İçimdeki Deniz Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

İçimdeki Deniz (The Sea Inside) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, IMDb puanı, trt 2 Filmleri, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

07.04.2021
İçimdeki Deniz Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

İçimdeki Deniz (The Sea Inside) film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, IMDb puanı, trt 2 Filmleri, Fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

3 Eylül 2004‘te vizyona giren İspanya yapımı filmidir. Toplam 2 saat 6 dakikadan oluşan film, biyografik ve dram türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Alejandro Amenábar yaparken, senaryosunu da Alejandro Amenábar ve Mateo Gil kaleme aldı. Filmin oyuncu Javier Bardem, Celso Bugallo, Mabel Rivera, Tamar Novas ve Joan Dalmau gibi isimler yer alıyor. Filmin orjinal adı Mar adentro‘dur. IMDb‘de 78 bini aşkın kişi tarafından oylanan film, 8,0‘lık puana sahip oldu.

İçimdeki Deniz konusu

Filmin konusu, geçirdiği kaza sonucu yatağa mahkum olan bir adamın hikayesini konu ediniyor. Ötenazi meselesini en derinlikli işleyen yapımlardan biri olan İçimdeki Deniz’de gösterdiği performans ile Javier Bardem destan yazıyor. Filmde, Ramon Sampedro’nun 30 yıldır yatağa bağlı yaşamı, dokunaklı bir dille sinemaya aktarılmış. 30 yıldır bir yatakta geçen trajik bir hayat… Gençliğinde geçirdiği bir kazadan sonra hayatla tek ilişkisi deniz manzaralı penceresidir.
Hayatına iki kadın girer: Avukat Julia ve köylü kızı Rosa. Bu iki kadından biri, boynundan aşağısı felçli adama hayatın anlamını tattırır ve onun “kurtuluşunu” sağlar.

İçimdeki Deniz oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Javier Bardem, Celso Bugallo, Mabel Rivera, Tamar Novas ve Joan Dalmau gibi isimler yer alıyor.

Javier Bardem – Ramón Sampedro
Celso Bugallo – José Sampedro
Mabel Rivera – Manuela
Tamar Novas – Javier Sampedro
Joan Dalmau – Joaquín Sampedro
Belén Rueda – Julia
Alberto Jiménez – Germán
Lola Dueñas – Rosa
Nicolás Fernández Luna – Cristian
Raúl Lavisier – Samuel
Clara Segura – Gené
Francesc Garrido – Marc

İçimdeki Deniz yorumları

barcelona’da düzenlenen avrupa filmeleri festivalinde alejandro amenabar ‘a en iyi yönetmen, javier bardem’e de en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandiran ötenazi merkezli bir film.

  • ziggy / Ekşi Sözlük

aynı gece, aynı salonda filmi izlemiş olduğumuz nur çintay bugün bu film ile ilgili, “son dönemde salonlarımıza uğrayan en en en iyi film. benimle birlikte iki yanımdaki adamlar da ağlıyordu” demiştir. sanırım bizi en önde oturuyor olduğumuz için gözden kaçırmıştır. efendim, bütün salon ağlıyordu, bütün salon

  • eskici / Ekşi Sözlük

guzel diyaloglarla, super repliklerle dolu bir film. sevilen birini, onun tek istegi bu diye olume yollamak tuhaf bir sey olsa gerek. cesaret gerektiren… vicdanla mantigin carpistigi bir an. filmdeki ucus sahneleri mukemmeldi. izledikten sonra soru isaretleri birbirini kovaliyor. javier bardem ise caresizligine alayciligini ekleyen ramon’u canlandirirken muhtesem. alkisliyoruz, evet…

  • kacin kurbagasi / Ekşi Sözlük

izleyeli iki hafta oldu ama sondaki şiir hala aklımda; mar adentro, mar adentro… javier bardem bu rolü kaldırabilecek sayılı aktörlerden biri ve gerçekten kendisinin en iyi filmlerinden biri.

  • a factory worker / Ekşi Sözlük

insanın hayata, ölüme ve her şeye bakış açısını sorgulatabilecek, temelinden değiştirebilecek kapasitede bir film. her bünyeye bir kere gerekli.

  • ne bicim kek bu / Ekşi Sözlük

Film fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.