Titans 2. Sezon İncelemesi | Dram, Dram Daha Çok Dram..

Titans 2. Sezon İncelemesi | Dram, Dram Daha Çok Dram..

Dc’nin Titanlar ekibini dizi yaptığını duyduğumda çok heyecanlanmış ve büyük bir merakla beklemiştim. İlk sezonu izlediğimde çizgi filmi bu kadar eğlenceli bir diziyi neden bu kadar dramatik yaptıklarına asla aklım ermemişti. Sonra düşününce dedim ki ekibin kurulma aşamasında zorluk yaşamış olmalılar, afallamış olmalılar elbette belki bunu anlatmak istemişlerdir. Ama ilk sezonda asla adını sıkça geçirip asla göstermek istemedikleri Batman’i saçma sapan bir şekilde uçar kaçar gibi çektiklerini gördüğümde hayallerim açık bir şekilde paramparça olmuştu. Oysa tüm karakterleri oldukça iyi yerleştirmiş, arkasını doldurmuş bir şekilde başlamıştı dizi, Dick Grayson dışında. Onu da Titans 2. sezon göreceğimizi az çok anlamıştık zaten. Ama ikinci sezonda da olanlar oldu. Hayaller yine suya düştü. En kötüsü de dur izleyeyim yine de dedikten sonra bunun bitse de kurtulsam düşüncesine dönüşmesi oldu.  Gerçekten o neydi öyle. Elbette güzel yanları da vardı, ama bana göre Titanlar 2.sezon gerçekten 3.sezonu hak etmeyecek bir proje. Bu sezondan sonra tillahı gelse kurtaramaz bu senaryoyu.

Titans 2. Sezon İncelemesi

Titans 2. sezon ilk sezonun sonunda belki bir şeyler yoluna girer umuduyla izlenip büyük hayal kırıklığı yaratan bir sezon oldu. Sebebi ise ilk sezonda tam olması gerektiği gibi bir olay etrafında Titanlar grubu gelişti. Her karakterin geçmişi, bu noktaya gelişinden biraz biraz bahsedildi. Buraya kadar her şey çok güzel. Grubu bir araya getiren, Batman’ın sağ kolu olarak bildiğimiz Dick Grayson oldu, diğer tüm ekibin özel güçleri olmasına karşın Dick’in tek gücü Batman’dan öğrendikleri aslında. Ancak ben hala Batman’la neden arayı bu kadar açmak istediğini, ona neden bu kadar kızdığını 1.sezondan beri anlayamadım açıkçası. Anlayan varsa anlatsın.

Bu sezonda en güzel şeylerden biri bence kanlı canlı bir Batman görebilmekti bence. O da Game of Thrones evreninden tanıdığımız Iain Glen’di. Oyunculuğu ve karizması ile gözlerimizin pasını sildi. Bir diğer olaysa yeni gerçek bir düşman yaratılması oldu. Düşmandan kastım ilk sezon sonunda ortaya çıkan Rachel’ın şeytani babası değil elbette. Onu da ilk sezon finali yapacak kadar büyük bir kötü haline dönüştürüp kendi kızı tarafından kolayca alt edilmesine hiç değinmek bile istemiyorum. Akıllı kötü olsa biraz ortalığı mantık çerçevesinde karıştırsa senaryo buraya yönelip yeni bir düşman daha yaratsalar her şey daha keyif verici olabilirdi bence. Belki de bu dizinin en büyük sorunu drama yaratalım düşüncesinden çıkamamaları. Titanlar grubuna göre fazla dramatik değil miydi tüm bölümler, ilk sezon da dahil buna. Rachel gibi birçok karanlık gücü olan birinin buna karşı direnip istemeden birini öldürmesi, koskoca Wonder girl Donna’nın hayat kurtarmak için elektirik direğinin altında kalıp saçma bir sebeple ölmesi, Starfire’ın bir türlü ne yapacağını bilmemesi ve saçma aşk hikayesi, kardeşi, Dick’in Titanları dağıtıp Uruguay’a gitme düşüncesi yetmezmiş gibi kendini tutuklatması. Saymakla bitmeyen drama. Keşke biraz eğlence olsaydı, biraz ya, azıcık.

Kısaca Titans 2. Sezon: Her şey daha dramatik..

Evet 2.sezonun kısaca özeti bu, dram, dram daha çok dram.. Bir türlü asıl Robin’in gücünü göremedik bu sezonda. Star fire güçlerini kaybetti neden bilmiyoruz, Beats Boy neden sadece kaplan oluyor, o kadar deney yaptılar diğer hayvanlara da dönüşebilseydi ya artık, yarı Superman yarı kötü bilim adamı olan abimiz ne zaman küçük çocuk gibi sızlanmaktan vazgeçip uçmaya, kaçmaya başlayacak? Rachel neden bu kadar ağlak? Tek gözlü çekik göz Rose, tek derdin aşk mıydı daha önce dönseydin ya Titanlar ekibine. Sadece bunların yanıtını istiyorum. Dramaya ara verip biraz aksiyona geçelim derim ben ama yine de siz bilirsiniz…

DC Evreni’nin Yeni Efsanesi: Titans Dizisi Konu | Oyuncular | Karakterler

Titans’ın Batman’i İain Glen Kimdir?

YORUMLAR