Iain Glen Kimdir? Hayatı ve Filmleri

31.01.2020
Iain Glen Kimdir?  Hayatı ve Filmleri

Iain Glen kimdir? yaşı, boyu, hayatı filmleri, dizileri, Game of Thrones dizisindeki rolü, Titans dizisinde Batman rolü, gençliği, instagram hesabı, Bruce wayne, kaç yaşında? Evli mi eşi kim, imdb ve daha fazla aramalarınız için yorumguncel.com

Game of Thrones evreninin Ser Jorah Momont karakteri ile gönlümüzü çalan karizmatik oyuncu Iain Glen şimdilerde DC’nin Titans dizisinde Bruce Wayne karakterine hayat veriyor. Yine oyunculuğun sonuna kadar hakkını teslim eden abimiz 2020 yılında The Windermere Children isimli filmde yer alacak.

Iian Glen Kimdir? | Hayatı – Biyografisi

Iain Glen 24 Haziran 1961 yılında Edinburg, İskoçya Birleşik Krallık’ta dünyaya geldi. Eğitimine bağımsız bir eğitim kurumu olan Edinburg Akademisi ile başladı. Ardından üniversite eğitimi için Aberdeen Üniversitesi’ne gitti. Oyunculuğa her zaman bir ilgisi olan Glen, Londra’ya giderek burada RADA oyunculuk eğitimi aldı. Burada Bancroft Altın Madalyasını kazandı. Glen’in ağabeyi de tıpkı kendisi gibi sanat sektöründedir. Ağabeyi Hamish Glen Belgrad Tiyatrosu sanat yönetmenliği yapmakta ve daha önce Coventry ve Dundee Repartuar Tiyatrosu’nun eski sanat yönetmenliğini yapmıştır.

Kariyeri

1986 yılında başladığı oyunculuk serüveni bugün her geçen gün daha iyiye giden ve birçok yapımda karşımıza çıkan bir usta oyunculuğa dönüştü. 1990 yılında ilk kez Sessiz Çığlık isimli yapımdaki rolü ile 40.Berlin Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

2002 yılında Robert Faenza’nın yönettiği İtalyan- Fransız romantik film The Soul Keeper’da Emilia Fox ile rol aldı. Onlarca dizi ve filmin ardından dünyaca ününe 2009 yılında HBO serisi Game of Thrones dizisindeki Sor Jorah Mormont rolü ile kavuştu. Buradaki rolünün ardından birçok dizi ve film için kapılar açıldı Iain Glen için. 2010 yılında Meleklerin Zamanı, Doctor Who dizisi, Monte Cristo Kontu 4 gibi yapımlarda boy gösterdi. Glen kariyerinde toplamda 62 dizi ve filmde rol almıştır.

Glen’in en son yapımlarından biri de 2019 yılında yer aldığı DC evreninin yeni dizilerinden Titans’ın 2.sezonunda Bruce Wayne/ Batman ‘e hayat verdi.

Iain Glen Kaç Yaşında – Yaşı

1961 doğumlu İskoç aktör 58 yaşında.

Iain Glen Boyu

1,85

Iain Glen Evli Mi? Eşi – Sevgilisi

Glen, 1993 yılında Susannah Harker ile hayatını birleştirdi. Bu evliliğinden 3 çocuğu dünyaya gelen çift 2004 yılında boşanma kararı aldı. Glen şimdilerde Charlotte Emmerson ile 2005 yılından bu yana ilişki yaşamaktadır.

Iain Glen’in En Bilinen Film ve Dizileri

Slient Scream

Ölümcül Deney 3: İnsanlığın Sonu

Ölümcül Deney : Kıyamet

Cennetin Krallığı

Lara Croft : Tomb Raider

Doctor Who

Game Of Thrones

Ölümcül Deney: Son Bölüm

YORUMLAR