High Score Belgesel Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

High Score Belgesel Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç bölüm, kaç sezon, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

24.08.2020
High Score Belgesel Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

High Score Belgesel Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç bölüm, kaç sezon, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel Dizi hakkında

Belgesel Dizi, Dizi ilk olarak 19 Ağustos 2020’de Netflix Türkiye tarafından yayınlandı. France Costrel tarafından oluşturulan bir Netflix belgesel dizisidir. İlk video oyunlarının geliştiricileri ve yaratıcıları ile hikayeler ve röportajlar içeriyor. Toplam 6 bölümden oluşan belgesel, her bölümde oyun dünyasının teknolojik gelişimi ile ilgili farklı tarihi dönemeçleri aktarıyor. Tarihsel gelişmelerin ışığında günümüz teknolojisine nasıl ulaşıldığını anlatan yapım, IMDb’de 7,5’lik puana sahip oldu. Belgesel dönemin oyunlarını yaratan şirketler, mühendisler ve oyunu oynayan oyuncuların görüşlerine yer vermesi ile de dikkati çekiyor. Belgeselin her bölümü 37-47 dakika arasında değişiyor. Belgeselin yönetmenliğini William Acks, Sam LaCroix, France Costrel, Melissa Wood gibi isimler üstleniyor.

High Score konusu

Belgesel dizinin konusu, Oyunlardaki dünyalara ve karakterlere hayat veren yenilikçi insanların görüşlerini yansıtan bu belgesel dizisi, klasik video oyunlarının geçmişine ışık tutuyor.

1.bölüm konusu

Space Invaders ve Pac-Man oyun salonlarının tozunu attırırken, Atari’nin kaset sistemi ev oyunlarının hâkimi olur. Ancak popüler bir oyunun başarısızlığı düşüşe yol açar.

2.bölüm konusu

Nintendo adlı Japon oyun kartları şirketi, video oyunları dünyasına girer ve Donkey Kong ile büyük başarı yakalar. Ardından, NES ile ev oyunlarının lideri olur.

3.bölüm konusu

Dungeons & Dragons’dan esinlenen macera ve rol yapma temalı bilgisayar oyunları, oyunculara daha önce benzeri görülmemiş düzeyde seçim yapma imkânı ve detay sunar.

4.bölüm konusu

Sega’nın Genesis konsolu ve yeni hızlı karakteri Sonic piyasaya girer. Electronic Arts, Amerikan futbolu efsanesi John Madden ile ortaklık kurar.

5.bölüm konusu

Street Fighter ve Mortal Kombat sayesinde bire bir dövüş türündeki oyunlar yükselişe geçse de oyunlardaki şiddet öğeleri tartışmaları da beraberinde getirir.

6.bölüm konusu

Nintendo, Star Fox ile 3D oyun dünyasına girer. Wolfenstein 3D, birinci kişi ile ateş etme formatını popüler hâle getirirken Doom, ağ ile oyun sayesinde elini yükseltir.

High Score oyuncuları ve karakterleri (cast)

Charles Martinet – Dış ses
Rebecca Ann Heineman – Kendisi – First National Video Game Tournament Champion

Nolan Bushnell – Kendisi – Founder of Atari
Tom Kalinske – Kendisi – CEO of Sega America
Tomohiro Nishikado – Kendisi – Creator of Space Invaders
Akira Nishitani – Kendisi – Designer, Street Fighter II
John Romero-Kendisi – Developer, Doom
Hirokazu Tanaka -Kendisi – Sound Effects Composer
Ken Williams – Kendisi – Video Game Producer
Gail Tilden – Kendisi – Director of Marketing at Nintendo of America, Creator of Nintendo Power
Roberta Williams – Kendisi – Creator, Mystery House
Akira Yasuda – Self – Artist, Street Fighter II
Hirokazu Yasuhara – Kendisi – Creator, Sonic the Hedgehog Game
Dylan Cuthbert – Kendisi – Developer, Star Fox
Richard Garriott – Kendisi – Computer RPG Developer

Belgesel Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle