hayat verecek. Jurnee Smollet-Bell ise Black Canary olarak çıkacak karşımıza. Filmde ayrıca kurtarılmayı bekleyen genç kız olarak rol alacak olan Cassandra Cain rolünü Gray’s  Anatomy’den Ella Jay Basco canlandıracak. Filme bu isimlerin yanında Rosie Perez, Chris Messina ve komedyen Ali Wong gibi isimler de eşlik ediyor. Chris Messina filmde Penguen karakterinin ittifak kurduğu seri katil Victor Zsasz karakterini canlandıracak.

Birds of Prey’in kötü karakterlerine hayat verecek isimlerin başında ise Star Wars’ın Obiwan Kenobisi olarak izlediğimiz ünlü isim Evan McGregor yer alıyor. Ewan McGregor filmin baş kötüsü Black Mask’e hayat verecek. 

Birds of Prey (Yırtıcı Kuşlar) Ne zaman vizyona girecek?

Vizyona girmesi beklenen en gözde filmlerden biri olan Birds of Prey Türkçe’ye Yırtıcı Kuşlar olarak çevrilmiş. 2020’de vizyona gireceğini bildiğimiz Harley Quinn’in hikayesi Birds of Prey 7 Şubat 2020’de vizyonda yerini alacak. Filmin uzun soluklu fragmanını buradan izleyebilirsiniz. 

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR